Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapi Firewire aljzat kontra ház csatlakozó

lalaman
 Share

Recommended Posts

lalaman

Sziasztok!

Egy kis segítsége szeretnék kérni, én sajnos síkhülye vagyok ehhez. Nemrégiben vettem egy Gigabyte GA-K8NF9 Ultra alaplapot és egy Chieftec BA-01 sorozatú házat. Az alaplapon van IEEE 1394-csati, amit elvileg a ház elejére is ki lehet vezetni, ehhez az akcióhoz a házhoz mellékeltek egy kábelt. Az a gondom, hogy a két csatlakozó kiosztása (az én szememben) köszönõviszonyban sincs egymással :pislog:

Ilyen a ház csatlakozókiosztása:

IPB kép

...ami ugye ilyenre tuti rámegy (jobb szélsõ csati):

IPB kép

...viszont az alaplapon ilyen(ek) van(nak):

Kép

Mi a megoldás? Csakúgy rádugni nem merem, nehogy elszálljon valami.

Elõre is köszönöm a segítséget!

arpsoft

Rádughatod. Nem lesz gond. A jel- és a tápvezetékek is a helyükön vannak.

ProFiler

De miért nem mered rádugni? Ha illik rá, akkor az rá is való. Nem lehet belõle gond.

Ciao.

lalaman
Rádughatod. Nem lesz gond. A jel- és a tápvezetékek is a helyükön vannak.

És melyikre? Mert az a gond, hogy a ház kábelének a csatlakozóján a - rajz szerinti - 10-es, "üres" hely (hogy modjam...) tele van, azaz oda semmit nem lehet bedugni (úgy értem, hogy nem egy funkció nélküli furat van ott, hanem nincs furat), és így sehogyan sem alakítható ki tökéletes illesztés: hiába ugyanúgy 10 (-1) tûs a kábelen lévõ és az alaplapi, F1-jelû csatlakozó, csak úgy lehet a kettõt összehozni, egy "oszloppal" eltolom õket. Akkor viszont a rajzok szerinti megfelelõ TPA és TPB vezetékek nem fognak egymáshoz kerülni.

De lehet (sõt, biztos), hogy nagyon sötét vagyok ehhez, így bocsássátok meg, ha értetlenkedek :upsz: Ráadásul csak este tudom kipróbálni, mert most melózok, az említett gép meg otthon figyel :hááát:

arpsoft

Így már gáz, ha ott nincs lyuk. Akkor nem lehet rádugni. Esetleg, ha nem garos az alaplapod, akkor a 10-es tüskét levághatod róla.

lalaman

Garos, nincs egy hónapja, hogy vettem.

Kissé felfoghatatlan számomra, hogy egy állítólagos "szabványhoz" ennyire eltérõ csatlakozókat csinálnak? :( Nem kapható ehhez valahol mondjuk egy átalakító? Nem is hangzik rosszul: FireWire 2 FireWire adapter :D

Olyat találtam most errõl, hogy ez állítólag valami IEEE 1394b (Firewire-800). Megõrülök, hogy nem lehet összehozni a "régivel" :mérges: Kicsit bosszantó.

ProFiler

Látod, azért nem mindegy!

Ciao.

lalaman

Na, igen. Kicsit szomorú vagyok azért.

Mindenesetre nagyon köszönöm Nektek a segítséget! :)