Jump to content
GSForum - Segélyvonal

KDE és GNOME


h.arpad

Recommended Posts

h.arpad

Sziasztok!

 

Nem láttam kimondottan ezzel a két népszerû kezelõfelülettel kapcsolatos topicot, gondoltam létrehozom. :)

 

Nekem máris lenne egy kérdésem:

Amikor root-ként jelentkezem be, a "K menü" ikonjai kicsik, a "sávok" keskenyek, így amikor megnyitom, a menüsor nem foglalja el a fél képernyõt.... (A Windowsban is ezt szeretem a Start menünél beállítani. :nyíl: Kis ikonok használata...) Csakhogy, amikor saját fiókomba lépek be a KDE-ben, az ikon- és betüméretek elvileg megegyeznek a root-éval, mégis "nagy" K menüt kapok (vagyis egy program ikonja és szövege kétszer is ráférne egy sávra).

 

:?: Hol állíthatom át a méretét?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Van a KDE-ben egy ilyen vezérlõpult szerû valami, ahol ezeket be tudod állítani. Vagy esetleg jobbklikk a k menün.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A jobb klikk nem segít, a vezérlõputot már sokszor próbáltam, mindent változtathatok, ezen az opción kívül... Legalábbis pár óra után erre jöttem rá... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Greene

Arra nem a Gnome az alapértelmezett? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Mit sem változott az egész problémám a 10.1-es SuSE feltelepítése után. Egyszerűen nem lehet úgy átszabni a K-menüt, mint a Windows-ban a Start menüt. Okkal várnám el, mert eddig sokkal többet tudtam kihozni a KDE-ből (jól testre szabható), mint a WinXP-témákból. :S

Link to comment
Share on other sites

aty

Én még mindig nem tudom elképzelni a problémádat, egy screenshotot mutass pls, hogy legyen vmibõl elindulni.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
:oké: Köszönöm.
Link to comment
Share on other sites

h.arpad

És mit tehyek, hogy az egérkurzor nyílról ne változzon át egy mutató kézre, ha egy ikon fölé viszem? Ezt sem sikerült megtalálnom sehol a beállításoknál. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

aty

Pedig ez ott van.

 

KDE Control Center -> Peripherals -> Mouse -> General -> Icons -> Change pointer shape over icons.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Hát, újszülöttnek minden vicc új... :bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Garono

Az új Gnome 3.12 fantasztikusan néz ki. Miért nem lehetett már 10 évvel ezelőtt is ilyeneket csinálni? Miért kellett, hogy a Linux egyet jelentsen a Paintben egy délután alatt összetákolt gagyi kezelőfelülettel? Mert most erre a Gnome-ra az egyszeri felhasználónak azonnal és teljesen jogosan az Apple-féle minimalista, de gyönyörű design jut eszébe. Így lehet eladni egy terméket...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szép próbálkozás... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Mi ez a mánia? Először a mikrofos, utána az ubuntu, most meg ez? :S

 

@Garono.

Nem volt az gagyi, inkább átgondolt...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezeknek a dolgoknak a nagy részét KDE-vel már vagy egy éve használom. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Garono

:lol::hááát:

 

---

 

Nem azt mondom, hogy ez a leghasználhatóbb felület, hanem azt, hogy végre rájöttek, hogy eladhatóság tekintetében igenis a külső számít.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nagyon jó lett a felület, egy pillanatig el is gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom. Végre nem olyan, mintha egy csapat óvodás rajzolta volna a felületet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...