Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitális videokamera problémák


mazda6diesel

Recommended Posts

mazda6diesel

:szia:

 

Olyan gondom támadt, hogy a JVC Mini DV DRD 23-E kamerámmal készítettem felvételt, azt átmásoltam a vinyóra és onnan kiírtam dvd-re. A gond az, hogy az asztali dvd lejátszó a hangot lejátsza viszont a képet nem. Mi lehet a gebasz?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A kamera ugye nem NTSC-ben rögzít?

Scarton küldöd a képet a tévének?

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

@Bazs1981

Milyen formátumban másoltad a vinyóra, és milyenben írtad DVD-re ?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel
A kamera ugye nem NTSC-ben rögzít?

Scarton küldöd a képet a tévének?

 

@zsoleszpapa:

Milyen formátumban másoltad a vinyóra, és milyenben írtad DVD-re ?

 

 

 

Mpegben rögzítettem és igen, scarton keresztül megy a tv felé a jel a dvd-lejátszóból.

 

Ugyanazt a formátumot másoltam ki a sz. gépre és ugyanazt írtam ki nero-val dvd-re.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
KisPityesz

Sziasztok!

 

Egy probléma megoldásához kérném a segítségeteket.

A nejem kölcsön kapott Sony DVD-re rögzítõ videokamerával készített MPEG-2 formátumú felvételét szeretném Adobe Premiere 6.0-val szerkeszteni.

Tudtok-e olyan konvertáló programról, amely az MPEG-2 formátumú filmet át tudja konvertálni olyan .avi file-lá, amit ezzel a Premiere-rel tudnék szerkeszteni.

Esetleg más megoldást, ha van.

 

Köszönettel

KisPityesz

Link to comment
Share on other sites

csacsi77

Sziasztok!

Gyermekem születésekor vásároltam egy Samsung miniDV kamerát (103i), hogy megörökítsem az elsõ perctõl fogva a drága szentemet.

A kamerához az ULEAD ViedeoStudio 7-est adták, ami nekem személyszerint nem tetszik annyira, de szódával elmegy.

Mivel az alaplapomon (ABIT IS=-E2) nincs Firewire kimenet, ezért vettem egy Billintoin (azt hiszem) firewire-kártyát. Az SP2 persze driver nélük felismeri és telepíti a kártyát.

Azt hittem ezzel meg is vagyok, ULEAD progi és a kártya telepítve, összekötöttem a gépet a kamerával és vártam az eredményt.

Nagynehezen felismeri s számítógép a kamerát és iszonyú lassan be is jön a VideoStudio. Ám ha bármit szeretnék a menüben kutakodni (formátum- és egyáb beállítások) egybõl lecsatlakozik a kamera. Sõt most már pár perc capture után menet közben is lecsatlakozik.

Hát ez az én nagy problémám. Más programokkal is próbálkoztam már és a kártya driverét is megpróbáltam megkeresni interneten (nem volt neki). Az eredmény ugyanaz.

Van valami ötletetek?

Elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Egy probléma megoldásához kérném a segítségeteket.

A nejem kölcsön kapott Sony DVD-re rögzítõ videokamerával készített MPEG-2 formátumú felvételét szeretném Adobe Premiere 6.0-val szerkeszteni.

Tudtok-e olyan konvertáló programról, amely az MPEG-2 formátumú filmet át tudja konvertálni olyan .avi file-lá, amit ezzel a Premiere-rel tudnék szerkeszteni.

Esetleg más megoldást, ha van.

Erre bármelyik videóvégó alkamazás megfelel. De elõször a filmeket érdemes külön-külön szedni, mert ha jól tudom akkor menüvel, meg minden egyébbel van a korongon. Erre jó a DVD Shrink. Majd miután megvannak külön mappában a külön filmek, akkor vagy Nero Vision Express-el, vagy Ulead VideoStudio-val meg lehet csinálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ddt500

Sziasztok!

 

2 napja vettem egy panasonic gs-140-es kamerát. Mindenképp a hozzá külön megvásárolható DV kábellel akarom összekötni, de nem tudom hogyan. A videókártyám egy VIVO-s X800XT amin van 2 DVI meg egy s-video csatlakozó. Viszont a DV kábel csatlakozója teljesen más. Mit kell tennem?( IC-7-es az alaplap) Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

ddt500

Köszi megoldódott.

Link to comment
Share on other sites

Tbá

Sziasztok!

 

A következõ a problémám:

vettem egy Sony dvd98e típusú videokamerát, amellyel VR-formátummal készítettem felvételt. Ezt a formátumot (vro-kiterjesztés) csak közvetlenül a kameráról tudom lejátszani, se a DVD-lejátszóval, se a számítógépen nem tudom lejátszani. Abban kérnék segítséget, hogy hogyan, milyen programmal lehet ezt a formátumot konvertálni valamilyen lejátszhatóvá. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én ugyan nem sok minden tudok errõl a formátumról, de talán ITT találsz hozzá valamit. Sok sikert.

Link to comment
Share on other sites

Tbá

Köszönöm a tippet, de nem jutottam elõrébb. Továbbra is várom a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ha jól látom, a TMPGEnc támogatja a VRO formátumot. Azzal MPEG-re át tudod konvertálni. ;)

De >>itt egy fórum<<, ami lehet, hogy segít neked!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bazsy77

JVC GZ-MG20E videókamerával PDVDmpg felvételeket készítek (MOI és MOV kiterjesztéssel).

Problémám az, hogy ezeket csak a PowerDVD és a Media Player Classic játssza le, illetve a hozzá kapott szerkesztõprogrammal nem tudom szerkeszteni (és más programmal sem). Segítséget kérnék, hogy át tudom-e konvertálni más formátumba a felvételeket (pl.avi), hogy a szerkesztõprogramok felismerjék azokat.

Segítséged elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ProFiler
Panasonic mini DV kamerát szeretnék átprogramozni olyan módon, hogy PC-rõl tudja rá kiírni, szóval a DV IN-jét kellene aktiválnom. Honnan tudok programot letölteni?

Köszi!

 

Ui.: Máskor ne a Report gombbal írj hozzászólást!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

MOV konvertálására ott a múlt hónapban bemutatott SUPER 2006 nevû konverter. Ingyenes. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
krausz

Hali

 

 

Van egy Sony videó kamerám és szeretném összekötni a sz. géppel a videokamerán s-video dognak van csak helye! És én még nem csináltam ilyet és azt szeretném hogy valaki lépésről lépésre írja le valaki legalább azt hogy milyen dugó kéne mindkét végének s-videónak kéne lennie? Ha annak akkor én azt a számítógépbe csak a videokártyába tudnám berakni máshol nincs olyan dugó!

 

Valaki megmondja hogy hogy kell? Fontos!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dnash

Szia, Milyen céllal szeretnéd összekötni a PC-vel? Mit tervezel? Csak a felvett anyagot akarod átmásolni a gépre?

 

(Most látom csak, hogy ez már nagyon régi kérdés...... megválaszolatlan.)

Link to comment
Share on other sites

Dnash

Sziasztok!

 

Ki van otthon elektronikában?

Van egy régi Sony TRV-245-ös kamerám. A képe szellemképes lett, aztán bevittem a szervízbe és azt mondták, hogy rossz a mátrixáramköre. Gondolom ez az a rész ami a CCD-bõl kiolvassa az információt majd a színekett biztos súllyozza valahogy meg ilyesmi. Több mint 20000-ért javítanák meg, cserélnék ki az alkatrészeket. Az sok. Az alkatrészcserét, forrasztást én is meg tudom oldani, de segítségre lenne szükségem, hogy mibõl is áll egy ilyen mátrixáramkör és mi mehet benne tönkre, amitõl elmosódik, egymásrafolyik a három szín. Persze majd megpróbálom konkrétan megkérdezni a szervízben hogy mi ment tönkre pontosan benne, de nem hiszem hogy elmondanák. Tudtok valamilyen oldalt, áramkörrajzzal, leírással esetleg ahol többet megtudhatok?

 

Üdv,

Dénes

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
szatis

Üdv. Mindenkinek!

 

Van egy JVC GR-D815E kamerám, ami FireWire porton keresztül kapcsolódik a géphez. A kamera képét a SplitCam programmal osztom meg internetes oldalak és alkalmazások között. A kamera azt játssza (ha egyáltalán a kamera a ludas), hogy véletlenszerû idõközönként bemerevedik a kép a Splitcam alkalmazásban és ilyenkor csak a FireWire kábel ki és bedugása segít a problémán. Viszont a visszadugás után az eddig normális Splitcam CPU használat (25-45% között) elszáll 99%-ra és ott is marad. Hiába lépek ki a Splitcam programból és indítom újra, abban a pillanatban, ha rányomok a PLAY gombra a progiban a Splitcam CPU használata elszáll 99%-ra. Csak a gép újraindítása segít.

 

Tehát a kérdések:

 

1 Vajon miért fagy be a kép? (Olyan mintha kihúznám a kamerát a gépbõl. FireWire kábel probléma, FireWire port probléma???)

2 Miért szállhat el a Splitcam CPU használat 99%-ra a második indításra, vagy a videó adás STOP-ra leáll PLAY-ra újraindítása után?

 

Konfig:

 

Windows XP Pro. SP3 HUN

SplitCam 4.2, Driver 3.2.1

 

Kamera: JVC GR-D815E FireWirre csatlakozóval

 

Alaplap: Ggabyte GA-945GM-S2 v3 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

CPU: Intel Celeron 430, 1800 MHz (9 x 200)

RAM: 1024MB SDRAM

VGA: ATI Radeon HD 2400 XT (256 MB)

FIREWIRE: VIA VT6306 Fire II IEEE1394 Host Controller (PHY: VIA VT6307)

KAMERA DRIVER: AVC compliant DV video camera

 

 

A hátérben semmi komolyabb nem fut (Skype, MSN, NOD32)

 

Elõre is köszönöm válaszaitokat, ötleteiteket. Ja ha lehet szeretném elkerülni a gép újra húzását.

 

Szatis

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
jakata

EOS Rebel TI3 600 D uj,fenykepezonk van. Videot ratoltottuk a laptopra,de nem tudjuk lejatszani a mert akad,vagy le sem jatsza. A VLC media player lejatsza akadozva! MOV file-ben tolti le. Probaltam konventalni MOV-bol AVI -ba,MOV-bol FLV-be Format Factory-val.de nem csinalt vele semmit!

Miert nem tudom lejatszani a szamitogepen ? Hogyan konventaljam?

 

Koszonom a valaszokat!

Link to comment
Share on other sites

jakata

Quick Time is probaltam,azzal is akadozik. Letoltottem a konventalot,sikerullt a konventalas,viszont nem importalta a gepemre.

 

Koszi!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...