Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lemezek minősége


Lex

Recommended Posts

Athos

Én 16x-os nyomtatható felületû Verbatimt vettem. 8) Remélem ezt õk gyártják. Én Verbatimra és TDK-ra esküszöm. Ezeket használom és beváltak. Igaz, volt egy széria gyengébb minõségû lemezem is, de többet nem veszek, mert valahogy bizalmatlan vagyok. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Nem értem, egyeseknek miért jó az, ha 30-40 Ft árkülönbségért kínozzák magukat a vacak minõségû lemezekkel. ... nem érdemes 30 Ft-ért kockáztatni...

Hát nem döbbenet? Egyfelõl belefeccolnak a különbözõ hardverekbe százezreket az emberek, (lásd az összes A vs. B topicot, vagy mit vegyek 80 ezerért kérdést) másrészt rágják a gittet ott, hol csak pár forint a különbség. :démonikacaj:

 

@Athos

Mióta van egy IP-3000-es nyomtatóm én sem vettem még más lemezt. Merthogy nyomtatható pluszosból kapható még Ritek, aztán semmi más. Meg be is váltak eddig.

Link to comment
Share on other sites

Lex
Mióta van egy IP-3000-es nyomtatóm ...

Kicsit OFF: Ha már így említed a nyomtatód: annak idején én is szemeztem ezzel. Meg tudod azt mondani, hogy a nem nyomtatható lemezekre ha nyomtatsz, mi lesz az eredmény? Nagyon elmaszatolódik?

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Nem nyomtatok nem nyomtatható lemezre. Miért is tenném? :)

 

Ha mégis cimkézni kell a nem nyomtatható lemezeket, (Talán ha 5 db 90 perces Primedisc CD-m van még) akkor cimkére nyotatok aztán ragaszttás. Erre a célra vettem egy T'nB készletet 50 db matricával. Adtak hozzá szoftvert is. 2000 Ft-t volt a Corában ha jól emlékszem. Nem fullprint, hanem 4 cm-es a belsõ kör, de teljesen megfelel a célnak.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Azért kérdeztem, mert mintha azt olvastam volna, hogy olyan a festék a nyomtatóban, ami a sima lemezre is jó.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Kisérletezhetsz ha akarsz, de szerintem teljesen felesleges. Az árak nem indokolják.

 

Egyszer sikerült a fotopapír hátoldalára nyomtatnom. Sose száradt meg és csak folyt mindenfelé. Egy másfajta ugyancsak nem nedvszívó felület miért viselkedne másként?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Mert a festék lehet olyan, ami hamar megszárad nem nedvszívó felületen is.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Nyilvánvaló.

 

Az én nyomtatómban jelenleg gyári Canon tinta van. Nem látom értelmét azon kísérletezni, hogy melyik tintával lehetne nyomtatni nem nyomtatás céljára szolgáló felületre. Nekem megfelel a Verbatim +R 16x Fullprint lemez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mike74

Nekem CANON IP 5000-em van és puszta kíváncsiságból

megpróbáltam nyomtatni egy sima RIDISC-re.

Az eredmény.

A tinta pici cseppekben összegyült a lemez felületén

és még két hét múlva sem száradt meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Frikker Dániel

Hy!

 

Én egy ismerõstõl veszem a DVD+R-t 90ft/db os áron!(hengeres) :):igen:

TDK márkájú!

 

Szerintem elég jó korongok!

 

Ciao

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Doenee

Hali!

A napokban vettem észre, hogy némelyik DVD lemezem belső felénél, a furatnál buborékok (több apró , egy nagy koncentrikus) vannak. A márkától független mert Philips minuszos 16X ,Philips plusszos 8X, TDK minuszos 8X DVD-knél is találtam. Sőt gyári 6000 FT film DVD-nél is. :(

A kérdésem az, hogy én vagyok ilyen 'szerencsés', vagy csak a lakk réteg nem egyenletesen száradt meg? Nem szeretném, hogy egyszer csak eldurranjon használat közben.

Mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem fog, ez normális.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Doenee

Köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
r-chee

Nemrég olvastam a neten, hogy itthon (és máshol is) tíz lemezbõl (CD és DVD) hamis. Egyik haver mondta, hogy a Nero CDSpeed beépített progijával könnyen ellenõrízhetõ, milyen típusú és minõségû egy lemez. Gondoltam, az általam oly nagy becsben tartott TDK márkájú DVD-k közül letesztelek egyet ( 350 Ft-ba kerülõ lemez...). Aztán végül többet is lenyomtam. Az erdmény: egyik TDK DVD+R-es lemezem sem ismeri fel a progi TDK-ként :pislog::pislog: . Ráadásul többnél is megjelenik a T02 jelölés, amirõl azt hallottam, ha ezt látható, szinte biztos, hogy hamis a lemez :pislog: Ráadásul kettõnél lemzhibát jelzett a teszt... A hab a tortán, hogy mindkét belinkelt tesztnél azonos, 1-8x-osan írható TDK DVD+R lemezek szerepelnek, mégis az egyiknél 12x-es max írást jelez a teszt :pislog::pislog: Nem értem...

 

IPB kép

 

 

IPB kép

 

 

Régebbi TDK és Verbatim CD-R-eket is teszteltem, azokat kivétel nélkül felismeri a progi. Ez lenne a szomorú valóság???

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Lenyomtam pár lemezt a Nero CD-DVD Speed-del:

 

Maxell DVD-R -rõl => Ritek :pislog::pislog:

Verbatim CD-R: Moser Baer (ez nem tudom, milyen gyártó...)

Fujifilm CD-RW: Ismeretlen gyártó

óccsó Verbatim DVD-R: Verbatim

régebbi TDK DVD-RW: TDK.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Kiderítettem annyit, hogy a fentebb említett TDK típusú DVD+R-es lemezeimnek a "mid-jének" TTG02 v. TTH02 jelölésûnek kellene lennie, és a Yuden 000 T02 helyett (már ez sem normális ennél a DVD-nél...) Taiyo Yuden lenne "ideális". Egyik havernál (aki sokat ír DVD-re, tehát sokat vesz...) a következõ jött elõ: vett két 25-ös csomag TDK DVD-t (egyforma típust), s az egyik csomagról kiderült, hogy a lemez pedig RitekG05 alapanyagra készül ellentétben a valódi TDK TTG02 alapanyagával, és a lemez szitázása és színe is megtévesztõ volt.

Eredeti TDK DVD-k esetében a gyártó: TDK Corporation vagy simán TDK, a media kódok pedig: TTG02 - TG03 - TTH02. Tehát joggal lehet gyanakodni, ha vkinél nem ez szerepel TDK DVD esetén...

Az embert sajnos a CD/DVD lemezek piacán is alaposan lehúzzák, silány minõségû lemezekkel dobálózva, tehát nem csoda, ha kedvenc, becsben tartott márkájú lemezeink akár egy év múlva bedobják az unalmast.

Ha sokat mentünk, illetve gyakran írunk ki adatokat DVD-re, szerintem - már csak a nagyobb mennyiségnél fellépõ megabájt(/gigabájt)/forint arányt nézve is - érdemes inkább merevlemezbe beruházni...

 

[Amúgy számomra meglepõ, hogy a kutya sem kíváncsi erre a témára :pislog::pislog::pislog: Talán érdektelenség... :?::?::?: ]

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

A jó minõségrõl szólva; nekem a minap szállt el egy duplás Verbatimom. :dühös: Mikor vettem még közel 2500 Ft-ot kértek darabjáért.

 

Amúgy csak ajánlani tudom a MIGA lemezeket, nagyon jó minõségûek.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Ez nem jó jel. Én is Verbatim kétrétegûeket használtam :(

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Egy pár lemez még nem a világ, de azért tanulságos, hogy nem csak a név számít. ;)

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

A fuji lemezeket próbáltátok már, mivel az én pioneer 110-es írómon egyet se rontott 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ARC

Én most vettem egy embertõl egy 16X-os verbát hengerbe 25-ös és csak 4Xesen lehet csak megírni, a meghajtom az nyolcorosan tudná, ez egy pioneer DVR-a07xlb, de a nero disk infonál meg kell hogy jelenjen hogy lehet akár 16x-osan is írni de ott is csak 4X-est ír ki max, meg ugye a lasabb varjációkat,A dvd lemez felsõrészére is az van írva hogy 16X, és a meghatómara fel rakttam a legujabb driverert és úja is indítottam...

Akkor eza lemezek hamisak?(mert mindegyik csak 4X....)

minõsége az írás után 95% de majd fél év mulva is megnézem :)

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

A 16x-os lemezt csak 16x-os író tudja 16 vagy 8x-osan írni. 8x-os író csak 4x-esen tudja.

Link to comment
Share on other sites

ARC

A kép nem jó így leirom az adatokat

Gyárto: Verbatim

Lemeztípus: DVD-R

MID: MMC03RG20

Írási sebesség: 1X 2X 4X

Üres kapacitás: 4707319808 bytes

 

De a diskinfonál ott lehet... a cd-t se tudom 52X-es írni de a infonál ott van hogy 52X-esen lehet...

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Igen, lehet a lemezre 16, 8, 4x-esen írni, de az íród nem tud, csak 4x-esen.

Link to comment
Share on other sites

ARC

Ha ez igaz lenne akkor a cdre is csak azt írná a diskinfonál hogy 24X és közbe 52X a max, mert ugye a cdket csak max 24Xen lehet írni, úgy hogy szerintem ez nem igaz....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...