Jump to content
GSForum - Segélyvonal

5.1-es fejhallgatók

nascar
 Share

Recommended Posts

nascar

Mivel ilyen topic még nincs, és szerintem sokakat érdekelhet a téma, ezért megkérdezném tõletek, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak az 5.1-es fejhallgatókkal kapcsolatban?

Érdemes-e venni? Melyiket? Stb., stb..

Zalman ZM-RS6F+M

TEAC 5.1 Powermax HP-10

OZAKI PH009 Headphone 5.1

Speed-Link Medusa >> Products >> Multimedia >> Headphones >> Medusa Classic

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Charles

Egyik ismerõsöm TEAC HP-11-et keres épp. A HP-10 volt a 2004. novemberi PCW-ben. Ott azt írták, hogy a CASE-nél árulják majd.

Most nincs nálunk semmiféle fejhallgató. Valaki tudja, hogy lehet-e HP-11-et kapni itthon? Mert akkor meg marad a külföldrõl rendelés...

Üdv!

Nascar:

2 ismerõsömnek van OZAKi, egynek Zalman. Mindhárman meg vannak elégedve vele... Az Ozaki dobozos meg csicsás, de jól is szól. Szerintem egy az egyben TEAC, illetve a gyártó közös... A Zalman drágább, és még külön meg kell venni a kis erõsítõt, amit az OZAKI-hoz eleve adnak... De állítólag a nélkül is jól szól...

Ennyit tudok.

Üdv!

Sanzi

Nekem van egy Gembird 5.1-es fejhallgatóm mikrofonnal, de nem ez a kategória. :D 4e FT volt, és mikrofonos. Jobban szól mint egy sima fejhallgató, és LAN-ra nekem tökéletes. De aki filmezni akar, annak nem ilyen ajánlott. Én csak azért vettem meg, mert jól szólt, és hátha visszaüt valamiben, hogy 5.1, ha árban nem drágább.

nascar

Senki másnak nincs tapasztalata?? :pislog:

• 4 weeks later...
Cheater

Hali!

Nekem Zalman ZM-RS6F-em van és szerintem nagyon jó. Eszméletlen szépen szól. Én igzából nem értek a hangtechnikához, de ez a fejhallgató viszi a pálmát a többi felett szerintem, bár nem olcsó dolog :D

@Charles: Milyen erõsítõ kell a Zalmanhoz? Ilyet még nem is hallottam. Amúgy, ha van akkor valami hangzásbéli különbség van?

• 3 weeks later...
Charles

Nem kell, de lehet hozzá kapni.

Olyasmit, amit az Ozakihoz és a Teachoz alapból adnak. Persze lehet, hogy a Zalmanban a fejen levõ egységben van egy ezért felelõs "mini" erõsítõ... :pislog:

De ezt nem tudom. Minden esetre a Zalmanhoz lehet kapni. Talán a Zalman állítja elõ.

Üdv!