Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Infrakapcsolat mobil és számítógép között


Bazs

Recommended Posts

Bazs

Hellosztok

Van egy olyan problémám hogy szeretnék mobil és sztgép között infrakapcsolatot létesíteni de nem megy.Infrát feltelepítettem felismerte engedélyezve is van.

Odateszem a mobilt az infrához a mobilon is aktív az infra de nem csinál semmit.

A teló egy samsung x660-as de próbáltam siemens cx75-el is és egyikkal sem Mûködik.Mit kéne csinálnom hogy jó legyen?

Help please.

Köszi:Bazs

Link to comment
Share on other sites

sosó

Az infrakapcsolat sebességét kell levenni, nekem bejött.

A legkissebbre, vagy a legkisebb elöttire. Így viszont az átvitel túl lassú, de legalább mûködik.

Meg nemárt ha a telefonhoz kapott programod használod kapcsolattartásra.

Link to comment
Share on other sites

Bazs

Hali

de az a baj hogy fel sem ismeri a mobilt a gép

Link to comment
Share on other sites

sosó

Az az ikon hogy hardver biztonságos eltávolítása megjelenik ha bevan dugva az usb kapura? Ha nem, akkor esetleg próbáld másik kapura dugni.

Teljes rálátás is szükséges, általában 20-30 centi. Ha így sem jó, és még garanciális, szerintem vidd vissza és kérd meg õket hogy mutassák meg hogy tényleg mûködik.

Esetleg a telefon infráját próbáld ki egy másik telefon infrájával hogy kommunikál-e. Például névjegyküldés infrán. Majd hogy fogadni is tud-e névjegyet. Így megtudható hogy nem-e a telefonnál van a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Bazs

Hi

A telefon infrája az tuti jó,kipróbáltam.

Igen kimutatja a biztonságos eltávolítást.

Link to comment
Share on other sites

sosó

A telefonhoz nemkaptál CD-t?

Én nokiákkal szoktam kapcsolatot létesíteni, / mármint a számítógépem / de általában ez csak akkor jó ha a telefonhoz kapott programot feltelepítem.

Annak része az a segédprogram, ami az infra kapcsolatot létrehozza.

Bár az igaz hogy enélkül is látnia kéne a telefont a gépnek.

Tényleg, próbáltad azt hogy az eszközkezelõben arra az ikonra kattintasz hogy hardverváltozások keresése?

Link to comment
Share on other sites

Bazs

Hello

Megvan,felismerte.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
master

Vettem egy infra adaptert a gépemhez, és nagy nehezen fel is tudtam telepíteni a kínai CD-jével :). Mobiltelefonról már tudok küldeni képet számítógépre, de vissza nem. Hogyan/mivel tehetem ezt meg? a cd-n nem volt szoftver, csak a setup fájl.

 

Sürgõs lenne!!

Edited by master
Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Milyen telefonod van?

Link to comment
Share on other sites

master

Sony ericcson k300i.

 

találtam egy mobile master nevû programot, teszek ezzel egy próbát...

Az xp-ben nincs valami ilyen már alapból? (mobilra adatküldés....)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem a SonyEriccson T610-zel csak annyi volt, hogy az infra elé kelett tenni a telefont, miközben be van kapcsolva rajta. De már sok telefont láttam amivel csak különféle programokkal lehet csak megoldani az adatátvitelt. Sharp, Simenes...

Link to comment
Share on other sites

master

Kösz Sanzi, megoldottam. Egyszer csak elkezdett krákogni a hangszóróm egy PinkFloyd szám közepén, és megkérdezte hogy mit akarok küldeni :)

 

De köszönöm a segítséget... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Molt@m

Nekem ennyi volt SonyEricsson K500i-vel:

 

Bedugom az infrát, az XP felismeri, eléteszem a teló és megjelenik hogy: " A következõ eszköz távolságon belül van: K500 Series. A fájlok küldéséhez katrtintson ide" rákattintok és megy.

 

Amúgy nekem is ilyen infrám van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...