Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Robotika

ocsi
 Share

Recommended Posts

ocsi

Nos.. Fel merült bennem, az ötlet, hogy milyen tutijó lenne robotot építeni.. ( Ez az ötlet sok kisgyerek fejében megszöletett már...) Természetesen az elején kezdeném, szóval nem egybõl egy mindenes házirobotot szeretnék csinálni.. csak szépen apránként... DE nem találtam semmit a neten amivel elindulhatnék, hogy mégis miként kezdjek bármit is tanulni... Próbálkoztam Google-el próbálkoztam a MEK-en és a Fõvárosi Szabó Ervin könyvtárban is valami irodalmat keresni.. de kb semmit nem találtam... Van valakinek valami ötlete, forrása amibõl esetleg elkezdhetném ezt a mûfajt megtanulni??? Esetleg BME -s dákok jegyzeteit hol lehet elérni??? Tud valaki ebben segíteni???

JAh és a vezérlésrõl: Számítógéprõl vezérelném, C vel..( mert ahoz értek valamennyire).. ez talán a könnyebbik oldala a dolognak...

Athos

Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de szerintem kezdjed a LEGO-val. Még versenyek is vannak belõle, és számítógéprõl is programozhatod. Úgy tudom elég komoly robotokat lehet belõle csinálni és mivel szerintem könnyen kezelhetõ, ki tudod próbálni mennyire érdekel ez a dolog. ;)

ocsi

Athos:Kisgyerekkorom nagyjátéka a LEGO mély nyomokat hagyott bennem.... DE Talán így közelítve a 18. hoz már egy picit túl vagyok rajta... No meg nem egyzsebpénzbõlkönnyenfizethetõ kis játékszer... :hááát:

TAR:Amit az ELTE honlapján van.. az talán jü lenne... csak kb semmi nincsfönt... :mérges: A másik linken meg sajnos nem sikerült még semmi használhatót találnom... de igyekszem.....

És várok még ötleteket... :démonikacaj:

Athos

Hát nem olcsó, de szerintem az sem amit Te szeretnél. Amúgy a LEGO-nak ez a robotos szettje nem éppen a kis gyerekeknek való. :) Szerintem azt már a nagyoknak készítették. :D Ha jól tudom egy versenyen olyan robotot kellett készíteni, mely egy labirintusból magától kitalált.

Adani

Sõt volt már verseny is, mikor a robotok harcoltak, és az nyert, aki talpon tudott maradni.

marthazoli

A Hungarian Unix Portal-on van valami ami talán segíthet: Háztartási gépek vezérlése HOGYAN.

Mondjuk, ehhez érteni kell a mechanikához is, meg a mûszaki rajzokhoz :) .

:nyíl: Helye: Letöltések/Dokumentációk/6. lap

• 6 months later...
marthazoli

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem/kérésem:

Tudna valaki olyan boltot mondani (lehetõleg on-line üzletet), ahol ilyen robot-építéshez szükséges cuccokat lehet beszerezni? :) Leginkább fény-, és nyomásérzékelõ szenzor érdekelne.

arpsoft

Nyomásérzékelõ: FESTO

Fényérzékelõ: bármelyik elektronikai alkatrészbolt.

marthazoli

Köszi!

Csak fogalmam sem volt, hogy hol kezdjem. :istenvagy:

• 2 months later...
a T i

Üdv mindenki! Látom a robotok ide is eljutottak. Hamarosam lesz dolkumentációm egy oylanról amit az itteni linkek egyikében láttam. Ha kell vkinek jelezze! Anyagköltség kb. 5000 - 6000 Ft. Persze csak akkor ha mindent boltban vesz meg az ember.

• 1 month later...
zsigi

Engem nagyon érdekelne!!!!

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! Üdv.:Gereby

• 1 month later...
  • 8 months later...
sulep

Sziasztok!

Én most fogok végezni programozó matematikus mérnök szakon és valami robot építés, programozás témát választanék diplomadolgozat címnek. Tudnátok ajánlani valami olyan programot amit mondjuk C++ vagy hasonló egyszerûbb nyelven lehet programozni? Vagy tudnátok adni valami tippet hogy mit lenne érdemes csinálni?

Elrõe is köszönöm a válaszokat

Peti