Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Logitech Z-4 és Z-4i


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Nemrég sikerült hozzájutnom ennek a szépségnek az 'i' válzotazához. Röviden be szeretném mutatni. Mért adatokat nem közlök, csak saját hallás és viszonyítás alapján írnám. Jelenleg egy Creative Audigy 2 ZS hajtja.

 

IPB kép

 

Nekem a designról és a színvilágáról kapásból az iPodom ugrik be. Tetszetõs megjelenés. A doboza és a csomagolása is nagyon gondos munka eredménye. Minden külön-külön szépen becsomagolva, celluxok tömkelege (de azt nagyon ötletesnek tartottam, hogy a végét visszaragasztották, így csak meg kell húzni és már le is jön). A kézikönyv szûkszavú, de legalább a lényeget tartalmazza.

 

A gyári adatai:

Teljes effektív teljesítmény: 40 W

— Magashangsugárzók: 17 W (2x 8,5 W, effektív)

— Mélynyomó: 23 W (effektív)

• Összesített csúcsteljesítmény: 80 W

• Frekvenciaátvitel: 35 Hz — 20 kHz

• Hangsugárzók:

— Magashangsugárzók: 5 cm-es hangsugárzó kupola alakú membránnal; 5 cm-es mélynyomó

— Mélyláda: 20,3 cm-es mélynyomó

 

Rá is térnék a hangzási tapasztalatokra. Meglehetõsen szépen szól, de csak akkor, ha a két hangszórót a fejünkre célozzuk. A mélyláda mindegy, hogy hol van, mindenhol szépen hallani a basszust. Egy aprócska észrevétel, hogy az irányítóján lévõ Bass-szabályzó fél állásban (ott akad egyet) szerintem már viszonylag magas basszust tesz rá. A negyedes állás kb. a normális. De az hihetetlen számomra, hogy nem torzít a basszus még nagyobb hangerõnél sem, egyszerûen csak letompítja azt a mélyfrekvenciás hangot. A magas hangok is kiválóan szólalnak meg belõle. Hallottam már Z-3e-t is, az akkoriban lenyûgözött, el sem hittem, hogy ezt tudta überelni a Logitech. Tényleg nem tudok róla negatívumot mondani.

 

A kábelek hosszúsága teljesen megfelelõ, az irányítón van a fõkapcsoló, a hangerõszabályzó, a basszus-szabályzó, egy kék visszajelzõ LED, továbbá egy audió- és egy mikrofonbemenet. A magas hangszórók mûanyag házban kaptak helyet, amelyeket akár falra is akaszthatunk. A mélyláda anyaga fa, a hangszóró elõtt egy fémrács található. A rezgéscsillapításra minden elemen tappancsok szolgálnak. Bár a mélyet még így is elég nehéz a rezgésrõl leszoktatni.

 

Jelenleg a parkettán van a mélyláda, ha feljebb emelem a hangerõt, akkor azonnal elkezd rezegni az egész szoba. Elõször úgy próbáltam, hogy betettem a monitor mögé, a monitor felé fordítva, de egyszerre összefolytak a pixelek tõle, ahogy rezgette az egészet ( :pislog: )

 

A 100 Euros ára (nálunk 27500 Ft-ért láttam) szerintem teljesen tolerálható egy ilyen jó hangzású, 2.1-es hangrendszerért.

 

Természetesen nem a nagy hangfalakkal és erõsítõkkel kell összehasonlítani, hanem a számítógépes "csipogó" társaival. Azok között kiválóan megállja a helyét. Kifejezetten ajánlom mindkét változatot. A két változat csak színben különbözik egymástól.

 

A gyártó oldala a Z-4i-rõl.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Szép darab. ;)

 

Azért a "páratlanul torzításmentes basszus"-t meghallgatnám. Mert nekem ott a 100W-os Wharfedale, amiben 25 centis hangszóró van, de még az is betorzít ha nagyon hangosan hallgatom. ;)

Mindenesetre számítógéphez szerintem több mint elég. 8)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tudom, de úgy értettem, hogy számítógéphangszórókhoz képest páratlan. A Creative hangrendszereit is meghallgattam, az azonos kategóriájú I-Trigue 3600 például már torzított ugyanolyan hangerõnél, ugyanarra az erõsítõre kötve (az üzletben mind ki volt állítva).

 

Hehe - a Bose-om egyébként nekem max hangerõnél sem torzít be. A procija szétosztja a frekvenciatartományokat leadható szintre, amit nem tud leadni, azt pedig lenémítja. :D Bár ez tényleg nagyon csak a végénél van. Szerencsére messze van a vége.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Nagyszerű!

 

Nekem is 2.1-es em van, de az valami noname: " X Tensions".

Nem mondom hogy rosszul szól, csak a hátulján a csatlakozópanel nem sikerült igazán..A kivezetései mellett levő réseknél "szökik" a levegő amit présel ki m agából és ezt igen lehet ám hallani! :pislog:

Tehát csak ez idegesít.

Meg még az első rossz benyomás a 230V-os csatlakozás volt:

A két villa nem volt párhuzamos és így nem ment bele az aljzatba!

Mikor megpróbáltam szétfeszíteni letört. :hááát:

Azután levágtam és újat forrasztottam( mármint nem csak a letört villát hanem az egész vezetéket )

 

Amúgy ez is fából van...

 

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Feltettem a hangszórókat a falra...

post-92-1136631989.jpg

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A mélyláda pedig a földre került...

post-92-1136632094.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hdanesz

Sziasztok!

Elolvastam a tesztet, és nagyon megtetszett ez a hangfal. Eddig is gondolkoztam rajta, most pedig teljesen sikerült meggyõzni magam, hogy beszerezzek egyet.

Remélem nem fogok csalódni benne ha már meglesz.

Eddig Creative P380-om volt. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Biztosan nem fogsz benne csalódni! Amióta megvan, semmi hibát nem észleltem rajt. Minden esetben szépen szól azóta is. Mindenképpen jó vétel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Nos, újra itt vagyok.Közben találtam egy üzlet kínálatában Logitech Z-2300-at, bruttó 29ezerért.Így gondolkodóba estem. :hááát: Ti melyiket ajánlanátok? A Z-4-est 20800-ért venném,csak összehasonlításképp.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A 2300-as nem tûnt nekem ilyen dinamikusnak. A basszusa szép (hasonlít a Z-4-hez), de a magas a Z-4-nél egyértelmûen jobb. Én sem az ár miatt választottam ezt, hanem a tudása (hangja) miatt.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Nos. Megrendeltem a Z-4-et! Fekete színben.

Jövõ hét szerdára itt lesz. :oké:

 

Már csak egy kérdésem maradt: mit jelent a jel/zaj viszony? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Elérkezett a pillanat, hazahoztam a Z-4-et. Már a kicsomagolása is örömet okozott, még abszolút gyári csomagolásban érkezett.

 

 

Igaza volt ProFiler-nek, még a celluxok is vissza voltak hajtva, hogy könnyebb legyen csomagolni (pedig azt hittem csak õ volt ilyen szerencsés). Miután összekötögettem a kábeleket és megfelelõ helyre tettem a hangszórókat, jöhetett a zenei próbatétel.

 

 

Ne várjatok tõlem magasröptû zenei elemzéseket, eléggé botfülû vagyok. Viszont azt mindenképp meg tudtam állapítani, hogy a közép és magas hangokat tényleg szépen és tisztán szólaltatja meg. Az eddig kipróbált számok mind nagyon jól és tisztán szólaltak meg. (U2: One, Guns'N' Roses: So fine, Bob Sinclair: Love generation, 2Pac: Changes)

 

Játék közben még nem próbáltam ki, túl friss az élmény.

 

Azt hiszem ma egész nap zenélgetni fogok... :)

 

 

UI: Még egyszer köszönet ProFiler-nek.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Örülök, hogy tetszik. De azért a mélyet is szépen szólaltatja meg, nem? Tényleg, hadd kérdezzem meg:

ha az irányítón a basszus szabályzóját pont középre állítod, akkor nem érzékeled Te is úgy, hogy egy picit több a basszus, mint normál esetben? Magyarul hogy nekem nem fél állásban (ahol ugrik) szól normálisan, hanem valamivel az alatt.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Eddig nem tapasztaltam ilyesmit. Holnap górcsõ alá veszem a problémát és kifülelem. :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Legfõképp akkor észlelhetõ, ha a gépre rákötve használsz még más hangszórót is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Másik hangszórót nem tudok pluszban rákötni, mert az elõzõ megadta magát. :(

Link to comment
Share on other sites

Athos

Mennyiért vetted és hol, ha érdeklõdhetek?

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

18700valamennyiért vettem. Debrecenben,nem tudom cégnevet írhatok-e... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Írhatsz!

Másik hangszórót nem tudok pluszban rákötni

De anélkül is észreveszed, tuti. Tényleg nem érzed a basszust?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Figyelmesen hallgattam, több számot is, de én nem hallok ilyesmit.

Amúgy a CTS Informatikánál vettem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
dryeti

Sziasztok!

 

Én is nem rég cseréltem le 12éves 2.0-s hangfalszettemet (Wavemaster) egy Logitech Z-4-re.

 

A régiben kettõ darab hangszóró volt fejenként. Egy kb7 meg egy kb12 centis. Idõs kora ellenére elég szépen szólt, a magas hangok mindig tiszták voltak, a mélyekben néha volt kis/nagy torzítás, fõleg nagyobb hangerõn.

 

Lényeg, hogy sok jót halotam a Z4-rõl, meg tudom, hogy díjnyertes a basszusládája, és tetszik is a hangja, nem cserélném visza a régire, de a subwooferre azért a lusta kifejezés nyugodt lélekkel elmondható. vagy túl gyors zenéket hallgatok? :) Meg nekem a közép is hiányzott nagyon az elején, míg be nem lõttem a hangzást és hozzá nem szoktam az új élményhez. Ez fõleg az alacsonyabb hangerõkre igaz. Viszont szomszédok elriasztására, valamint dobhártya és ablaküveg zúzásra kiváló! :)

 

Na jó. "Kafa" a cucc, szépen, tisztán szól, de azért a 100%-hoz hiányzik belõle egy min. 10 cm-es sugárzó.

 

IPB kép

 

(õ volt a régi)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...