Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lemezek minősége


Lex

Recommended Posts

Leona.

Ez egy jó kérdés.

Gondolom nincsenek túl nagy különbségek sem a DVD írók, sem a DVD lemezek között.

Link to comment
Share on other sites

kori

DVD írók között manapaság már kevesebb különbség van, de lemezek között nagy a szórás. Próbálj venni pl. Tesco gazdaságos DVD csomagot. 8) Pohár alátétnek bizonyára majd jók lesznek. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az írók között is van különbség. Egy barátom LG márkájú írói úgy írják meg a lemezeket, hogy azokat még az én NEC ND-4550A típusú íróm sem mindig tudja beolvasni (a finnyás Samsung DVD-lejátszóm meg egyáltalán nem :P ).

Egyébként az Emtec lemezei szerintem sem rosszak, nekem még nem volt semmi gondom velük.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nekem is egy 2 éves Emtec RW is van. Nagyon sokszor volt már rá írva.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Én már írtam rengeteg tesco gazdaságosra. Egyik LG-m sem rontotta el, és minden olvasta utána, amiben próbáltuk.

Lehet, hogy sok más is közre játszik még.

Ami a dvd lemez "szórást" illeti, nagyrészt az anyaga ugyan az. a védõréteg a különbözet.

Egy occsó Omega pl. nagy körültekintést igényel. Egyetlen karc, és vége. A tesco gazdaságos is a védõrétegen spórol, és nem a felhasznált egyéb anyagokon.

 

Talán befolyásolja a szoftver is, és az sem mindegy, melyik olvasó hogy képes kiegyensúlyozni a rezgéseket. Ill. milyen minõségû motor hajtja.

Ha jól emlékszem, az õskorban volt egy lemez, (maxell) amit képtelen volt a barátom olvasólya (NEC) elolvasni, amit az enyém (Plextor) lazán vitt. Poén: Ne kérdezd miért, de másfélszer akkora volt a súlya mint a többi lemeznek, és nem bírta a motor kellõképpen megforgatni. :hááát:

 

Szóval tényleg sok minden van ami befolyásolhatja...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Marko76

Sziasztok!

 

Csodálkozom, hogy ebben a fórumban még nem jött elõ egy téma, ami engem pont érdekelne. Konkrétan a többrétegû (DL) lemezekrõl szeretnék érdeklõdni. Egy átlagos LG írót használok és már 4(!!) éve szinte kifogástalanul mûködik. Lehet, hogy ez rekord? Egyedül a DL lemezeket nem csípi.

Kedvenc márkám a Verbatim, na abból kétrétegût egyáltalán nem fogadja, a Philips DL-jét már szépen megírja, ott meg az olvasással vannak gondok.

 

Röviden arra lennék kíváncsi, hogy jobb lemezeket, vagy jobb írót vegyek, mivel pont író-vásárlás elõtt állok. Úgy látom, az LG a nagy átlagot hozza, egy kis befektetéssel szeretnék jobbat venni.

Valaki írta itt, hogy majdnem ezer lemezt írt már, és csak egyet rontott el. Hát nálam rosszabb az arány, kb. minden 30. nem sikerül.

Nem egy nagy szám, de évente 3-4 DL lemezt kell megírnom, azt viszont tökéletesen, mert fontos cuccok mennek rá. Van valami fejlõdés ezen a téren (is)?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nyugodtan vehetsz LG írót, nekem a kedvenceim, mert majdnem mindent megírnak, és a Verbatim lemezeket nagyon szeretik! Az én 4 éves LG íróm (4082b - legfrissebb firmware) is tökéletesen mûködik!

Amit még talán érdemes lehet megvenni: Optiarc/Nec

A többit én nem ajánlom, kevesebb lemezt szeretnek, persze ez csak az én tapasztalatom.

Link to comment
Share on other sites

Bio3

A duplarétegû DVD-k közül mit ajánlanátok ami jó minõségû? Mert elég olcsón vettem 2db Memorex duplarétegût és el is szállt mindkettõ(még jó hogy csak kettõt)

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Verbatim, Philips, Ricoh ha még van, esetleg Maxel.

Link to comment
Share on other sites

Bio3

És a TDK meg a Fujifilm DLjérõl vkinek Valami vélemény?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Marko76!

Valószínűleg én írtam. :) Azóta túl vagyok az 1500-on is. Még mindíg annyi a rontott, csak az arány lett jobb. :)

Őszintén DL-t nem sokat írok. (Írtam már, de nem sokat.)

A legfontosabb adataimat DVD RAM lemezen tárolom. Kétség nem fér hozzá...

 

Mindenki!

Továbbra is TDK, és Verbatim a nyerő nálam, (minden téren, írható újraírható, karcolható, festhető stb.)bár CD-ből ezúttal egy guriga Philips-et használok, ill. mindíg van nálam ilyen, a design kedvéért, az átlátszó masinákba, a zenei CD-khez: http://www.arukereso.hu/ViewImage.php?Id=12212428

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
norc

Én nemrég úgy jártam, hogy van 2 SONY újraírható DVD-m az egyik DVD-RW a másik DVD+RW az a helyzet, hogy mind a kettõ megnyekkent. Egy törlés után, illetve be se fejezõdött a törlés (nero-val) Azóta, ha beteszem, szinte lefagy a gép tõlük. Nem lehet valami progival megmenteni õket? Vagy újra formázni?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ott olvasási gánya van.

Adatkiolvasást a CD roller hivatott végrehajtani.

Az üres lemez, (merthogy törölted) ha használhatatlan akkor kuka.

Két elrontott lemez egymás után, kérdőre vonja az író megbízhatóságát is, nemcsak a lemezét.

Az író egy idő után nyugdíjba vonul, és olvasó lesz belőle, temetése elött.

Persze, az alkoholista doktorok még segíthetnek az egészségén, hogy kitolják az "érettkorát". :) (CD fejtisztító)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BáGyu

Adatgyilkos DVD-k.

 

Olyat már láttam, hogy amikor az eredeti csomagolásból kibontottam egy lemezt, annak felületét vöröses rózsda borította.

Olyat is hallottam, hogy egy látszólag sértetlen lemez az íróban "felrobbanva" micsoda pusztítást végzett.

Olyan is történt velem, hogy repedt lemezről állítottam vissza adatokat.

De olyan még nem, amit a FUJI film DVD+RW 1-4x lemeze művelt velem! :dühös:

A napokban egy filmet néztem az asztali lejátszómmal, ami kb. 15-20 percnyi lejátszás után megakadt, kivettem a lemezt, hogy megtörölgessem, ez általában segít (bár nem teljesen értem miért, mivel sokkal dzsuvásabb lemezeket lejátszik a számítógép) és ekkor látom, hogy a lemezen(-ben) egy kb 8 mm átmérőjű sérülés féle van. Kívülről sem alúl, sem felül, tehát a felszínen semmiféle sérülés nincs!

Próbáltam a lemezt újra olvasatni, de lehetetlen volt. Szóval kuka :dühös:

Aztán pár nap múlva a fiam egy rajzfilmet akart nézni, ami egy hasonló tipusú lemezre volt rőgzítve, ez a lemez is hasonló kondiciókat produkálva nyiffant ki.

Ekkor végignéztem azt a kb. 20 db. ilyen tipusú lemezemet amit 2-3 éve vásároltam, és 16 db hasonló hibát mutat. Több mint 60 Gb. adatom az ördögé lett :fal: , hogy a jó :cenzúra: bele a FUJI.

Bocsánat ha nyers voltam. :bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ezermester

Eddig a Fuji egyetlen jó dolgot gyártott, és az a fényképezõmbe a film.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Alfonz64
>>>Kép Link Klikk ide<<< vettem egy 25 csomagos verbatimot és a csomagoláson ott van hogy RW, bontatlan csomag. Én úgy tudtam az RW az újraírható. Most írható újra vagy nem? Én egyszer írhatósat kértem és annyit is fizettem érte.
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az RW felirat rajta a +-os szabvány logója.

Link to comment
Share on other sites

madmanus

BáGyu hát sajnos ez van.Nem lehet tudni hogy mi lesz a lemezzel 1-2-3 év múlva.Nagyon érdekes dolgok történnek velük ,még ha nem is használja az ember.Arita lemezek szeretnek lepöttyösözõdni az olvasó felületen.Onnantól kezdve kuka!Ezért talán érdemes egy kicsit többet áldozni a lemezre,hátha ott még megvan a minõség(Tdk,Verbatim)!Bár lehet ott is van megalkuvás az ár/minõség oltárán.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
mismis10

Én Maxell DVD lemezt használok (mínuszost). Eddig írtam vagy 200 ilyen DVD-t, de ebbõl egy sem ment tönkre a lemez hibájából, szóval szeretem. Pedig egy piacról veszem valami emberkétõl. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Kodak DVD-RW 5-bõl 5 rossz. Ezeket kivételesen boltban vettem, (nem is értem miért?) mert nagyon fontos anyag ment rá.

Maradok én is a bácsinál, abban még nem csalódtam. Csak én továbbra is TDK-t, és Verbatim-ot veszek.

 

Mindig minuszost! Mert a méret a lényeg. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
eremit

iso_joliet.png

 

Azt szeretném megtudni, hogy mi a különbség az ISO- és a Joliet- címke között? Több filmet is írtam a DVD-re, az ImgBurn az első címét adta a lemeznek.

- Mi van, ha az ISO-nevet megváltoztatom #001-re és a Jolietet meghagyom?

- Mi történne, ha a Jolietet változtatom és a másik marad?

- Mi lesz a lemez tényleges címkéje?

 

Nem igazán akarok próbálkozni, nem szeretném elrontani. Egyébként ilyen néven felírta, csak olyan fura a név.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem kell a kettőnek egyeznie. A megjelenő címke attól függ, hogy mit támogat az adott rendszer, vagy program.

 

http://wiki.hup.hu/index.php/ISO9660

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...