Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Saját DVD készítés asztali+PC


tjsk

Recommended Posts

tjsk

Segitség!!!!

Asztali DVD felvevõvel felveszem a DV kamera felvételeit.

MPG2/AC3 stereo hangot produkál a készülék.

PC-n milyen szerkesztõprogival tudnám megszerkeszteni (menü, track, stb.)

Unlead Mov.Fact.7,Ulead Stud.2. van de ezeknél a progiknál nincs szerkesztés alatt hang ha belenézek a felvételbe.(Kész DVD-nél van hang tökéletes.)

Ezek a progik nem támogatják az AC3 hangot szerkesztésnél.

Aki tud ajállani olyan szerkesztõ progit ami támogatja az MPG2/AC3 hangot kérem írja meg a progi nevét a tjsk@t-online.hu-ra.

Elõre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

tjsk

Panasonic DVD rekordert vettem mert bosszantott,hogy a ADVE-9011HE Deluxe digitalizáló kártya ami a tesztek szerint nagyon szuper!!!! nem valami jó képet produkál. DV kamera anyagát az asztalival MPG2/AC3 DVD-RAM-ra rögziti profi minõségben (elbujhatnak a digi kártyák melette már 5 félén tul vagyok) és ezt az anyagot a jelenlegi (Unlead studio 7 Unlead video 2) a hangot nem lehet szerkeszteni beszól,hogy nem támogatja. Az anyag szerkeszthetõ csak nem hallom a hangot a visszajátszásnál. Kész DVD-nél a hang tökéletes.

Na ez a teljes gond!

TJSK

Link to comment
Share on other sites

Lex

Elõször is nem Unlead, hanem Ulead. Másodszor az Ulead Movie Factory 4 támogatja az AC3 hangot (Dolby Digital 2.0 amit a Pana felvesz). A TMPGEnc DVD Author is kezeli az AC3 hangot. A Nero Visionhoz letölthetõ az AC3 plugin.

Link to comment
Share on other sites

tjsk

Elirtam Ulead-ot A TMPGEnc-vel nem lehet hangot szerkeszteni (én ugy tudom) csak Menü, Track,stb.é vágásnál ott sincs hang csak kép.

Megkeritettem a Sony Vegas Movie Studio 4.0 az mindent tud ami kell úgy látom egy napi szórakozás után.TJSK

Link to comment
Share on other sites

tjsk

A vége a Vegas Studio 6 lett ha kell még 5.1-be is varázsol.Igaz angol de állitólag van magyarositás hozzá.(úgy egy kicsit könyebb lenne felfedezni a progit)Ha valaki tudja hol lehet találni irja meg.Üdv:TJSK

 

<A helyesírásodon még dolgozz egy picit, ha kérhetem! arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Aneurysm

TMPEG DVD Author-ral készítettem menüt pár DVD-hez és azt vettem észre hogy a kész menüs DVD mérete kisebb lett mint a menü-szerkesztés elõtti változat (asztali-felvevõs menü volt rajtuk). Utóbbi 2 DVD-m 4 gigáról 3.9-re zsugorodott. Ez hogy lehetséges? Légyszíves adjatok valami magyarázatot, köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Lehet hogy áttömörítette... Mennyi ideig tartott a programnak a mûvelet? Én személy szerint a dvd-lab nevû programot ajánlom. Van 30 napos próbaverziója és a leírását is le lehet tölteni

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Szerintem nem tömörítette át. 12-13 percig tartott a DVD összeállítása.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...