Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Másolás kameráról PC-re


makkasz

Recommended Posts

makkasz
:Sír: Vásároltam egy Panasonic NV-GS 17 tipusú mini dv kamerát és vettem a pc-be egy firewire kártyát dv kábellel és egy Movies on cd&dvd szoftverrel. a problámám az hogy nem tudom a kamerára rögzített anyagot felvinni a gépemre. A windows Movie maker-rel sikerült, de kétszer olyan sebességgel vitte fel mint az eredeti és nem tudom lelassítani. Milyen programot ajánlanátok?
Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Bevitelre szinte mindegyik ma használatos videoszerkesztõ programot használhatod...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
lorec

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni?

A problémám a következõ:

a DV kamerámból nem tudom a teljes szalagot a vinyóra mentenem. A kamera egy firewire kártyán keresztül kapcsolódik a géphez. Elkezdem a Capture-t és valamikor 10perc valamikor 4 vagy 1 perc után szétkapcsol(..az eszköz levált a számítógéprõl... felirat) vagy a view képernyõn teljesen lefagy a beolvasás alatt lévõ anyag. Nagyon idegesítõ, és nem tudom egyben felmásolni a felvételt.

Mit lehet tennem? Mit csinálok rosszúl?

Kevés lehet a memóriám(512Mb), rossz a firewire kártyám, esetleg a kamerám(SONY DCR-HC17E)?

Valaki adjon valami jó ötletet!

 

Elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Először is nézd meg az alaplap könyvében, hoy melyik a független PCI foglalat és abba tedd a Firewire kártyát. Ez nagyon lényeges!

Másodszor, próbáld meg más programmal is a beszedést.

Harmadszor, lehet hogy a merevlemez töredezett, vagy ha külön particiót használsz, esetleg valamit dolgozna közben a merevlemezről és ezért szakad meg. (ha egy merevlemez van akkor az nem jó, ilyenkor minden olyan progit ki kell lőni, ami használja a merevlemezt. Ajánlatos egy külön merevlemez használata!

Harmadszor, legyen a filerendszer NTFS!

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Milyen progival digitalizálsz?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bubonics

Nekem ugyanolyan problémám van, mint Lorecnek. Nekem is 512Mb memóriám van, több kamerát is kapcsoltam már a géphez, és a beszedést is próbáltam már több programmal is (Ulead video studio10, Adobe Premiere 7.0), mindegyiknél kb. fél perces és 10 perces intervallumok között "elveszti" a gép a kamerát (a 10 perc nagyon ritkán, csak ünnepnapokon fordul elõ...). Megáll a videó beszedése, a beszedõ program pedig lefagy. Közben a kamerában megy tovább a lejátszás. A lefagyásnak egybõl véget vet, ha kikapcsolom a kamerát, de az nem, ha csak leállítom a lejátszást.

A videók beszedéséhez és vágásához vettem egy új (illetve használt merevlemezt), 60 Gb-os partíciót hoztam létre erre a célra, és kb 4Gb foglalt belõle.

Meglehetõsen idegesítõ, amikor egy fél órás videót 1-2 perces részekben kell leszedni a kameráról, ráadásul úgy, hogy közben ki kell kapcsolni a kamerát, megvárni, még újraéled a program, bekapcsoni a kamerát, visszább tekerni (mert fagyáskor nem áll le a szalag, így pár mp.-cel elõrébb jár), és újra elindítani a beszedést.

 

Segítségüket elõre is köszönöm, és remélem, hogy késõbb egy 10 perces videó beszedéséhez nem kell majd egy órát szenvednek a számítógép elõtt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
stevevai1

Szeretnék egy-két felvételt átmásolni a kamerámról pc-re.A kamera egy 1 éves sony dcr-hc14e handycam(mini dv) a gépemben egy radeon 9100 videokártya van.A kamerához egy olyan vezetéket kaptam amit "kisjackhez"hasonló egyes bemenettel tudok a kamera "audio/video out" bemenetébe tolni a másik vége viszont háromágú,piros-sárga-fehér.Ezzel ki tudom küldeni tv-re de a géppel nem boldogulok mert a videokártyán csak egy egyes sárga bemenet van.Milyen kábel kellene?Vagy új videokártya...?help!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Peterrr
Szeretnék egy-két felvételt átmásolni a kamerámról pc-re.A kamera egy 1 éves sony dcr-hc14e handycam(mini dv) a gépemben egy radeon 9100 videokártya van.A kamerához egy olyan vezetéket kaptam amit "kisjackhez"hasonló egyes bemenettel tudok a kamera "audio/video out" bemenetébe tolni a másik vége viszont háromágú,piros-sárga-fehér.Ezzel ki tudom küldeni tv-re de a géppel nem boldogulok mert a videokártyán csak egy egyes sárga bemenet van.Milyen kábel kellene?Vagy új videokártya...?help!

 

 

Ha van a kamerán DV kimenet, a legegyszerûbb venni egy FireWire kártyát a gépbe és azon keresztül átjátszani a szalagon lévõ videót számítógépre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
47of5

Sziasztok!

 

OPS: Windows XP-SP2

Kamera: Panasonic NV-GS 320

Alaplap: Asus A8N5X

 

Az a problémám, hogy a Windows nem látja a kamerámat, vagyis látja, de az eszközkezelõben az USB video device mellett egy sárga felkiáltójel van, és azt írja, hogy az eszköz nem mûködtethetõ. Letöltöttem az USB video class frissítést, de azzal sem mûködik. A kamerához mellékeltek HI-Speed USB kábelt, az alaplapomon pedig USB 2.0-as portok vannak. Így hát nem értem mi a hiba. :(

 

Segítségeteket elõre is köszönöm.

 

47of5

Link to comment
Share on other sites

PCmaniac

Az USB-s módszer gyengébb minõséget eredményez, és nem minden esetben sikeres.

Ajánlott Firewire eszközzel megoldani az átvitelt, gyorsabb, és minõségromlás nélkül lehet a PC-re átvinni a filmet. Egyes alaplapok tartalmaznak Firewire-t, de egy ilyen bõvítõkártya beszerzése sem megterhelõ, 2 és 5 ezer forint közötti áron beszerezhetõ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
basszusluigi

Nekem egy gs 180-as van, DV-s,de a gyári telepítõlemezen lévõ progin kívül/MotionDV Studio 5.3 LE for DV/ másra nincs szükségem.Persze a driverekkel.USB szoktam leszedni az anyagot,de nekem tökéletesen átjön ezen is.Talán olvasd el mégegyszer a használati utasítást,hátha segít./Nekem még egy év múlva is tudott újat mondani. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...