Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konzol vagy PC


Adani

Recommended Posts

adam1991

Amúgy a PlayStation3-mat valamikor most tavasszal akarják kiadni, nem?

Link to comment
Share on other sites

Greene

A 360-nal még sok a probléma. Melegszik, hangos..stb

Link to comment
Share on other sites

intruder
Sorrym Intruder, tényleg benéztem.

No problem ;)

Másrészt a konzolok között (szvsz ) még mindig a playstation-nek van a legnagyobb nimbusza, verziószámtól függetlenül.

Ha most választanom kellene, szinte biztos, hogy a Play Station-t választanám. Nem tervezem a konzol vásárlást, de ha választanom kéne... :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem feltétlenül jobb a PS. Több rá a játék de sok a gagyi. A BOX-ot ráadásul könnyebb moddolni.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Mindkét érv igaz, de a blu-ray azért magáért beszél, nem? :upsz: (másrészt a gagyi játékok senkit sem érdekelnek, igazi nagy nevek pedig vannak ps fronton is)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ezért kell várni egy-két évet, mert addigra kiforrott lesz a széria, és igazán ütõs játékok is lesznek rá. ;)

Link to comment
Share on other sites

intruder

Én teljesen tájékozatlan vagyok ebben a témában. Mármint nem követem a konzolok ügyes-bajos dolgait, csak azt hogy mikor milyen verzió fut éppen. De ilyen hibákkal hogy lehet piacra dobni valamit? Eddig szinte csak negatívumokat olvastam róla a különbözô fórumokon...Na nem mintha nagyon bánatos lennék miatta...Csak fura, hogy hogy nem vették észre a tesztelés során. Tesztelték egyáltalán? :P

Link to comment
Share on other sites

Adani

Mellesleg azt se felejtsétek el, miért jött ki a SA hamarabb PS2-re. Nem azért mert egyszerûbb rá fejleszteni, éppen, hogy nem az (sokat panaszkodtak a ps2-re a fejlesztõk, hogy nehéz programozni). A PC-s verzió is kész volt nagyjából a ps2-essel egyidõben, csak a Sony lefizette a Rockstart, hogy halogassa kicsit ( ezért a lépéséért sem szeretem a Sony-t az XCP már csak erõsítette ezt.) Egyébként általában 1-2 hónapos különbséggel szoktak kijönni a játékok konzolra és PC-re. Ha pedig csak konzolra fognak játékokat írni meg fognak jelenni a PC-n a konzol emulátorok. PS 1 és PS2 emulátor már van, ha jól tudom Xboxos is.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Ezért kell várni egy-két évet, mert addigra kiforrott lesz a széria, és igazán ütõs játékok is lesznek rá. ;)

Ezért vár a Sony is! Röhög egyet a Microsofton, tapasztalatokat gyûjt az ellenféltõl és kiadja az õ masináját is. A Ms. nagyon elkapkodta, ez lett a vége.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Szerintem PC! Ha játékról beszélünk, és komolyan! A konzol is jó, de nem a csúcs. Ha igazi minõséget akarsz, akkor PC-n játszol, persze gamer PC-n!

Ez egyébként örök vita lesz, mint az ATI vs. Nvidia, vagy az AMD vs. Intel. Úgyis az dönti el, hogy ki mit szeret! ;)

Link to comment
Share on other sites

Shiwer
Úgyis az dönti el, hogy ki mit szeret! ;)

Így van, aki nagyon odavan a PC-ért, vagy a konzolért, az nemhiszem, hogy egyhamar "átállna".

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
sudisz

Tudjátok én leegyszerűsítettem a dolgot.

 

Évekig csodálkozva néztem a konzolosokat, hogy abban mi a jó, az én pc-men is tudok játszani majdnem mindennel, több dologra használható és kreatív. (ezeket már mindenki leírta)

 

Aztán a menyasszonyomnak vettünk laptopot, hogy ne szorongjunk egy gépnél, így újra csak pc-n játszhattam szabadon.

 

Aztán úgy alakult, hogy vettem egy XBox-ot. Na azóta Fifát, NFL-t, vagy bármi nem stratégiai vagy fps-t csakis azon játszom. És az élmény megfizethetetlen. Nincs szaggatás, csak tiszta játékélmény! (pedig a pc-ben is X1900-as vga van, tehát azért az sem szaggat nagyon... :hááát: )

 

Konklúzió: munka, képszerkesztés... , fps, stratégia, online játék = PC

Mindennapi kikapcsolódás, könnyű kezelhetőség, gyorsaság = KONZOL

 

Próbáljátok ki mind a kettőt és döntsétek el magatok!

 

Én a fenti kombinációt ajánlom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Pont az a problémám, amit le is írtál: nincs stratégiai játék konzolon vagy csak kevés. Jövőre elvileg jön a Settlers VI, amihez úgy néz ki bivaly erős hardver kell majd. Én inkább stratégiai játékokkal játszom, de van olyan is, amit szívesen játszanék konzolon, mert tényleg lenyűgöző. De! Most fejlesszem a PC-met majd 200 000 Ft-ért, meg vegyek egy konzolt 100 000-ért? Ez a bajom. Ha jól tudom XBOX-hoz lehet kötni billentyűzetet és egeret is. Miért nem készítik el arra a PC-s játékokat? Nekem ez a gondom. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

sudisz

Hát igen, ez a nyomorult számítástechnika sosem lesz olcsóbb.

 

Én elég régóta játszom már (64-essel kezdtem, fejállítás, minden... :D ), és próbáltam fps-t konzolon, de nem visz rá a lélek, hogy azon is játszam vele. Egyszerűen pc-n jobb. Mint a stratégia is. Persze, lehet billentyűt és egeret hozzátenni, dehát, mégsem ugyanaz.

Viszont az irányítója ezerszer jobb, mint gamepaddal pc-n nyomni. (tudom, mert vettem azt is a pc-hez, jó drágán, de mégis)

 

Mint fönt írtam. Sport, autóverseny... konzol.

Strat, fps pc.

 

(Ja, én most xbox 360-at szeretnék, dehát a pénz...)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Kompromisszumokat kell kötni. Nekem is egy egyszerû gépem van, integrált videókártyával, és egy XBOX-om.

Az XBOX-ban szeretem, hogy nem kell telepíteni a játékokat, hanem csak berakom és kész. Multimédiás célokra is használom.

A PC-n te futtatsz 5000 féle DLL-t meg egyéb modult, ami egy játékhoz teljesen felesleges. Ráadásul a PC gyártók úgy írják meg a játékokat, hogy millió féle konfiguráción fusson. Egy konzol hardvere és szoftvere fix. Sokkal hatékonyabban lehet rá programozni.

Én megtaláltam a számításomat az XBOX-ban. Szerintem megéri az árát. A 360 még picit drága azzal érdemes várni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na meg itt vannak az újak, mint pl. a Nintendo Wii. Már kapható, érdekes jelenség.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Fõleg a kontrollere... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Megszokható, tetszetõs.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De csak ha nem izzad a tenyered! ;)

 

Amúgy úgy vagyok vele, hogy egyre kevesebbet játszom, és erre egyelőre elég a 2 éves PC-m. Az a gáz a konzolokkal, hogy vagy inged-gatyád ráköltöd (nézzétek meg milyen árban vannak az Xbox 360-as játékok), vagy felchippelteted és lopod a játékot ótvarsuttyó módjára. Nem tudom, nekem nem hiányzik még egy ilyen dilemma az életemből, amúgy is van elég. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Hát én ha konzolt veszek valaha (ami nem valószínű), félreteszek még 5-6 ezret arra, hogy ModChipet vegyek bele. Eleve nem értem miért drágábbak a konzolos játékok, elvégre oda egyszerűbb fejleszteni, hiszen fix hardver és szoftver van. PC-n pedig ezerféle variáció van, amire figyelni kell ( Chipset, alaplap, proci, vga, egyéb futó programok kombinációi).

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azért drágák a konzolra való játékok, mert a konzol gyártója nyomott áron adja a konzolt, és a játékok jogdíjain hozza be a kiesett nyereséget.

 

Amúgy van egy Game City nevű bolt Pesten ahol külföldről behozott eredeti játékokat adnak el. Igaz használtan, de nagyon olcsón.

Egy újabb játék 8-10 ezer forint, de a régebbiek 3-6 ezerért vanak kirakva. Én csakis onnan veszek. Igaz PS2-re tízszer annyi játékuk van mint XBOX-ra.

360-ra 10 ezer körül voltak játékok.

 

Amúgy én is egyre kevesebbet játszom. Annyira sok egyéb dolog van amivel foglalkoznom kell, hogy nem jut rá időm.

Link to comment
Share on other sites

PCmaniac

Részemrõl PC !

 

A miértje pedig az, hogy nekem szükségem van arra a kis pluszra amit a pc nyujthat játék terén.

Ez pedig nem més mint a modolhatóság, ami nálam sokat jelent.

 

Az viszont más kérdés, hogy ennek melyeknél van értelme.

 

A másik dolog a PC mellett nálam az, hogy ott minden kéznél lehet játék elõt, után a munkám a net az zene stb.

 

Meg ugye amenyit játszok mostanság.......

Nálam a konzol könnyen beporosodna, meg ugye a játékok sem túl olcsók.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Való igaz, hogy a konzolok még olcsóknak is tekinthetők ahhoz képest hogy milyen brutál vas van bennük.

 

Nekem amúgy életemben eddig egyetlen konzolom volt (még mindig megvan, csak nem tudom működőképes-e), a Sega Megadrive. Ha jól emlékszem 91 karácsonyára kaptam. Teljesen más világ volt az egész! Ugye nem lehetett másolni a játékokat (amik akkor szintén elképesztő drágák voltak a magyar fizetéshez képest), ezért kialakultak ilyen baráti körök, akik egymással cserélgették vagy egymásnak kölcsönadták a játékokat és voltak olyan boltok ahol pénzért lehetett bérelni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Heuro

A profinak van egy PC-je munkára és néhány klasszikus hálózati játékra, valamint van egy XBOX 360 az igazi játékra.

Nekem 2 PC-m van és x360-om.

:D

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...