Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Webkamera gondok


dryeti

Recommended Posts

Demetra

Az lehet :P És ha nem vállik be :S Nah Mindegy azért ezt elmondom neki, és meglátjuk hogy milesz :) köccike tényleg :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Vista alá még nem sok webkamera driver készült tapasztalataim szerint. A chipgyártók elaludtak... :S Úgyhogy amihez van a Vistában, az megy, a többinél meg ki tudja. Sajnos tényleg ez van.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Rohamosztagos

Üdv!

Nekem egy Delux PC Kamom van,Vista oprendszerem. Feltettem a drivert,rendesen látja is meg minden,de ha behozom a kamera képét,egy nagy feketeség lesz ott,fény és kontraszt 0-n. Ha felhúzom õket,akkor is csak feketeség lesz. Nem tudom mit csináljak,elvileg menni kéne neki,mert régebben elõzõ Vista rendszeremen is ment.

Segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mekka

Sziasztok! Microsoft LifeCam VX-1000 webkamerám van és nem mindig mûködik együtt a Windows Live Messengerrel. Nem tudom mindenkinél a webkamerát elindítani. Hol tudom megnézni, hogy nálam van-e a hiba vagy a partner beállításai akadályoznak meg a sikeres kommunikációban? Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Az Eszközök -> Hangok és videó beállításánál a 3. lépésnél válaszd ki a webkamerát: Link. Talán ez lesz a gond.

Link to comment
Share on other sites

mekka

Amelyik partnernél nem tudom a webkamerát elindítani, az õ webkamerás képét látom, csak az enyém nem akar mûködni. Másik partnernél mûködik az én kamerám is. Szerintem valahol az adott partnerre vonatkozó beállításokban állíthattam el valamit. De hol tudom ezt korrigálni?

Link to comment
Share on other sites

mekka

A "Webkamerám létének közzététele mások számára" elé nem tettem pipát, de ettõl még másoknál mûködik a webkamerám. Látom a webkamerás képem az avatar helyén, csak nála nem töltõdik be a kép.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
awk2

Sziasztok,

kaptam egy webkamerát, de...

A neve: Point of view:VOIP Package with High resolution 1.3M Webcam.

Az a gondom vele, hogy nem ismeri fel a gép amikor csatlakoztatom, driver cd pedig nem adtak hozzá és a gyártó honlapján sincs. Nem tudjátok, hogy akkor mit kéne hozzá felraknom, hogy mûködjön? Elõre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Én egy Genius Eye 111 kamerát szerettem volna telepíteni, és az XP nem látta. Aztán, a gép összes USB csatlakozóján kipróbáltam, és az egyiken egyszer csak megismerte, hogy új hardver.

Hogy is van ez? Nem egyformák az USB-k?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Lehet, már használatban voltak az USB csatornák és a win megkavarodott. Ilyenkor érdemes az eszközkezelõben kitörölni az USB-s cuccokat, majd reinstall és a win ujrapakolja a dolgokat tiszta lappal indulva.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Hát, nem voltak használatban. Hátul van 4db abból egyiken van egy HP nyomtató. A többi üres volt, és az elsõ 2db is üres volt, oda néha-néha ment pendrive, vagy MP3 játszó.

Végül is már mindegy, mert csak mûködésre bíródott.

 

Van viszont egy Chicony DC-6120i márkájú kamerám, mikrofonnal egyben, és MSN-ben néha csikozik, vagy a kép monokrómra vált, vagy zöld tónusú lesz. A kamera vadi új. Lehet, hogy az átviteli sebesség is meghatározó vagy ez kamerahiba lehet? :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kogyo

Helló!

 

Vettem egy webkamerát (beépített mikrofonost, USB-s) feltelepítettem. Be van dugva a hang kábele! Kép van, működik.

De nincs hang!

Tudna valaki segíteni?

 

Előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Fodore

Sziasztok!

Nekem is gondom lenne, webkamerát vettem, persze az olcsó fajtából, de telepítés közben kiírta a drága xp, hogy nem támogatja, folytatom e...lényeg hogy feltelepítettem, de folyamatosan leáll a rendszer miest csatlakoztatom a kamerát..mi ilyen esetben a teendõ?

Köszi a segítséget elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Szia,

 

egész pontosan milyen típusú a kamera?

Link to comment
Share on other sites

Fodore

Szia, egy techno star nevű kis kütyü ledekkel meg minden...csak ne jönne a fránya kék képernyő ahol azt írja, hogy nem ment át valami windows tanusítvány valamin...aztán marad a kék képernyő, meg hogy állítsak át valamit a biosban?! :) Köszi előre is....

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Hát utánanéztem, de semmit sem találtam :-).

 

A Windows-od naprakész? Ha nem, akkor telepítsd fel a frissítéseket, hátha jó lesz. Meghajtóprogramokat nem is találtam a kamerához...

 

Ha nem segít, akkor próbáld azt, hogy csatlakoztatod a géphez, aztán a Windows Update-tel próbálj drivereket kerestetni hozzá!

Link to comment
Share on other sites

Fodore

Szia!

A windows napra kész, pudate nem segít, feladtam... :) Medai Markt közölte, hogy én vagyok kb a 32. aki visszavitte.... Köszönöm a segítséget! Tanulság: Ilyet ne vegyen senki...használhatatlan...

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Legalább megoldódott a probléma, még ha nem is úgy, ahogy reméltük :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
beloka

Sziasztok!

Vásároltam egy TechnoStar Webkamerát, tökéletesen mûködik, csak a ledeket nem tudom kikapcsolni. Tudom, hogy fényerõ csökkenésekor kapcsol be, de sajna az irodámban, mikor kint borusabb az idõ egybõl bekapcsolnak a ledek és a LapTop tetejére csíptetve kicsit zavaró. Ha valaki tudja hogyan kell kikapcsolni, kérem segítsen!

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Szoftver járt a webkamerához? Talán ott lehet állítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Elõd László

Van egy Genius iLook Instant video WebCam típusú webkamerám a Microsoft Windows XP Professional gépemhez.

 

A kamera műszaki adatai: termék:iLook 300, gyártója: KYE, verzió: 1.0.0.21

 

A program lefut a gépen, meg is jelenik a programtárban, de amikor a rendszert használni akarom, akkor USB Device felirat alatt megjelenik a következő tartalmú üzenet a gépemen: A program nem ment át a Windows Logo tesztelésen, amely a kompatibilitást szolgálja. Probléma van a digitális aláírással. - Megjegyzem, hogy a webkamerát 4OOO,- forintért vettem szakboltban, bontatlan, eredeti csomagolásban, és az eladó azt mondta, hogy ez mindenféle géphez alkalmazható. Hát, nálam ez nem igazán jött be. Amikor a webkamera beállításain dolgozom, a táblán semmiféle beállítást nem lehet elvégezni, a jelzők mozdulatlanok maradnak (fényerő, kontraszt stb. beállítása során), és a hibakereséskor a gép kiírja, hogy a Messenger programhoz a gépem programja - már ami a webkameráét illeti, nem kapcsolódhat kompatibilitási gond miatt. A Messenger Live programot egyébként jól tudom használni a gépemen,ezzel tartok hosszú idő óta kapcsolatot olyan barátokkal, akiknek van webkamerájuk, s így én látom is őket (nemcsak hallom), ők persze nem látnak engem kamera hiányában, s én ezt akartam most áthidalni azzal, hogy beszereztem egyet. Igyekezetemet a fenti módon nem sikerült eredménnyé alakítanom. Tudna-e valaki tanácsot adni abban, hogy miképp lehetnék végre magam is boldog wekamera-tulajdonos lenni? A gépem programozásán kellene alakítanom valamit? Hova fordulhatok olyan segítségért, aki - jobban értve a problémám komplexitásához, mint jómagam - elvégezné a megfelelő beavatkozást? Bármilyen útbaigazításnak nagyon örülnék, és ha valaki ezt felvállalja, annak máris előre köszönöm a baráti segítségét!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
somat

helló

 

Kellene egy kis segítség. Van egy Genius EYE 110-es webkamerám. Amit adtak hozzá cd-t azt nem volt jó hozzá, letöltöttem e netrõl egyett. Azzal fel is telepítette az eszközkezelõben azt írja hogy minden rendbe a kamera üzemképes. HA msn-ben próbálom használni akkor 5 mp alatt lefag ya kép. Ha más valamilyen vebkamerás progival próbálom használni akkor azt írja ki hogy a kamerát valami más progi használja vagy nincs csatlakoztatva.

Valaki segítsen !!!! Nagy szükségem lenne rá.

 

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Szia,

 

nem tudom milyen meghajtót töltöttél le és honnan, de ITT például van egy: ezzel próbáltad? Milyen operációs rendszert használsz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
undead90

Sziasztok remélem nem halt meg a topik következő problémám van!

Vettem egy canyo CN-WCAM21 -es típusú webkamerát. Az lenne vele a problémám hogy msn-en én a webcam képét gyönyörűen látom de akinek engedélyezem a webcamot annak homályos a kép és kockás vagyis olyan kockás mintha teljesképernyőre raknánk egy videót aminek kicsi a felbontása és elkezd kockásodni. Nah ezt jól megaszontam remélem értitek.

 

Válaszotok előre is köszönöm.

 

üdv UnDeaD :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...