Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Helyesírás, avagy hogy írjuk magyarul?


eremit

Recommended Posts

ephébos

Na igen. Hihetetlen milyen mesterien forgatja a szavakat, és formálja a mondatokat Nádasdy Ádám. Komolyan jó volt olvasni a (fentebb belinkelt "Médiumok") cikket.

 

:pislog: ProFiler! Tedd hozzá még, hogy "Ez könnyű volt!" és én ezentúl, csak tőmondatokat fogok használni. :) És ez a csúfos 55 pont is azt mutatja, hogy újra elő kell vegyem a helyesírásról szóló könyveket egy kis művelődés erejéig. Ha már itt tartunk, elvileg kötőszóval nem lehet mondatot kezdeni, ugye? Halványan rémlik valami ilyesmi, de ennek ellenére én (is) rendre megteszem.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Ez alól szerintem kivételt képez a legáltalánosabb (kicsit vulgáris) kötőszó... :démonikacaj:

 

Én inkább ki se töltöm ezt a tesztet, mert nem csak a statisztikai átlagot, de még a matematikai valószínűséget is alulmúlom... :S

Link to comment
Share on other sites

zico

Kitöltöttem a tesztet, fejlõdnöm kell. A bodza szó elválasztásánál nem gondoltam volna, hogy a bod-za helyett a bo-dza a helyes, pedig az.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Van egy problemam. A DAP-ot hasznalom letoltesre, a netre kabelmodemem van s a letoltes mikor majdnem a vegere er megall. A switc site-ra neha ujraindul . Ujratelepitettem mindent windowsot stb de a problema maradt. (Probaltam a simma normalis letoltes is leall-igaz nem mindig.Fugg attol is honnan toltom le.) A DC-es letoltes megy. (A torrensek is). A munkahelyemrol ugyanezt hasznalom ugyanaz a szolgaltato es nincs problemam.

:nem:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Rejtvényjátékunk következik.

 

Vajon mi akart lenni az a szó, amit a hozzászóló így írt le: buplicus? És nem vette észre, hogy elírta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez igen, beszéljünk magyarul lecke elsõ két tananyagát hallhattuk.

Link to comment
Share on other sites

eremit
Rejtvényjátékunk következik.

 

Vajon mi akart lenni az a szó, amit a hozzászóló így írt le: buplicus? És nem vette észre, hogy elírta. :lol:

Ugyan költõi a kérdés, de én megválaszolom: publikus. :D

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

A Nádasdy-cikk érdekes. Én úgy érzem, hogy a helyes latin ragozást támogatja, de nem utasítja el a magyaros ragozási módot.

 

A teszt hosszú. Megérte kitölteni, jó lett. Vitába szállok az ezres tagolás szabályaival. 1214 vagy 1 214. Lásd: a Word, Excel az ezres tagolást szóközzel végzi el, mégis hibásnak veszi. Az más kérdés, hogy évszám-e?

;)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Sziasztok! Nem tudom jó helyre írom-e, ha nem, akkor boccs. Kapcsolnám be a számítógépet, erre kilyön egy hibaüzenet

A hibaüzenet már csak ilyen: kilyön. Én meg megyek: leugrom a gyógyszertárba nyugtatóért. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Megkérdezem, hátha tudtok segíteni. Olyan Magyar Helyesírási Szótár kellene nekem - mondjuk egy .doc vagy .pdf fájlban - amiben nem a szabályok vannak tételesen felsorolva, hanem mondjuk van szószedet, ahol a "kényes szavak" találhatóak. Nagyon jól jönne. Köszönet előre is.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Könyvet már találtam, de azt 6-9 éveseknek ajánlják, így gondolam nem azt akarod olvasgatni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Hát, igazad van. ;) De azért néha jól jönne, azért is kellene.

Link to comment
Share on other sites

payskin
A Trackmania Nations-t én is csak ajánlani tudom. Jó a grafikálya, jó a játék élmény...

Hm, két nap egymás után? Kedvem volna kitiltani egy hétre. Szerintetek? Tessék, csak tessék, demokrácia van.

 

És íme, itt a párja! Köszönjük!

Mindjárt hejrehozom a hibát

Hm, fertõzõ volna?

Nah, Extra szokásos formályát hozza. Vagyis a nagy büdös semmit...

Sanzi, tõled nem vártam... :(

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
Mi lesz akkor, hogy ha a "Összes küldött üzenet" felmegy 100% ra?

Nyugi Balázs, megnyerted tõlünk a nyugtatót!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Tiszta röhej, hogy az van besértődve, aki:

 

- a 8 osztályos áltolános iskola intézményéről csak a Tv-ben hallott,

- kényszert érez arra, hogy rövidítsen, a haverjaival megszokott módon minden szót "hú, de menő vagyok, lóg a számból a cigi, és csámcsogva rágózok" módon írjon le,

- képtelen legyen a kérdését megfogalmazni,

- azt hiszi, hogy a fórum őérte van,

- más fórumokhoz hasonlítgatja ezt a fórumot,

- nem képes megérteni, hogy itt nyilvánosan nincs warez,

- nem olvas, csak nyitja meg egyszerre 4-5 helyen a topicjait ugyanarról a kérdésről.

 

Az ilyen menjen innen a fenébe. Az ingyenességért cserébe nem vár el az üzemeltető mást, csak a normális, értelmes emberhez illő módon való megnyílvánulást. Sajnos sok ember azt sem tudja, mi az hogy fogalmazni. Ha valaki még nem jött volna rá: nem kötelező itt választ várni a kérdésre, lehet menni a "bezzeg más fórumokon"-ra.

 

És még annak kell magyarázkodni, aki normálisan fórumozik. Mert a h***lyegyerek azonnal reklamál, meg visszapofázik.

Igen, a PCW fórum egy elit fórum: Itt mindenkinek magas szinten segítenek a problémája megoldásában, és itt mindenki megkapja az általa elvárt segítséget. Ezért csak egyet kérnek az üzemeltetők: olyan módon történő viselkedést, ami az embert az állatvilágtól megkülönbözteti. Ez egyeseknek nehezére esik. Sajnos.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
- azt hiszi, hogy a fórum őrte van,

Mehet a Fórumbakik topicba? :D

 

Egyébként teljesen igazad van, MD. Én is így érkeztem, a leírtak nagy része rám is vonatkozott.

Meg is látszott az első pár hozzászólásomban.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Nyugi Balázs, megnyerted tőlünk a nyugtatót!

Tegnap vettem egy dobozzal, teljesen nyugodt vagyok. :bezsong:

Link to comment
Share on other sites

eremit

@Kovács Gyula (MiniDisc)

 

Ezt jól összefoglaltad! Köszönjük! :istenvagy: Egyetértek Veled.

 

Legjobban ez tetszik: "Az ingyenességért cserébe nem vár el az üzemeltetõ mást, csak a normális, értelmes emberhez illõ módon való megnyilvánulást."

Link to comment
Share on other sites

Neo

Szerintem nem Balázsra v. aki javítja a hibákat kellene "haragudnotok", hanem magatokra, mivel nem tanultatok meg a helyesírást... (bár aki túl van már az általános iskolán, -elméletileg- birtokolja ezt a tudást)! Tudom a tanár a hibás, mert... (a pontok helyén különbözõ jelzõk áll(hat)nak).

 

Inkább köszönt jár érte, mint "szidás", és inkább tanuljatok a hibáitokból!

 

Sajnos a "Akkor tiltsá' ki!" topic már zárt, mert lett volna 1-2 keresett szavam Dr. Agy "úrhoz"! :(

 

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nah, Extra szokásos formályát hozza. Vagyis a nagy büdös semmit...

Sanzi, tőled nem vártam... :(

:hátpersze::zokog::upsz::Sír:

A jövőben megpróbálok mégjobban figyelni. Elnézést...

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Folytassuk a mélyrepülést:

jáccok

Éjjen a magyar nyelv, inkább monggya, úgy kevés az eséj, hogy az írást elronccsa.

hello

 

bizti hogy a játék cd van benn?

de inkább a biztonság kedvéért crckeld le!!!

de ha nem indul akkor a sajátgépbe vagy a total commander-be keress valamit!!!!

 

és te nem tod hol lehet játékdemókat letölteni??

ird erre a cimre a válaszod!!! előre is köccy:

aaaa@aaaa.hu

helló irj légy szíves ha nem tood is

:nem:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az ilyen viszont már következményekkel jár, nem is annyira vicces.

 

A jövõben megpróbálok mégjobban figyelni. Elnézést...

Sanzi-Sanzi... :nem:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nem akarok szabadkozni, de ez nem nyelvtani hiba akart lenni, csak a Space-t nem a közepén nyomtam meg, ezért maradhatott ki. Tudom, ugyan olyan hiba… De mint már írtam - akkor ezek után még jobban – fogok figyelni és magamhoz képest megpróbálok fejlõdni. Még a végén a fórum miatt lesz jó a nyelvtan jegyem. :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez a beszéd! :oké:

 

- azt hiszi, hogy a fórum õrte van,

Mehet a Fórumbakik topicba? :D

Bocs, de az ilyenekre kifejezetten allergiás vagyok. :S Attól, hogy valaki pont a helyesírással kapcsolatban ír valamit és van egy véletlen elírása, attól nem kell pont azt az egyet külön kiemelni. Ha ezt egy szakmai topikban teszi és viccesen is hangzik, akkor hadd menjen a bakik közé.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Ez nem a Fórumról való, de amikor megláttam a velencei strandon...:

Kölcsönzési dílyak

Ha egész nyáron ez lesz kiírva... :nem:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...