Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hang folyamatosan csúszik


uzs_joy

Recommended Posts

uzs_joy

Hali!

Kaptam egy pinnacle PCTV kártyát, amivel pár filmet felvettem TV-rõl. Csak a másodiknál vettem észre, hogy a hang egyre jobban csúszik el ( az elején még jó, de másfél óra múlva már kb. 3 masáodpercet késik). Nero Capture Videoval rögzítettem a filmeket. Két kérdésem is lenne: kiküszöbölhetõ-e ez a hiba, illetve az eddig felvetteket lehet-e javítani?

Köszi.

Üdv

Joy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mizsi

Kodepakk van fenn?

Link to comment
Share on other sites

suvi

Sajnos ezek a pinnacle PCTV kártyák csak a saját Capture programjukkal adnak megbízható eredményt. Ügyelj arra, hogy a saját mpeg kódekje is fel legyen telepítve, illetve ez legyen az utolsó kódek. A hang azért csúszik mert a kódolás nagyon leterheli a gépet, és nem ér rá a hangot is dekódolni. Mennyi a RAMM-od? 500 MB alatt ne is próbálkozz. Milyen a processzor, milyen képméretet álítottál be?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nekem is volt PCTV kártyám és a hang csak akkor csuszott el a képtõl, ha VHS kazettáról vettem át filmet. (Az is megszünt, amikor áttértem a mezei koax kábeles összeköttetésre.) Ráadásul a Nero nagyon jó felvételeket készit, szerintem is a szokásos kodek pakk problémád lehet...Vagy csak kevés a memóriád.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na bármilyen furcsa, de nekem az 5.50-es driverrel csúszott a hang, az 5.30-assal nem. Azóta is azzal használom. Lehet, ez a bajod.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
uzs_joy

Hali!

Én is keresgéltem a neten és a virtual VCR tökéletesen bevált. De Minden jótanácsot köszönök, megfogadom mindegyiket.

üdv,

Joy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Shan7539

Hali

 

Letöltöttem egy 2cd-s avit, de el van csúszva a hangja.

Programot keresek, amivel ezt helyre lehet tenni. Van ilyen egyeltalán?

Ha igen, akkor légy szíves írjatok

 

thx

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Vedd meg az eredeti DVD-t :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Legálisan is le lehet tölteni a filmeket, és mondjuk mi van, ha nincs is neki DVD-lejátszója? :hááát: Amúgy a Dr. Divx vagy az AVI sync nem tud ilyet? :?:

Link to comment
Share on other sites

Shan7539

Kösz a tippet.

Nem tudom, hogy tudnak-e, majd kipróbálom őket.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A fix idejû hangcsúszást tudja javítani a VirtualDub, csak a videot Direct Stream Copyra állítsd, nehogy újratömörödjön.

Egy GSpotot még ráengednék, mert hibás kodek is okozhatja, pl. nálam az Intervideo DivX modulja a háttérben felülírta az XVidét, és néztem, hogy miért csúszik a dolog...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sirfrancisd

Sziasztok!

 

Sokszor szoktam felvenni sport mûsorokat tv-bõl, és késõbb divx-be konvertálom õket. Néha elõfordul, hogy a tömörített anyagnál csúszik a hang, ezt történt most is. Azt láttam én is, hogy bizonyos kodekkek "felûlbírálják" egymást, de ha idõben észreveszem, akkor javítom is. Most a Pinnacle PCTV-vel felvett mûsoromnál rendben volt a hang, de a divx converterbõl már csúszva jött ki. A gépen és a memórián nem múlhat, az biztos.

 

Azt sem tudom, miért van az hogy valamikor csúszik, valamikor meg nem?

 

Azt olvastam, hogy minnél hosszabb anyagot kovertálunk, annál nagyobb a gixer lehetõsége, ez igaz?

 

Mike azt írtad, hogy lehet javítani rajta a Virtualdub-bal. Légyszi fejtsd ki részletesebben, hogy hogyan kell csinálni. :)

 

Köszi!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ácsi! A DivX-et mivel csináltad? Doktorral vagy Virtualdubbal?

A Virtualdub segítségével csak az olyan csúszást tudod kiküszöbölni, ami mindig megadott idõt csúszik. Tehát az elején és a végén is pont egy-két másodpercet. Ha összevissza csúszkál, azt nem javítod ki semmivel sem.

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Nem Doktorral csináltam-sajna, hanem a Converter-rel, és késõbb, mikor megnéztem a felvételt, akkor- már látva ezt a topicot- próbáltam meg Virtualdub-bal javítani.

 

Azóta törtem a fejem :D , és biztos hogy a vágás okozhatja az alapproblémát, mert régen nem a Virtualdub-bal "vágtam" meg a felvételeimet, hanem egyéb, pl. Boilsoft féle cutter-rel, és azok szerintem nem keyframe-nél vágnak, és szerintem a tömörítés ezt csak rontja még. Most a VideoReDo-val próbálkozom.

 

Van olyan mod esteleg a Virtualdub-hoz, ahol kimenetnek meg lehetne adni mpeg2-t?

 

Van olyan tuti vágó program (a Virtualdub ugye nem igazi vágást csinál :S ), amelyik érzékeli a keyframe-eket, és nem erõszakosan vág?

 

Van olyan max méret mpeg4 fájloknál, amit nem érdemes egyben hagyni, tehát túl nagy? Lehet, hogy fura kérdés, de a hibák általában nagyobb felvételeknél szoktak lenni, :hááát: de hát van rövid snooker meccs. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
cicai

Sziasztok!

Nekem volna egy olyan kérdésem, hogy az avi filmet miután összeillesztettem a mpeglayer típusú hanggal fokozatosan elcsúszik a hang a képtõl, ezt hogyan lehetne megoldani?

Az a film amelyikröl a filmet veszem le az 29.971fps értékû. Amelyikröl a hangot az pedig 25.000fps értékû. A megvágott két film között KB 2 perc eltérés van. Nincs plusz jelenet abban, amelyiknek a filmjét használnám fel, mert az a hosszabb.

Idáig alkalmazott sikertelen megoldásaim.

 

1. Mindkét filmet átkonvertáltam (amirõl a képet vettem le és azt a filmet is, amirõl hangot veszem le) virtualmodal hogy a hang is és a kép is egyforma értékeket mutasson. A szétszedéseket a virtualmodal végeztem. Utána a hangot a goldwave progival a nyújtottam, mert rövidebb volt, és ezt a virtualmodal illesztettem össze. Fokozatos lett az elcsúszás.

Következõ megoldás.

2. A virtualmodal az fps értékét annak a filmnek megváltoztattam (25.000-re) amirõl a filmet veszem le, mert az 29.971-es. A lenyert hangot ugyancsak a goldwavéval nyújtottam. Ezután a virtualmodal illesztettem az eredmény fokozatos elcsúszás.

Remélem érthetõen írtam le a problémámat és tud nekem segíteni valaki, hogy szinkronba legyen a kép a hanggal. Egyáltalán mi lehet a probléma?

Nagyon köszönöm a segítséget.

P. Lajos

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
kovaripeti

sziasztok.

nekem az a problémám lenne,hogy régen soha nem csuszott a hang,most meg megőrülök,mert nem tudok egyszerüen felvenni semmit,mert állandoan csuszik a hang!!!

az eredeti szoftverjével akarom.ez egy MSI TV@NYWHERE PVR PLUS.

512 RAM van a gépemen,2.66 Gh-es.

régen mindig Mpeg-2-re konvertáltam,most is így tenném.codek pakk van/volt/ a gépen de tegnap töröltem,mert olvastam,hogy nem nagyon szereti.de még így is csúszik.nem is akar hogyan.BORZALMASSAN!!!!!!!

mit kell beállitani????ha valaki éet hozzá,legyenszives segitsen,mert kezdek megőrülni!!!!!!!!!!!!!KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!

 

JAJ AZT NEM IRTAM,HOGY EZ TV KÁRTYÁN KERESZTÜL VAN.CAPTURE.KÖSZÖNÖM

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A kodek-pakk sajnos még mindig a gépeden van. Legalábbis egy része, mert szinte lehetetlen teljesen eltüntetni. Itt már csak egy valamit segít: teljes újratelepítés. De már kodek-pakk nélkül!

Link to comment
Share on other sites

kovaripeti

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

kovaripeti

Formáztam az XP-t, és még mindig borzalmassan csúszik a hang. Nincs valami ötleted? Vagy valakinek? Régen sosem csúszott. Mi lehet most a baj? Megõrülök!!!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Lalolib

1. Hangkártya driver?

2. Milyen típusú felvételnél csúszik a hang? (TV adás? VHS videofelvétel?)

3. Próbáltad másik programmal? (Például videoszerkesztõ programok: Nero Vision, Ulead VideoStudio...)

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

kovaripeti

Ok, Ulead VideoStudio 10-zel nem csúszik! De itt nem a legjobb a minõség, mert itt csak VCD-ben lehet felvenni, ami még nem olyan sok GB, de legalább meglesz. De ez miért van? Amúgy a Ulead a legjobb szoftver?

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az egyszerûsége miatt én kedvelem a Ulead alkalmazásokat, de ettõl még nem a legjobbak. De nem is ez a lényeg: az Ulead VideoStudio minden formában fel tud venni, még Dolby Digital 2.0 hanggal is! Javasoltam neked a Nero Visiont is, az tud magyarul és nagyon könnyû a kezelése, ráadásul utána egybõl ki is írhatod DVD-re. Arra azért nem adtál választ, hogy milyen típusú felvételnél csúszik a hang. Mert igazából a TV kártyád szoftverével nem nagyon szabadna.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

kovaripeti

Örülök, hogy legalább valaki foglalkozik a kínommal. Tehát: megpróbáltam a Nero Visionnal is, hát elég furcsa. Mikor elindítom a Visiont, van hang, viszont kép nincs! Felvenni több formátumban enged/ne/, de csak avi-ba enged, a többinél valami kódolásra hivatkozik, és nem engedi átváltani. Még ebbe is beletörõdnék, de elkezdek vele venni - csak a hangot hallom -, próbaképp csak pár percet, megnézem h át mit ad isten, ahova lementettem, van kép is, hang is, de csak egy másodperc! Kipróbáltam még egyszer: most kb. 2 percet vettem fel, megnézem, de megint csak 1 másodperc van ott! Na? Ehhez mit szólsz?

 

Mi volt a másik kérdés? Mindent kipróbáltam: mpeg2-dvd... a saját szoftvere, és nagyon, de nagyon csúszik. Amúgy a vhs kazettákat akarom DVD-re rakni, hogy örökös legyen. Épp ezért vettem ennyi pénzért tv kártyát a gépembe. A választ elõre is kösz!

 

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Sejtettem, hogy VHS felvételnél fordul elő a csúszás, azért is írtam, hogy normál esetben ennek nem szabadna előfordulni. Ha hamarabb megírod, hamarabb segíthettem volna. Átestem ezen én is, szenvedtem is eleget mire rájöttem a megoldásra. Gondolom a felvételt a TV kártya AV sávján veszed fel, hiszen ez lenne a természetes. Csak hát csúszik a hang. Próbáld ki a régi videós megoldást! Mikor még nem volt a TV-ken AV, a csatornahangolón kellett megkesni a videójelet. A legkönnyebb, ha beteszel egy kazettát a videóba és elindítod, a TV kártya szoftverével (csatornakereső) meg megkeresed a videócsatornát. Így valószinűleg hibátlan felvétel fog készülni. (Közel 20 régi VHS filmet írtam ki ezzel a technikával DVD-re). A felvétel beállításánál válaszd a PAL DVD-t, ha nem nagyon rossz a VHS film minősége, elég jó felvételt lehet készíteni. Még valami, errről még nem volt szó, de ügyelj, nehogy NTSC beállítás legyen megadva a felvételeknél! (Például, ha a Ulead programoknál nem figyelsz a telepítésnél akkor PAL helyett NTSC-vel találod szembe magad).

Link to comment
Share on other sites

kovaripeti

Na ezt ki is próbálom. Lehet, hogy csak holnap, de megírom, hogy mire jutottam. Ugyan még nem nagyon vágom, hogy av meg nem av, egy kicsit mûszaki analfabéta vagyok, de majd megrágom. Talán rájövök. Köszi. Majd írok!

---

Nem bírtam ki, nekiálltam vagyis csak akartam, de én ezt nem értem. A szoftver a telepítésnél automatikusan állítja be magát. Composite. Ha erre rakom, akkor látom a videót a számítógépen, és innen van a felvétel. Ezt nem tudom változtatni. Amikor a számítógépen nézem, ami a videóba megy, ott nem csúszik, csak ami lement. Segítség! Ja és még valami: az elején nem csúszik, csak kb 5 perc felvétel után.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...