Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konzol vagy PC


Adani

Recommended Posts

Adani

Szerintem is, játékra jó lehet a konzol, de egy PC is kell mellé, minden más egyébre.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Errõl tépem a szám már egy ideje. :P:)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Legalább valamiben egyetértünk. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Egy kérdésem lenne.

Nekem van egy Play Station 1 konzolom és van hozzá egy Lucky Luke nevû játék. Nem tudom, hogy ismeri e valaki. Abban kéne segítség, hogy a szakanderos bónusz pályát és a favágós pályát hogyan lehet használni. Akár mit nyomkodok nem jövök rá már évek óta, hogy mi a technikája. :hááát: Pedig már nagyon szeretném kijátszani a játékot, de ezek megakadályozzák.

Link to comment
Share on other sites

intruder

Ez a topic aminek sosem lesz vége. (hasonló a PC vs MAC topicokra) :D

Én nem vagyok konzol párti. Sosem voltam. Biztos az is az oka hogy az én korosztályom, és így a baráti társaságom 90%-a az AT-k, XT-k, 286-os PC-k játékosainak öskövületei :) Van a PC-nek (ahogy írta már valaki) egy varázsa. Csakúgy mint a C64-nek is. Most mondhatnám hogy a PC-nek ez az elönye a konzol meg azért nem jó, de úgyis lenne ami (aki) ellenem érvelne. Úgyhogy a konzolokról csak annyit, hogy ha valamelyik haver áthozza egy-egy alkalommal, néhány sör kiséretében, vagy én megyek át valakihez (néhány sör kiséretében) ;) akkor elnyomkodom meg elvagyok vele, de pénzt sosem adnék érte.

Hogy miért? Csak :D

 

Azért mégis csak kötekedek egy kicsit ;)

 

A konzolok irányítási rendszere nagyságrendekkel jobb a billentyûzetes megoldásnál, kivéve az fps-t. Egy foci, vagy egy autós játék ezt meghálálja, elhihetitek.

Innen nézve 3-2 a PC javára...nekem pl. van gamepad-em focizni, kormányom pedállal autózni, az FPS pedig egérrel az igazi, bár lehet próbálkozni az analóg karok ráncigálásával is...

 

És van még valami, ami miatt a PlayStation, mint olyan, mindig is több lesz egy konzolnál, vagy egy pc-nél, ez pedig a közösség. Bár az xbox fanok is sokan vannak, azért 10 millió eladott ps2 az 10 millió eladott ps2.

Azért most így hirtelen nem tudnám megmondani mekkora közösség gyült öszze az AT-k, XT-k óta de a 10 milliót biztos eléri. Ez mondjuk legyen döntetlen.

 

Mindezek mellett megjegyzem, aki csúcsgrafikát akar, és tele van zs-vel, az vegyen pc-t, ennyi.

Ha lúd legyen kövér! Avagy ha már pénzt adok egy gépért amivel játszani szeretnék, és jól szeretném érezni magam elötte, akkor annak a grafikájának igenis legyen pofája. És azért lássuk be, nem kell ehhez tele lenni zs-vel. Senki nem veszi meg a futószalagról lepottyanó hi-tech alkatrészeket és ezt a fejlesztôk is tudják. Vagy legalábbis sejtik :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Én úgy vagyok vele, hogy konzol az csak játékra, PC meg játékra és miegymásra, és a konzol nem helyettesítheti a PC-t. Tehát szerintem PC.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én is ezt vallom. :igen:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

$entinel

Már kérdeztem itt egy hasonlót de kérdezek megint egyet:

 

Ha teszem azt valki jó lélek ként adna nektek egy Xbox360-at vagy hasonló árfekvésben Pc upgradet melyiket választanátok?

Link to comment
Share on other sites

intruder

PC upgrade :) azért egy Xbox 360 árából már egy egész ütôs upgrade-et lehetne kihozni...

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Látott már valaki normálisan irányítható konzol átiratot? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

intruder

Nekem a PES4 nagyon tetszett, talán még a FIFA05 nél is szívesebben játszottam vele. És meglepô módon igen jól kihasználta a gamepad L1 L2 és R1 R2 gombjait is... :joystick:

Link to comment
Share on other sites

Timer

Tényleg nem vitatkozni akarok, de konzolhoz is van egér. A másik, hogy a népszerûségi idézetnél éppen az xbox vs ps2 témát boncolgattuk, szó nem volt pc-rõl :upsz:

Link to comment
Share on other sites

intruder
szó nem volt pc-rõl :upsz:

 

Azért azt hogy szó nem volt, azt nem mondanám. ;) Persze ha erre az idézetre gondolsz, boncolgatás ügyileg...

 

És van még valami, ami miatt a PlayStation, mint olyan, mindig is több lesz egy konzolnál, vagy egy pc-nél, ez pedig a közösség.
Link to comment
Share on other sites

adam1991

Hajrá Pc bár szerintem pc-s játékok meghalóban vannak és inkább a konzolt nyomják :(

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Ezt ugye nem gondoltad komolyan... Figyeld meg, a legtöbb újgenerációs fejlesztés PC-re jelenik meg elõször, és 1-2 év múlva a PC már úgy le fogja hagyni teljestményben az összes konzolt, mint most a PS2-t és XBox-ot

Link to comment
Share on other sites

adam1991

Nem gondoltam komolyan csak az a baj hogy mindenhol ezt hiresztelik vagy nem? Én nekem a pc jön be a legjobban most hogy megvegyek 50000ft-ért valami konzolt abból már épp egy rosszabb gép is kijön nem?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ez az, hogy rosszabb! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Egyre inkább konzolokra adják ki elõször a játékokat a kiadók. Nagy kedvencetek, a GTA San Andreas elõször PS2-re jött ki, és csak egy jó háromnegyed év múlva PC-re és XBOX-ra.

Ráadásul vannak csak konzolra megjelenõ játékok, és a konzolt jóval könyebb hordozni, mint egy PC-t.

Azért még el fog telni jópár év, míg a PC megint lehagyja a nextgen konzolokat. Gondoljatok bele, hogy az a mostani csúcstechnika, többmagos proci, meg sem jelent videókártya, és CSAK a 3D-re. Nem kell felesleges DLL-eket futtatgatni, nincs szükség DirectX-re, így a teljesítménye hihetetlen.

Csak nézzétek meg, hogy a 64 megás GF3(v. 4)-at és 733-as procit tartalmazó XBOX mire képes a mai napig.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Ha már Greene említette a GTA SA-t, amit 3/4 évvel késõbb adtak ki, akkor azt is hozzá kell tenni, hogy a konzolos változathoz képest mennyi újdonság van a PC-s verzióban, arról nem is beszélve, hogy PC-n még a grafikája is szebb!

Én egy plusz pontot tudok adni a konzolnak, hogy azt nem teheti (még) tönkre egy vírus, én legalábbis még nem hallottam konzolra írt vírusról, bár kitudja, hogy a jövõben mi lesz, ha azokkal is lehet majd netezni.

És hogy jóval olcsóbb a konzol, mint egy jó gép, arra azt tudom mondani, hogy nézzétek csak meg a konzolos játékok árait, látszik, (és ez így is van) hogy a Sony és Microsoft a játékok árán akarja behozni a konzolok árát.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem mindenhol van aranyárban. Sõt vannak olyan helyek ahol jó áron meg tudod kapni a játékot. 8000Ft-ért láttam NHL2006-ot PS2-re és BOX-ra. Az nem sok érte.

Persze a Live-hoz kell egy 20 ezer forintos plusz ketyere, úgyhogy az nem mindig éri meg.

PS2-re tényleg nagyon gagyi a San Andreas, de az a hardver már öreg ehhez.

Link to comment
Share on other sites

adam1991

Igen a konzoloknál adják ki hamarabb sajna, de az a baj hogy néha egy évbe is beletelik mire kiadják ugyanazt a játékot pc. De azt Nem tudom miért ennyivel többen vennék konzolra, amint a pc-s "game"-ket számítógépre?

Edited by adam19910520
Link to comment
Share on other sites

Shiwer

De én úgy látom, hogy a PC-s játékoknak inkább elõnyükre válik az a pár hónapos késés, és ennek mi, PC-sek csak örülhetünk!

Link to comment
Share on other sites

adam1991

JA végülis van benne valami, bár azért fél évet nem szivesen várok rá .:Sír: De legalább így van idejük javítani a játékokon :D

Link to comment
Share on other sites

intruder

Egyébként azon kívül, hogy hónapokig lehet vitázni az egyik illetve másik platform elönyein illetve hátrányain, ez egy elég éredkes téma. A pc-nek egyszerüen az a nagy elönye, hogy évekkel elözi meg a konzolokat. Annyira a mindennapok eszközévé vált, és annyira sokoldalú hogy akárhogy is nézzük nincs könnyü helyzetben a konzol ipar. Nagyon hangzatos azt híresztelni hogy a pc-s játékipar kihalóban van meg hogy a konzolok lassan átveszik a játékpiacot a pc-töl. De azthiszem ezeket a híreket már azóta hallani hogy a Nintendo után betört a piacra a PSX, és ez már nagyon régen volt. A helyzet változatlan. Másfelöl nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egyszer a konzolok átveszik a "hatalmat". De gondoljuk végig. Mondjuk a játékipar átáll 100% konzolra. A konzolok elérhetô áron kinálják a minöségi szórakozást, és mondjuk az LCD tévé is olcsóbb lesz egy picit (ha már lúd... ;) ). A pc-nek marad az internet az e-mail a CD, DVD írás, és a munkahelyi feladatok. Azonban addigra nem fog gondot okozni egy konzolnak hogy akár CD-t DVD-t írjon vagy e-mailt fogadjon. Ebben az estben Te mint hobbi felhasználó nem fogsz több 100 ezer Ft-ért gépet venni otthonra azért hogy e-mailezz stb. Így a pc megmarad a munkahelyeknek, cégeknek célirányos munkavégzésre. Viszont ha egy konzol tud e-mailt fogadni, küldeni akkor tud virust is fogadni és küldeni és ha lehet, akkor tuti hogy lesz is virus a konzolokra is. És így már nagyjábol ugyanott járunk mintha a pcröl kellene állandóan irtani a virust, spamet stb.-t. Áthidaló megoldásként felvirágozhatnának az internet kávézók, de kinek van kedve esöben hóban, egy-egy e-mailért lemászni a kávézóba? Akkor most mégiscsak kell egy pc otthonra? Vagy nem? Összegezve, amint megszünik a konzolok elszigeteltsége a világhálótól megszünik a felhötlen élvezet és a gondtalan szórakozás is. Akkor most PC vagy Konzol??? Minkettô vagy egyik sem? :hááát:

 

Nem hiába. Már évek óta oda jukadunk ki a haverokkal, ha ez jön szóba, hogy kellene egy jó kis op.rendszer, ami semmi mást nem futtat csak játékokat. Mint egy szoftveres konzol. Csak játék. Se virusirtás, se net, se CD/DVD írás se semmi. Ha valami ilyesmire van szükség, restart és máris ott a "rendes" op.rendszer...Kár, hogy nem tudunk op.rendszert programozni :D

Link to comment
Share on other sites

Timer

Sorrym Intruder, tényleg benéztem. Mellesleg akkor is tartom a véleményem, még akkor is, ha az imént tényleg rosszul fogalmaztam. Persze, a pc-s közösséggel semmi sem szállhat versenybe, de ha a gamer magot nézed, már nem biztos, hogy akkora az elõny. Másrészt a konzolok között (szvsz ) még mindig a playstation-nek van a legnagyobb nimbusza, verziószámtól függetlenül.

 

Apropó, a microsoft azért az xbox 360-al csúnyán hátbavágta a vásárlókat: megvették méregdrágán a konzolt, aztán vehetnek hozzá hd-dvd meghajtót. Tudom, tudom, a játékok nem igénylik majd, de minden bizonnyal sok x tulajdonosnak eldurran a feje, ha ps3-on már nagyfelbontású videókat néznek a kollégák...egyszóval sokan beruháznak majd rá, és ez külön zsebpénz lesz a billy fiúnak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...