Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitalizálás


Tibor5

Recommended Posts

olli

Az egyes fázisokban is belenéztél az anyagba? Mindig előfordult ez a hiba? A pc-Tv kapcsolat megoldott?

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

Bongi !

Felejtsd el a Movi Makert és a WinAvit. Rögzítsd a Neroval,konvertáld át Dvd-re Neroval, malyd írd ki Neroval és minden tökéletes lesz. Én is csak nerot használok.

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Nem feltételnül rossz a Movie Maker, kezdõknek teljesen ideális, és ingyenes ne felejtsük el...

Akkor nem hasznos, ha pl. a kameráról a gépre közvetlenül wmv-be tömörítünk vele, és így digitalizálunk, amit õ alapesetben felajánl. Egy srác mondta itt nem rég, hogy állítólag lehet vele "rendesen" tömörítetlen DVavi-ban is digitalizálni. Így próbáld, ha vele nem megy akkor szerezd be a virtual dub-ot. (szintén ingyenes)

Link to comment
Share on other sites

bongi

@olli

Minden fázisban elõfordul a hiba. "pc-Tv kapcsolat"? Miért? Volt vele gond?

@zsoleszpapa

Sima Nero? Vagy valamilyen felturbózott változat? Felismeri a kamerát, beolvassa, tönöríti, szerkeszti és írja? Miért nem ezt használja mindenki? Ki fogom próbálni!

@CaptHowdy

DVavi-ban digitalizáltam, de miután kész lett a 12GB-os avi, tömörítettem DVD formátummá (VOB), majd kiírtam. Megpróbálom a virtual dub-ot is.

Köszönöm az eddigi válaszokat! Várom a továbbiakat is.

Egyébként befolyásolhatja-e a számítógép sebessége a szaggatásokat? 750MHz, 192MB RAM. Szóval enyhén szólva sem egy csúcsmodell.

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

bongi!

Sima Nero 7, ez mindenre alkalmas,egyszerû,magyar nyelvû,az is kiismeri aki eddig nem csinált ilyet.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

DVD-re konvertálásnál nem elég az alapbeállításokat használni. Bele kell nyúlni az mpeg beállításokba, és a bitrátát felnyomni legalább 8000-re (vagy ha nem lehet, akkor a legjobb minõséget választani)

Link to comment
Share on other sites

bongi

A Nero 6-os van a gépemen, de az nem tudja se bevinni a kameráról a filmet, se tömöríteni. Ma próbáltam a virual dub-ot, de az sem a legjobb. Annyit már elértem, hogy a kép nem remeg, de a minõséggel még mindig nem vagyok megelégedve. Várom az új ötleteket. A ma délelõttöm már ráment egészen, de úgy érzem még pár nap beletellik, mire minden jó lesz. Olvasgattam és megláttam valahol, hogy elõszeretettel használják a ConvertXtoDVD-t. Errõl mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Milyen vágóprogit használsz? Milyen a kamerád?

Ha dvavi-ban digitalizálsz, megvágod, aztán ugyanúgy DVavi-ba exportálsz, így nem lesz semmi minõségromlás. Aztán pedig ajánlom a VSO Divx to DVD nevû progit: http://www.origo.hu/szoftverbazis/multimed...odivxtodvd.html

Ezzel konvertáld a forrás avi-t "dvd folder"-be, aztán írd ki lemezre! Én mindig így csinálom, (Premiere Pro 2.0-val) és semmi minõségromlás!

Ha esetleg nagyon profi DVD kreálót szeretnél, próbáld ki az Adobe Encore DVD 2.0-át, 30 napos verziót ingyenesen le lehet szedni!

Link to comment
Share on other sites

bongi

Nem használok vágóprogit. Nem akarom vágni, csak úgy, ahogy van feltenni a gépre, konvertálni és kiírni DVD lemezre. A kamera Canon MV800.

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

@bongi

A Nero 6-hoz föl kell rakni a Nero Vision Exprest,ezzel menni fog.A Nero 7-es már tartalmazza a Visiont is.

Link to comment
Share on other sites

bongi

Hazaérek, megpróbálom és visszajelzek. Kösz a gyors válaszokat! :)

Link to comment
Share on other sites

olli

Szerintem nézd meg egy erõmûvebb gépen ezt a digitalizálást.

Link to comment
Share on other sites

bongi

Sajnos nincs rá most lehetõség. Gondoljátok, hogy ez is kihat a képminõségre?

Link to comment
Share on other sites

olli

Minden esetre sok felesleges körtõl megmenekülsz. Általában a progik rendszer-hardwer követelményeit érdemes tanulmányozni, és lehetõség szerint a magasabb ajánlottat megcélozni. Bizonyára lesz környezetedben alkalmas próba gép, vagy digitalizáló kártyás config. Nekem legelõször egy hardweres KWorld TV kártyával sikerült normálisan kompozit RCA bemenetrõl rögzíteni mpeg2-be, 850-es Celeronos gépen.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A DV-avit beszedi ez a gép is, meg azzal nincs is gond nem? Csak a tömörített állománnyal. Annak idején még 400Mh-es procival is csináltam, nem volt látható romlás csak egy napig tartott 1 óra. Neked 1 óra 2 menetes tömörítéssel legalább 5-6 óráig kell hogy tartson. Ha nem akkor állíts az mpeg-en ahogy írtam.

Link to comment
Share on other sites

bongi

Haladok az amatõr digitalizálásommal. Szóval ma kipróbáltam Nero Vision Express-el bevinni a kameráról a számítógépbe. Ez nagyon is jól sikerült. Aztán próbáltam konvertálni, viszont akkor a Nero valamilyen plugin-t keresett, ami nekem állítólag nincs fenn. Tömörítettem DivxToDVD-vel, majd kiírtam Nero-val. A kép minõsége a TV-n tökéletes lett! Viszont most meg szaggat a kép. Olvastam valamit az interlace-rõl, de nem tudom, hogy ezt hol kell beállítani. Amikor a kameráról viszem be a filmet, vagy konvertáláskor? Egyébkét nem találkoztam ilyen beállítással egyik programban sem.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Akkor írd ide, hogy milyen plugint keresett!

A divxtodvd elrontja a félképváltást, mert divx anyagból dolgozik jól.

Link to comment
Share on other sites

bongi

@nagyjani

Megtaláltam a plugin-t. Bevittem Nero-val, tömörítettem Nero-val, majd kiírtam Nero-val hogyan zsoleszpapa ajánlotta. Sajnos most is szaggat a kép. A kérdésem, hogy melyik programmal lehet a bitrátát állítani? Az idõ nem gond. Ha 1 napig megy egy 1 órás film konvertálása, azt sem bánom, csak jó legyen! Mástól is várom a véleményeket.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A Nero visionba, mikor beimportálod a klipet lent van egy olyan gomb, hogy tovább. Ott video beállítások, és a DVD videó fülnél tudod a minõséget a legjobbra állítani, lejjebb meg a kódolást 2 menetesre. Ez adja a lehetõ legjobb minõséget. Az általános fülnél is nézd meg, hogy PAL legyen beállítva, bár nem hiszem hogy az rosszul lenne.

A szaggatás mindig meg van, vagy csak oldalmozgásnál? Ha mindig, akkor valami kodek zavarhat (kodekpakk?) ha csak oldalazásnál akkor interlaced probléma, de ez alapba nem igen jelenhet meg.

 

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Nemtudom miért okoz ez olyan nagy problémát... Amit felteszel a gépre a kameráról közvetlenül (DVavi) az nem szaggat, és nem rossz a minõsége? Ezt kell egyszerûen DVD formátumba konvertálni. Nekem a divx to DVD-vel soha nem volt semmilyen gondom, a DVavi-kat is tökéletesen konvertálta át. Milyen programmal digitalizáltál?

Az Adobe Encore DVD 2.0-ával biztos nem lesz gondod, csak ez ugye jó bonyolult, mint a többi remek Adobe termék, és persze jó drága. 30 napig megy...

Link to comment
Share on other sites

bongi

Bocs, de most dolgozom.... Holnap, ha felkelek kipróbálom, amit nagyjani írt a Nero-ról. A szaggatás mindenhol van, de legjobban ott látszik, ahol oldalazok. A kodekeket már mind leszedtem a géprõl, mert errõl is itt olvastam elõször, hogy bezavarhat. Bár lehet, hogy fennmaradt valami belõlük. Bevallom volt kodekpack is fenn. Le lehet õket egyáltalán szedni teljesen a Windows formázása nélkül? Divx to DVD-vel konvertáltam, de az szaggatott képet adott, miután kiírtam CD-re. Köszi az eddigi válaszokat! Szuper ez a fórum!

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Azaz a nyers felvétel amit feltettél a gépre szaggat?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Akkor meg ne is keressük a hibát tovább. A kodekpakkok eltávolításuk után is problémák forrásai. Ezért nem értettem mi lehet még a gond, ha nincs fent kodekpakk.

Mondjuk az Adobe Encore DVD biztosan a csúcs. Én már csak azt használom, de kodekpakkom soha nem volt, mert minek is?

Link to comment
Share on other sites

bongi

@nagyjani

Szóval azt mondod, hogy nem úszom meg az XP újrainstall-t? :( Tényleg nincs más mód a kodekek teljes letörlésére? Adobe Encore DVD-t még azért kipróbálom format c: elõtt.

@CaptHowdy

A nyers felvétel a gépen tökéletes! Csak miután konvertálom, kiírom CD-re, és a TV-n szeretném visszanézni, ott szaggat.

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd
A nyers felvétel a gépen tökéletes! Csak miután konvertálom, kiírom CD-re, és a TV-n szeretném visszanézni, ott szaggat.

 

No az erre adott válasz engem is érdekelne, mert ilyen nálam is elõfordul idõnként, és már megõrít néha. :S Megpróbáltam már mindent lelõni a háttérben futó feles alkalmazásokból is, és a gép se kevés, mégis idõnként elõfordul. Nálam még a vágás utáni, konvertálás elõtti nyers anyag is tökéletes, de mikor tömörít, akkor utánna valamikor beszaggat a végeredmény.

 

Arra már rájöttem, hogy a legújabb; 6.4-es DivX kodek nem épp a csúcs, ezért visszaléptem eggyel régebbi verzióra.

 

Azt szeretném egyuttal kérdezni, hogy alaplapi hangkártya is okozhatja-e a gázt? Tudom elviekben különálló kellene, csak az új gépembe még nem került be, de nemsokára fog!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...