Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Torrent töltési probléma


sugarbabylove

Recommended Posts

sugarbabylove

Nékem az lenne a problémám, mely nagyon idegesítõ, hogy a T-Online-os netemmel azureus segítségével mikor torrentfájlokat töltök, akkor eleinte tölti a fájlokat maxa sávval(130kb/s), de egy idõ után nem tölt csak 10-20kb/s-mal:( .Szerintetek mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Nemlehet, hogy nem seedelik elegen az adott fájlt? Esetleg a CFos Speedet megpbálhatod, hátha a feltöltés fogja vissza a letöltési sebességedet. Ha 1M-es neted van, állítsad be a feltöltési sebességedet úgy 12kB/s-re. körülire, talán az megoldja a problémát.

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

kösz az 5letet, majd kipróbálom.A Torrentfájlokat, miket így töltött, seedelték 40-en is, és ez az egészben a legidegesítõbb, mert ha lenne hozzá egy, akkor nem idegeskednék.:)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Csa Sugar ;)(Majd Cod-ozunk)Próbád ki a kényszerített indítást. Nekem bejön.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
azureus segítségével

Esetleg egy másik kliens. pl: Bitcomet ;)

Link to comment
Share on other sites

apacs

Ha már más kliens akkor inkább utorrent (utorrent.com). Amúgy a letöltés sebessége nem függ össze a klienssel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az utóbbi idõben, nekem is csinált ilyet, de csak egy bizonyos trackernél, (ami jelenleg döglött). Az segített csak, ha leállítottad a letöltést, majd újraindítottad.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Vannak trackerek amik nem szeretik az azureus-t.

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

A Bitcomet-ot se?Mert én azzal is töltöttem, de ugyanez a helyzet :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Adani

A BitComettel nekem soha semmi bajom nem volt. Ráadásul az egyik legegyszerûbb kliens.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Én is azt használom, soha semmi bajom nem volt vele. 8)

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

kösz minden segítséget, a probléma megoldódótt...Részben azért mert megjavult, részben a kényszerített indítás segítségével.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Morpheus02

Hali! Én már az Azureus és a Bittorrent letöltésénél elakadtam. Meg tdnátok mondani,hogy hol találok egy mûködõ magyar verziót?!?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Üdv!

A kérdésem a következõ: töltenék valamit (jönne is 250 KB/s-al), viszont azt látom, hogy az összes Peernek csak 99,8% van meg. Érdemes akkor letölteni? Nem akarom a sávszélt feleslegesen pazarolni.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Érdemes, ilyenkor úgyis szól valaki a seedernek, hogy légyszives na seedelj még egy kicsit, mert vagyunk még egypáran ( hasonló cipõben járok most is 97.3%-nál megállt a dolog, de sokáig olyantól tudtam 2KB-al szedni, akinek csak 34% volt meg. Mikor elmentem suliba senki nem seedelte). Megaztán ha sok embernek van 99.8% van remény, hogy a maradékot, ami akkor már nem lehet sok össze tudod vadászni, annyi 99.8%-ból.

Esetleg ha eredeti release megnézheted akár még nyílvános trackereken is, hátha fentvan, oda beállhatsz és elõbb-utóbb így meglehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
döbi1

Kezdő vagyok, Azureust használok. Hogyan gyorsíthatom a letöltést? 384 kb/s sebességű a kapcsolatom.

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

-limitáld a "feltöltést"

-egyszerre csak 1 torrentet tölts

-legyél "connectable"(ha routered van nyisd meg a portokat)

-olyan torrenteket tölts aminek sok a seederje és kevés a leecherje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jason X

Császtok!

 

Remélem tudtok segíteni a problémámon, ami a következõ :

 

BitComet 0.66-om van, és elkezdtem tölteni egy 4.10 GB-os koncert DVD-t .iso formátumban (ez összvissz 1 file), ami eddig szép lassan mendegélt, 3 nap alatt 1 giga le is jött belõle, most viszont se le-, se feltöltés sincs, a státusznál azt írja hogy feltöltés alatt / merevlemez megtelt. Pusztán azért nem értem a dolgot, mert 10 GB szabad helyem van.

 

Még elõtte volt egy jelenség, amit megfigyeltem, nem tudom hogy idekapcsolódik-e, de mikor elkezdtem a letöltést még az elején kiírta, hogy a 4GB-nál nagyobb fájlok esetében használjak NTFS partíciót, az én 105gb-os meghajtóm viszont FAT32-es (nemtudom ez számít-e).

 

Mindenesetre bármilyen ötletre fogékony vagyok KÉRLEK segítsetek!!!

Elõre is köszi!

 

---===((( Jason X )))===---

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

hogy a 4GB-nál nagyobb fájlok esetében használjak NTFS partíciót, az én 105gb-os meghajtóm viszont FAT32-es (nemtudom ez számít-e).

 

A FAT32 a TE problémád ! :( Csak az NTFS kezeli a 4GB-nál nagyobb fájlokat. A tied pedig 4.1GB.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

 

Még elõtte volt egy jelenség, amit megfigyeltem, nem tudom hogy idekapcsolódik-e, de mikor elkezdtem a letöltést még az elején kiírta, hogy a 4GB-nál nagyobb fájlok esetében használjak NTFS partíciót, az én 105gb-os meghajtóm viszont FAT32-es (nemtudom ez számít-e).

Ez a lényeg amit le is írtál, a FAT32-nél csak 4GB-osnak ismeri fel az OPrendszer a vinyódat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ran

Üdv!

 

Tudnátok nekem segíteni? Nemrég újra kellett telepítenem a C meghajtót, és azóta problémám van a torrentletöltésekkel. A eddig próbáltam Bitlord vagy Bitcomet verziókon is, ugyanaz a probléma jelentkezik mindkét kliensprogramnál. A program elindulásakor a letöltés elkezdődik, de pár perc múlva szépen lassan lecsökken majd megáll a csatlakozás funkciónál (nincs se fel, se letöltés sem). Seed biztos van, más lehet a probléma. Nem tudom ezügyben mit kéne tennem így megköszönném a tanácsokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pubi

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem. uTorrentet használok és látom, hogy sok peer van, de valamiért nem indul el az összesrõl a letöltés. Van például egy 94%-os és látom, hogy nem tölt le tõle semmit. Miért van ez? Nem lehet valamilyen paranccsal „ráerõszakolni”, hogy próbáljon meg tölteni errõl a peer-rõl is?

 

Köszönettel,

Pubi

Link to comment
Share on other sites

argo

A lassulás okozója lehet az, hogy a szolgáltató felismeri a torrent-kliens csomagjait, és ezeken a portokon lelassítja az adatforgalmat. Persze már kitalálták ez ellen is a megoldást, a jobb kliensekben (Azureus, uTorrent, BitComet) titkosítani lehet az adatforgalmat. uTorrentben: Preferences - BitTorrent - Protocol Encryption. Ezt kell Enabled-re állítani, esetleg letiltani a bejövõ titkosítatlan kapcsolatokat ha szükség van rá (de ez az utóbbi önmagában lassulást okoz.) Ajánlott még bekapcsolni a portváltást minden induláskor (Connection - Randomize port every time uTorrent starts) és véletlenszerû portot választani (bármit 20000 és 60000 közt). Legvégsõ esetben pedig meg lehet próbálni a 80-as portot (ez a HTTP port, szóval netezést zavarhatja...), de nem hiszem, hogy bármelyik magyarországi szolgáltató volna olyan elvetemült, hogy erre legyen szükség.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem sem, a random portváltás meg azért sem jó, mert akkor a routeren is mindig másikat kéne megnyitni neki. Egyébként a 80-as porton nem lehet torrentezni. Próbáltam a koliban oda irányítani, mivel a többi tiltva van, de nem ment.

Link to comment
Share on other sites

argo

Persze ha router mögött vagy, az más tészta. Akkor tényleg nem ajánlott a portváltogatás, de magasabb portot használni akkor is érdemes. Egyes trackerek nem is engednek letölteni, ha a 6881-es portot használod.

A 80-as porton pedig lehetséges letölteni, ez sokszor meg is oldja a sebesséproblémát. lásd.:

http://torrentfreak.com/how-to-encrypt-bit...c/#comment-2692

http://neworder.box.sk/forum.php?did=multT...249728#th249728

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...