Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Comenius logo

Babó22
 Share

Recommended Posts

Babó22

<Áthoztam ide a comlogos dolgokat. arpsoft>

Sziasztok! Ez 1 comlogo topic. Tudom, hogy nem sokan ismerik, de ha valaki mégis, itt lehetne feltenni a vele kapcsolatos kérdéseket.

Én rögtön tudnék ajánlani 1 jó oldalt:  hálogó

A comenius logo-t ismeri valaki? Mert most azt tanulom.

Hát persze hogy ismerem, nemsoká mi is azt kezdjük tanulni. De persze csak rajzolás :mérges: Megvan a 3.0-ás verziója. Kell?

Benoc

Kösz, nem nekem is megvan, de egy súgó file jól jönne. Mi nem csak rajzolunk :D . Most elkezdett a barátom, és én egy játékot írni, csak õ jobb ebben, mint én. Ezért akarom lekörözni pascalban :D .

Benoc

Köszi! :)

ocsi
De persze csak rajzolás :mérges:

Te most nagyon a lelkembe tapostál!!! informatikával kapcsolatos éveim fõ vonala volt a comlogo... rajzolás.. chö... láttál már log versenyfeladatot... olyan igazit amit a döntõben adnak a 10. eseknek.. rajzolás... miután megírtad az algoritmust...

JAh és mégvalami... Mi csináltunk vele multiplayer autósjátékot, kalandjátékot, MUD hasonmást ( nem tudom ki ismeri.. a fiatalabb generáció nem biztos)

Azt nem állítom, hogy mindent meg lehet vele csinálni, de ne fikázzátok le, hanem használd a fantáziádat...

Benoc
informatikával kapcsolatos éveim fõ vonala volt a comlogo... rajzolás.. chö... láttál már log versenyfeladatot... olyan igazit amit a döntõben adnak a 10. eseknek.. rajzolás... miután megírtad az algoritmust...

Én láttam, ha nem is 10.-est, de 5.-est láttam

Mi csináltunk vele multiplayer autósjátékot, kalandjátékot, MUD hasonmást

Multiplayert? :pislog: Nem is tudtam, hogy lehet vele azt is. Én csak úgy tudom, hogy egy gépen játszák ketten. De most már van súgóm, úgy hogy utánanézek. :)

Babó22
Te most nagyon a lelkembe tapostál!!! informatikával kapcsolatos éveim fõ vonala volt a comlogo... rajzolás.. chö... láttál már log versenyfeladatot... olyan igazit amit a döntõben adnak a 10. eseknek.. rajzolás... miután megírtad az algoritmust...

JAh és mégvalami... Mi csináltunk vele multiplayer autósjátékot, kalandjátékot, MUD hasonmást ( nem tudom ki ismeri.. a fiatalabb generáció nem biztos)

Azt nem állítom, hogy mindent meg lehet vele csinálni, de ne fikázzátok le, hanem használd a fantáziádat...

De ha egyszer már alaposan tudom amit most veszünk a rajzolást akkor miért tapos a lelkedbe. Egyébként igazad van, hogy elõször rajzolni kell, azután programozni.

Benoc
De ha egyszer már alaposan tudom amit most veszünk a rajzolást

Hát, szerintem van olyan, amit nem tudsz :hááát: , nem azért mondom, hogy én annyi mindent tudok, de elég sok parancs van( én biztos nem tudok annyit megtanulni)

Babó22

Hát lehet igazad van, mert a mi iskolánk nem foglalkozik a számítástechnikával, hanem a furulyával meg a szólfézzsal. :mérges: A fejem fáj tõlük. De a comeionus logo se rossz nyelv. Az a jó benne, hogy magyar. :D

Benoc

@ babó22:

Kösz, de már ismerem az oldalt. A mi sulink se, csak 3.ba volt számtek, és most 6.ban, de csak 1. félév. :( Te szegény, én nem szeretem a zenét, bár ez ízlések, és pofonok. :hááát: . Az elsõ könyv tök jó, az jobb (azt értem :upsz: )

Ja: és én is ismerek egy logos oldalt: hálogó

Babó22
@babó22

kösz, de már ismerem az oldalt.

Egyébként errõl az oldalról töltöttem le magamnak egy chat progit, amellyel a géppel chatelek. Igaz jópofa, de az irritál engem, hogy csak pár szavakat mond ezek a szavakat: Például kérdeztem, hogy milyen alaplapja van a gépnek, és a gép ezt válaszolta: Pont ilyen. Amikor írtam, hogy ABIT van a gépben, akkor ezt válaszolt: Aha. Meg benoc, hanyadikos vagy? Mert én hatodikos. És mi az MSN címed? Elõre is köszi.

Benoc

mindjárt megnézem, mert már régen jártam itt. 6.-os vagyok én is :D Ilyen beszélgetõ robot van a www.nemtudom.hu-n is és én is találtam ilyen progit, csak pascalra. az msn-em az adataimnál (mindjárt)

Tudom, hogy nem sokan ismerik, de ha valaki mégis, itt lehetne feltenni a vele kapcsolatos kérdéseket.

Én rögtön tudnék ajánlani egy jó oldalt: hálogó

Ne írj egymás után több hozzászólást! Továbbá mellõzd a rövidítéseket! (az 1 nem ugyan az, mint az egy!) <PF>

Benoc

Tudom, hogy ide nem lehet házi feladatot beírni, csak sajnos nem értem, ha valaki ismeri a comlogót, akkor magyarázza már el a rekúrziót! A feladat: készíts egy olyan trapézt, rekúrzióval, amely minden oldalára kerül még egytrapéz. paraméterek: oldal, szorszám (hány trapéz legyen egymáson)

gabir2

Hogy a fenébe lehet comlogoval autós játékot csinálni?!A legnagyobb sikerem az volt hogy kiír egy számot kettes számrendszerben! :?:

Benoc

Szerbusz! Autós játékot szerintem elég nehéz elkészíteni. Nekem van egy könyvem, amibe le van írva, hogy hogy kell csinálni :) Ha kell le tudom írni ;)

Babó22

Hello!Nem tud valaki egy olyan honlapot, ahol letölthetném a Comenius Logo XP-s változatát? Vagy ilyen egyáltatlán nincs? (ha nincs akkor látom, hogy mennyire zseniális az XP :nemoké: )

Benoc

Sajnos nem :Sír: , nekem sem jó. Egy ideig megy, aztán váratlan idõpontban leáll, és oda a munkámnak :Sír: De windows 98 ;) És ennyit az xp-rõl :gonosz::S

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Babó22

Háát. Inkább ha Windows 98-at akarsz telepíteni, akkor ments a merevlemezrõl mindent amit kell, és format. :Sír: Mert a Windows XP nem engedi, hogy régebbi verziót telepítsél. De lesz egy meglepi, ha messengerelünk. :D

Garono

Benoc:

Nehogy azt mondd csak azért az XP-re, mert a ComLogo nem megy rajta, vagy hibásan. Viszont nézd a támogatottságát! ;) Eddig egyszer sem kellett telepítõ CD-rõl felraknom a hardverekhez a drivert. Minden magától felismert. ;) Ráadásul nekem már két éve nem volt Win telepítés, bár igaz, hogy pár program már nem indul, ellenben a Win98-al, amit kéthavonta újra kellett telepíteni. :hááát: Szóval érted mi a külömbség, meg még gyorsabb is az XP, nem beszélve a biztonságról. :)

Benoc

Igazad lenne, de nem csak ez a bajom vele :) De úgysem váltom le, mert nem értenék más operációs rendszerhez :):upsz:

Babó22

Szerintem biztonsága egyenlõ a nullával. :lovas:

Ráadásul nekem nem megy a pascal :S

Garono

Pont, hogy nem. Próbáltam feltörni, de sehogy se ment. Bár '98-at még nem próbáltam... de most nem is erre gondoltam, hanem sehogy nem tudsz a gépbe bejutni. 8)

Babó22

De egy eléggé ügyes hacker azért mégis csak feltörné. Nem? Az, hogy te nem tudsz behatolni a gépedbe (Pédául a távoli asztal szolgáltatásnál) az lehet, én se tudnék (de én nem is akarok hackelni) behatolni. Tehát, én megerõsítettem egy tûzfallal, meg egy vírusírtóval. De én nem is akarok vitatkozni ezzel kapcsolatban (ez nem is biztonságról szóló topic, hanem comlogoról szól) tehát mindenki azt használ amit akar, és aki rosszul járt, az meg tanul a hibájából.

Garono

Utolsó OFF:

nem internetes behatolásra gondoltam. :ötlet: