Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Óriási fájlméret (.doc)


Pötyi

Recommended Posts

Pötyi

Sziasztok!

Kaptam egy 48 MB-os (kb 50 oldal) doc fájlt, tele képekkel. Nem szeretem, ha valaki több MB-os képeket és logókat szúr be, ezért gondoltam megkeresem melyik kép (vagy képek) a bûnös.

Eredmény: mindent egyenként kitöröltem, maradt egy tök üres dokumentum, aminek a mérete 31 MB.

Ez mitõl lehet?

Kösz!

Pötyi

Link to comment
Share on other sites

tike

Egyet biztosan tudok:

A word doksik méretét lavinaszerûen növeli a bekapcsolva hagyott "gyorsmentés" (Eszközök==>Beállítások==>Mentés==>bal oszlop, második), ilyenkor minden változtatást az elõzõre ráment, hozzá ad. Lehet, hogy egy ilyen fájlt kaptál.

 

Hogy üres doksi ettõl függetlenül mitõl lehet ilyen hatalmas, az arra vonatkozó ötleteket én is érdeklõdve olvasom majd.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mert elmenti a változásokat, hogy utána meg lehessen nézni, ki mit mûvelt a doksival. A képek akkor növelik meg a doksi méretét, ha vágólapon keresztül lettek berakva.

A mentésnél van egy eszközök gomb. Ott van egy képek tömörítése opció. Evvel le tudod csökkenteni a doksi méretét.

Link to comment
Share on other sites

Pötyi

Ha menti, hogy ki mit csinált, akkor azt hol tudom megnézni? "Fájl->Változatok..." menüpont üres ablakot hoz fel.

De inkább az volna a fontosabb, hogy egy ilyen nagy fájlból hogy lehet kitöröl(tet)ni a változatokat (ha nincs rá szükség)?

A Word súgóban leírt nagy fájlméretet okozó "tevékenységek" (pl. True Type betütípusok beágyazása, stb.) közül nálam egyik sincs bekapcsolva...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Esetleg mentés másként... De a gyors mentést kapcsold ki.

Link to comment
Share on other sites

tike
Kaptam egy 48 MB-os (kb 50 oldal) doc fájlt...

Pötyi

Pötyi!

 

Azt írod, hogy kaptad. A feladó, vagy a szerzõ mondott-e valamit?

 

Készíts róla másolatokat úgy, hogy az eredetit mentegeted más néven, rtf-be, alacsonyabb verziós word formátumba, ha minden kötél szakad, txt-be. Hátha okosabbak leszünk...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bekecs

Hellosztok

 

Van egy pár olyan word dokumentumom amik teli vannak beillesztett képekkel "valamilyen" formátumban, és egy file 30-40 MB helyet foglal. Ezeket melóhelyen használom és elég nagy egy pen drive-on való hordozáshoz, a hálózaton keresztûl küldözgetni meg egy óra. (megjegyzem én voltam a balf..z amikor készitettem ezeket a doku.kat. A képek beillesztésénél lett elcseszve a dolog). Egyesével át tudom õket szerkeszteni úgy, hogy a képeket egyesével kivágom, majd irányitott beillesztés jpeg képként. Ezután újra kell igazgatni mellette a szöveget, meg a képre mutató nyilakat. Szóval nagyon maceráns, hosszadalmas pepecs munka, egy hét alatt se végeznék vele, viszont a 30-40 MB ból lett 300-400 KB.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami egyszerûb módja a dokuban lévõ képek átkonvertálásához, hogy ne foglaljon nagy helyet. És, hogy a képeket ne egyesével kelljen átkonvertáni vagy szerkezketni. Létezik-e valamilyen szoftver ami csinál ilyet?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mondjuk a word ilyen. ;)

A mentésnél másként-nél kattintsál az eszközök-re a párbeszédpanel jobb felsõ sarkában. Lesz benne egy ilyen, hogy képek tömörítése.

Hátha segít.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zsoltchelsea

Hi4 Vagy próbáld meg kisebb fájlmérettel, más formátumban (.bmp vagy .jpg helyett mondjuk .gif-be vagy, ha minden kötél szakad, akkor .png-be)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

A tömörítés funkció alkalmazása drasztikusan csökkenti a fájl méretét. Esetenként akár 90%-kal is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...