Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook memória bõvítése


dryeti

Recommended Posts

lujoo

Köszi.Ha befejeztem a fejlesztést jelentkezem mi lett az eredmény.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
lujoo

Sziasztok.

Megjött az új hdd, és a 2 GB RAM - teszteltem is már néhány napot. Elégedett vagyok az eredménnyel, kellő képpen felgyorsult a rendszer - internetezésre bőven alkalmas. Összesen 9000 hufból megoldódott :) ennyit megért. Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Lktna

Sziasztok,

a következő RAM kérdésem lenne:

adott egy régi IBM Thinkpad R51 gép, amiben 2 memória slot van, 256 MB 333 Hz-es memóriával slotonként.

Ha az egyik memória slotba veszek egy 1GB-os memóriát, a másik slotba meghagyom a 256 MB-os memóriát, akkor így tud működni???

Vagy mi a tanács, hogyan bővítsem?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Biztos, hogy 2 slot van benne? A szerviz könyve nem említi. Egyébként egy másik 333 MHz-es rammal mennie kell, ha nem hibás a modul. Azt viszont tudod, hogy szét kell bontani a fél gépet hozzá, hogy be tud rakni a memóriát, mert a slot a billentyű alatt van?

Link to comment
Share on other sites

Lktna

Igen, 2 slot van benne. Az egyik valóban a billentyűzet alatt van, a másik viszont közvetlenül az aksi után... Pusztán 1db. csavart kell kicsavarni, hogy hozzáférj... (Próbaként egy haver 512 MB-os RAMját betettük, és egyből 768 MB-ot mutatott a BIOS.)

 

Igazából azért aggódok, hogy nem okoz bármilyen (működési-teljesítmény) problémát az, hogy egyik slotban 256 MB memória van, a másikban pedig 1 GB lesz????

 

(Olvastam olyat (fórumon), hogy mindkét slotba ugyanolyan méretű memória kell legyen. Legalábbis erősen ajánlott... Na ennek a mondatnak az igazság- és hozadéktartalma érdekelne erősen.. :hááát: )

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A különböző méretű RAM nem okoz problémát. Legfeljebb dual channel módban nem megy így, ha egyébként mehetne, de bőven kárpótol a nagyobb méret.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
fuzion90

Sziasztok!

 

Vettem pár napja egy Apple laptopot, amit nagyon megszerettem: https://techmarket.hu/shop/laptop-notebook/macbook-air-11-huvelykes-128-gb/

Az öcsém is szeretné használni és mondta, hogy játékra több memória kellene bele. Ilyet gépbe tudok bele külön vásárolni? Mert sok helyen azt írják, hogy az Apple gépekben nem nagyon lehet bővíteni.

 

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Itt nem csak a memória lesz kevés, hanem a VGA is elég vérszegény. Azt meg laptopokban (1-2 speciális esettől eltekintve) nem lehet cserélni.

A memória elvileg bővíthető, pontosabban cserélhető, mert a képek alapján csak egy foglalatot tartalmaz a gép. Viszont spéci foglalatos memória kell bele, azt meg nem kapsz minden PC boltban. Érdemes márkaszerbvízben érdeklődni felőle. Az Apple termékeknek ez a hátránya megvan sajnos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
GabF1

Sziasztok!

 

Hasonlóan memóriaproblémával kapcsolatban szeretnék kérdezni!

HP Pavilion dv7 4000eh laptoppal rendelkezem, és a jelenlegi 2*2 Gb-os DDR3-as ramot szerettem volna feljavítani 2*4 Gb-al. Be is szereztem egy dupla Corsair 8Gb Vengeance 1600Mhz-s ramot, de cserélés után a laptop folyamatosan úraindul a Windows betöltése elött. Valószinüleg az új memóriával van a gond, mert a régit visszahelyezve rendben felállt a gép. Próbáltam fele-felézni is, azaz egy régi, egy új RAM-al, de ugyanaz a probléma állt fel. A gyártó BIOS frissítését is felraktam, háth azzal javít, de így sem történt változás.

Van erre valamilyen lehetőség a javításra?

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Memtest külön-külön a 4 GB-os modulokkal, majd együtt a kettő, és ha ontja a hibákat magából, akkor garanciális csere, mert rosszak a modulok.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Kari91

Sziasztok!

Az alábbi laptopba szeretnék memóriát bővíteni: ASUS K70IJ

AIDA64 szerint az alábbi memória van benne:

 

SODIMM DDR2 2GB 667Mhz; 64bites szélesség. Gyártó, stb. mind N/A.

 

Még 2 GB-ot szeretnék bővíteni (többnek szerintem úgysincs értelme), a segítségeteket kérem a memória megtalálásában.

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

CPU-Z-ben lesd meg az SPD fület (Part Number mező), annak alapján tudsz magadnak eBayezni egy ugyanolyan modult. Bár lehet, egyszerűbb lenne venned egy 2 x 2 GB-os DDR2 667 MHz SO-DIMM kitet (vagy akár egy 4 GB-os modult, ha támogatja a gép), a benne lévőt meg eladni.

 

4 GB memória ma már nem sok amúgy, sőt (ma már igazából a 8 GB sem különösebben sok, persze attól függően, hogy mit csinálsz), de ahogy nézem, ennél a gépnél nem is tudnál 4 GB fölé menni: https://www.asus.com/Notebooks/K70IJ/specifications/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kari91

Köszönöm! Sajnos teljesen üres az SPD fül, mindkét slot esetén szürke... A gép adatait validation-nel kimentettem, itt látható többek között a memória is: http://valid.x86.fr/ykd7lw

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...