Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Házimozi


olli

Recommended Posts

olli

A PANASONIC SC-HT 335 készülék, többek között , nem játssza le az mp3 felvételeket. A leírásában szereplõ tippek eddig nem jöttek be, nem sikerült megfelelõen mp3-as DVD-t elõállítani hozzá.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Eddig mivel próbálkoztál? Elvileg tudnia kéne a DVD-Audio-t és az MP3 lejátszást is.

Link to comment
Share on other sites

olli

Verbatim DVD-R lemezre Nero-val írtam UDF 1.02/ISO9660 elõírásnak megfelelõ mp-3 számokat, nem mappába. Semmi név, csak sorszám. Másik variációban mappába írva, ahol jpeg képek is voltak. A képeket felismerte, lejátszotta, az mp-3 fájlokat nem. Természetesen más tipusú lejátszókon is megnéztem a fenti lemezeket, természetesen mind csontnélkül játssza.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Bocs, nem akarlak bántani, de mp3 kiterjesztésük volt a fájloknak?

A JPG az nagybetûs volt vagy kis betûs? Ugyanarra kéne állítani esetleg az mp3 betûjét is, mint a képekét, hátha bekavar valamit.

Link to comment
Share on other sites

olli

001.mp3

 

Így néznek ki a fájl nevek, a jpeg-et kis és nagybetûs formában is elfogadja.

Továbbá nem szereti a szubmenüs DVD-ket sem, a rippelteket.

Link to comment
Share on other sites

olli

A helyi szervíz segítségével megoldódott a lejátszási forma és tartalom kérdése. Mint kiderült, és nem a kezelési útmutató alapján, a készülék csak cd-re rögzített mp3 fájlokat ismer fel, DVD-rõl nem.

Link to comment
Share on other sites

Humberto

Nyugi, ez nálam is így van. Pioneer asztali játszóm van.

Ha egy cd re vagy cd-rw re írok akkor szépen a könyvtárakat is látja, az mp3 akat lejátsza, persze csak ha le van zárva a lemez.

A zenei mp3 állományomat DVD re archiváltam, az is le volt zárva és nem olvassa el. Látjátok, ezért kell DVD játszóban NONAME et venni, azok mindent játszanak...

Link to comment
Share on other sites

olli

Kíváncsiságból azt még megnézem, hogy DVD hangsávként mit szól az mp3-hoz.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Esetleg megpróbálhatnád valamilyen progival DVD-Audio formátumban lemezre vésni a nótákat.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Háát, nem tudom, érdemes-e az MP3-at DVD-Audio-ba rakni? Másrészt nem tudom, lehet-e ilyet készíteni, mert a DVD-Audio eléggé védett formátum. De az tény, hogy a Panasonic DVD-k nem szeretik a DVD-n lévõ MP3-akat. Vagy CD-n kell berakni, vagy olyan lejátszót kell használni, ami eszi a DVD-MP3-at.

Link to comment
Share on other sites

olli

Nos az AUDIO DVD CREATOR-ral elkészítettem egy DVD-AUDIO formátumú lemezt. Mindjárt elsõre 5.1-es hangsávval, 448-as bitrátával, MP3 forrásból. Minden további nélkül lejátssza a Panasonic, közel 7 órányi anyag fért rá, a minõsége megfelelõ. Nyilván 2.0 hangsávval még több a lejátszási idõ.

Link to comment
Share on other sites

olli

Ma választ kaptam kérdésemre:

 

Tisztelt Uram!

 

Köszönjük, hogy érdeklõdésével hozzánk fordult, egyben szíves elnézését kérjük a megkésett válasz miatt.

 

A kezelési utasítás 7. oldalán található táblázat értelmében MP3 file-okat CD-R, vagy CD-RW lemezrõl tud lejátszani a készülék.

 

Üdvözlettel

 

J. G. / Panasonic Magyarország

 

Tanulság: ami nincs ott, az nem létezik. Ezt természetesen soha nem kell komolyan venni, mivel az összes felfedezéstõl-ami a probléma megoldása során elénk tárul-elesünk.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

"Hogy van ez itt maguknál:

akárkirõl érdeklõdik az ember, az nem létezik?"

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
olli

A változatosság kedvéért most a DivX-es filmek feliratával támadtak gondok. Az srt tipusúakat nem játssza le. Vajon milyen a helyes formátum?

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Az asztali dvd lejátszód nem hiszem hogy az .srt beilleszti nekd feliratnak. Csak a gépen lehet a lejátszó programokkal összehozni. Mielõtt kiírnád valamilyen disk-re az elõtt hozz ösze a feliratot a filmmel (ebben sajnos nem tudok segíteni).

 

De ha nem irtam igazat akkor cáfoljon rá az a ki tudja (ezeket amiket irtam csak én gondolom így és nem mondom tutira)!!!

 

Sok sikert. (nem tudom menyit segítettem ezzel ;) )

Link to comment
Share on other sites

Lex

Lejátszó függõ, hogy támogatja-e. Pl. A Yamadák támogatják. Nézz körül ezen az oldalon

Link to comment
Share on other sites

olli

Írtam *.srt ,*.txt formában feliratot a DivX-hez, egyelõre nem ismeri fel.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Milyen típusú a lejátszó? Megnézted az említett oldalon hogy mit tud?

Link to comment
Share on other sites

olli

A fentebb említett PANASONIC SC-HT 335 házimoziról van szó, azon az oldalon nincs róla leírás. Txt, sub, srt formátumú feliratot raktam a film alá, de csak a filmet játssza le.

 

Oppá ! A decemberben vásárolt készülék firmware frissítésre szorult. Ezután lejátssza a fenti fájlokat. Nem ismerte az ékezetes, magyar ÁBC-t, és amit nem ismer, az nem létezik.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Pont említeni akartam, hogy a Pana oldalán van fennt FW frissítés, amivel meg kellene próbálni. Egyébként nem néztem, hogy a korábbi Pana problémát is te vetetted fel. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
olli

Amennyiben össze van kötve a házimozi TV PC, a házimozi kierõsíti a PC hálózati brummogását. Nincs erre valamilyen szûrési lehetõség?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Esetleg jobb minõségû hangkártya vagy külsõ hang"kártya". Sajna a PC ilyen. Vagy még azt lehet, hogy digitálisan hozod ki a hangot, ha a hangforrás így is rendelkezésre áll.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
romdan88

Az a kérdésem lenne hogy 5.1es házimozi hogyan lehet számítógéppel összekapcsolni? Milyen kábel kell hozzá? Elég lenne ha a hang onnan menne. Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
RockFonok

Sziasztok!

 

Remélem tutok segitteni.Van egy házimozim YAMADA Dolby 5.1-es rendszer H8220 beépített erősítő • 1x15W 5 x3W • Frekvenciaátvitel teljes: 44-20000Hz • fa mélynyomó 20W Csatlakozók: 5.1/stereo Rá van kötve a hifi re ami 80W kicsit fel teszem a hangerőt a hifin és a torzítanak a házimozi hangfalai és több hangfalal is meg probáltam de ott is csinálja a mélynyomó olyan hangot ad ki pattog mint ha repedne, De a tv is ugyan ez van, a mélynyomó nem mindig mozog jóban csak akkor ha hozzá érek.Szerintetek mi lehet a baja érdemes megcsináltatnom

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A YAMADA nem egészen az a márka, amit érdemes megcsináltatni, mert többe kerül a hús, mint a leves. Egyébként szerintem csak szimplán szétégetted a hangfalat azzal, hogy ráraktad a hifire. A mélynyomó csak 20W-ot bír, a hifi meg 80W-ot ad le. Ez akár hogy is nézem négyszeres túlterhelés. Ezt semmi sem szereti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...