Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Villámteszt: ABIT Radeon 9600 256 MB


cereal180

Recommended Posts

cereal180

A VGA-t 2004 július 19-én vettem Gyõrben 26 125 forintért, ami akkor már önmagában megérte. Elõtte egy 64 megás (DDR) Eagle GeForce MX460-am volt, ami már nagyon kevés volt az akkori játékokhoz. Mint sokan mások, megpróbáltam a lehetõ legjobb ár/tudás aránnyal rendelkezõ kártyát megvenni.

 

Szép nagy doboza volt a legtöbb non-pro Radeon 9600-hoz képest, amiben nem volt túl sok minden, ennek ellenére valahogy mégis zsúfolt volt. Volt benne egy RCA-kábel, egy S-Video-kábel, egy S-Video->RCA-átalakító, egy DVI-I->D-SUB, egy CD (driver, Power DVD 5, ATI Flash), meg a szokásos füzetkék.

 

IPB kép

 

A NYÁK narancssárga, ordít róla, hogy nem a referencia-terveken nyugszik, mivel körülbelül két centivel hosszabb mint a legtöbb 9600-as és tele van zsúfolva rendesen mindenféle mütyûrrel. Már amikor elõször láttam képen, gondoltam, hogy ez a tuningnál jól fog jönni még. 4 ns-os Hynix chipek vannak rajta TSOP tokozással, utólag raktam rájuk Cooler Master réz bordákat. A GPU-n szép formájú alu borda van, amit egy kék LED-es venti szellõztet jó hangosan, de jó teljesítménnyel. Ezt azóta lecseréltem egy Zalman VF-700 AlCu hûtõre.

 

A gépem a teszteléskor:

Abit AN7 alaplap

AMD K7 Thoroughbred B 256 KB L2 cache @ 2200 MHz (11x200 MHz) CPU

2x256 MB DDR400 RAM (3-3-3-6) (Kingmax+Nanya)

Abit Radeon 9600 256 MB VGA

Samsung 997 DF 19" monitor

Omega 2.6.42 (Catalyst 5.6)

 

3D Mark 03

alap (324/400): 2489 pont

tuningolva (510/610): 4015 pont

 

Az eredmények magukért beszélnek, ez a kártya egy tuningisten - volt, ameddig korszerû volt. A beállításokat elõször az ATI Tool-lal hajtottam végre, a finomhangolást csak simán az Omegába épített RAD-linkerrel. Ilyen órajelen, már tényleg kihasználja a kártya a 256 MB RAM-ot, ami nagyon jól jön nagyobb felbontásoknál.

 

IPB kép

 

Mivel a kártya már nem kapható, ezért megvételre nem lehet ajánlani, kivéve használtan. Ezzel a tuningpotenciállal még egy darabig jó lesz elég sok mindenre.

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

<Kivettem a bolt nevét az elejérõl, ha nem haragszol. arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...