Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videoból hang kimentése

@Berecz Dénes@
 Share

Recommended Posts

@Berecz Dénes@

Nem tud valaki egy olyan programot, amivel egy mpeg fájlból ki lehet menteni a hangot.

Lalolib

A legtöbb videószerkesztõ program tud önállóan hanganyagot menteni. Az Ulead VideoStudió biztosan. Én már DVD filmrõl is több zenét "mentettem" meg ezzel a programmal.

Sanzi

Sound Forge 7! Bár szerintem a 8 is tudja, csak azt nem vettem meg, mivel nem sok különbséget láttam a kettő közt.

• 2 weeks later...
sugarbabylove

Igazad van Sanzi... Valóban semmi különbség a kettő között.

VINIKOR

Pl: VirtualDubMod ingyenes programmal.

Menete: File --> Open video file --> Streams --> Stream List --> Save Wav

Olvastam olyat, hogy ha átírod a kiterjesztést mp3-ra akkor mp3-ba menti le. Nekem még nem sikerül, de hátha te rájösz.

• 2 weeks later...
Crocket

Én olyant szeretnék, hogy a video eredeti hangja helyett az általam beszerkesztettet halljam. NEROval póbálkoztam, de nem tudtam az eredeti hangot törölni. A VirtualDubMod Tudja ezt? :?:

Adani

Tudja, be lehet állítani külsõ hangot.

Crocket

Próbálkozom, de nem tudtam megnyitni a videot. Ezt találtam:

CopyVDREMOTE. DLL to C: \WINDOWS\SYSTEM\WDREMOTE DLL

CopyVDSRVLNL.DLL to C:\WINDOWS\SYSTEM\VDSRVLNL.DLL

AddVDRemote class and AVI FILE entries to Registry

A dll-eket átmásoltam, de ezt az utolsó sort nem tudom, hogy kell csinálni. El tudná mondani valaki részletesen? :pislog: Kösz!

Crocket

Azt hiszem, az elõbb hülyeséget írtam. Elkerülte a figyelmemet, hogy mpeg 2 file-okról van szó, én meg erõlködtem avi.val :fal::fal::fal: Az viszont érdekelne, hogy tudok külsõ hangot hozzárendelni?

• 2 months later...
eljenajudo

Letöltöd a vitualdubmodod, utána megnyitod az mpeg2 fájlt azután streams->stream list és ott add. Ott kiválasztod a zenefájlodat vagy amit akarsz és kész. AVI fájloknál ugyanez a helyzet, de azokhoz használhatod az avimuxgui nevû programot

Crocket

Igen, így próbáltam DE; A hangot nagy nehezen sikerült lementenem, viszont nem tudtam semmi másba konvertálni, semmilyen bitrátán. Másik hangot hozzáadtam, de akárhányszor megnyitottam a mappát, lefagyott a gép. Egy másik topicban kiveséztük már, lehet, hogy az én gépemrõl hiányzik valami alapvetõ dolog, csak nem tudok róla. Xvid MPEG 4 Codec-em van fenn, ha ez számít valamit. De azért kösz! :)

eljenajudo

Ha megmondod a hangformátumot lehet hogy tudok segíteni :hááát: Ha hangot akarsz konvertálni próbáld a besweetet vagy a headac3he-t. egyébként a mappát vmilyen komolyabb fájlkezelõvel kéne megnyitnod (pl. total commander), persze csak abban az esetben ha explorerrel próbálkoztál 8)

Crocket

Onnan is fagyott a dolog. :S Idõközben megoldotam mással, bár a minõség rovására ment.

majree

Sziasztok.

Létezik a neten legális magyar szinkronokat tartalmazó weboldal?? Egy becsõdölt téka kiárusításából vett Klónok támadása magyar szinkronját keresem mert sajnos csak feliratos.

warynski

Nem akartam új topikot nyitni, talán itt is jó lesz...

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy esetleg van-e valamilyen mód arra, hogy zenei DVD-bõl a hangot valahogyan leszedjem és mp3 formátumba konvertáljam?

Ha van tipp, elõre is kösz!

KeLa

Legegyszerûbben a windows Media Plajer 10-el. Most próbáltam, tudja. Ha igényesebb minõséget akarsz, a LAME MP3 kódoló 3.96 a PCWorld letöltési oldaláról.

warynski

Köszönöm a választ, kipróbálom! :)

warynski

@KeLa

Szóval kipróbáltam, nekem nem megy a Media Player 10-zel DVD-ről a zene leszedése. Nem írnád le, hogyan csináltad? A program, amihez a linket adtad, meg elég fura. Nem kellett telepíteni, ha az exe-re kattintok felvillan egy DOS-os ablak, oszt jónapot. Próbáltam parancssorból elindítani, az sem sikerült.

warynski

Köszi szépen, ez mûködik! :istenvagy:

• 6 months later...
kisgyerek85

Én már egy meglévõ avi fájlba szeretném beilleszteni egy mp3-mas hangot. Az tudom, hogy VirtualDub-bla lehet, de azt nem, hogy hogyan. Késeltetni nem kell csak simán rá kell illesztenem.

JOINT72

A Nero Vision Expressel tudom mutatni: Link.

- Make Movie-val indulsz.

- Browse-vel betöltöd a videót és az mp3-at: Link.

- átváltasz Time Line-ba: Link.

- dupla klikkelsz a videóra és az mp3-ra vagy behúzod a helyükre

- dulpa klikk a videóra és az oldalt megjelenő ablakban a Volume-t nullára lehúzod: Link.

- Exportálással kimented.

kisgyerek85

Köszönöm a segítséget, de közben már rájöttem magamtól is csak Nandub kellett hozzá.

BOBAN

Tegyük közkincsé a Nandubos megoldást is. Letöltés innen: Link

File -> Open video file

Audio -> (VBR) mp3 audio... -> mp3 hozzáadása

Video -> Direct stream copy (mentésnél nem tömöríti újra a videót)

File -> Save as AVI