Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Webkamera gondok

dryeti
 Share

Recommended Posts

dryeti

Karácsony alkalmával gazdagabb lettem egy webkamerával...

Messengerben mûködik is, de amikor pl media player classic-kal szeretném megjeleníteni a képet (Open device), csak egy nagy feketeség látszik...

Miért?

Valami kodekhiba???

Megköszönném!

sosó

Állítólag ilyen hibát kamkordereknél / webkamera módban / az univerzal pnp letiltása okoz. Egy próbát megér.

dryeti

És ez a funkció hol tiltható le?

ProFiler

Milyen kodekeket használsz?

Ciao.

dryeti

Ace Mega codecs pack-em van... 6.00

sosó

@dryeti

Start menü -> vezérlõpult -> felügyeleti eszközök -> szolgáltatások.

dryeti

Köszi, kipróbáltam, de nem jött be. :)

ProFiler
Ace Mega codecs pack-em van... 6.00

Leszeded, mindjárt jobb lesz. ;)

Ciao.

dryeti

Aha...

És mit javasolsz helyette? Mármint filmnézésre... hogy mindenféle filmet le tudjak játszani, semmi ne álljon a fejére, legyen mindennek hangja, ne szaggasson a videó, ecetet rá, ecetet rá...?

Köszi!

Vikitorony

XviD+AC3filter

Ha véletlenül valamelyik filmet nem viszi, akkor DivX, ill ffdshow.

ProFiler

Inkább csak ffdshow. Azzal nem szoktak gondok lenni.

Ciao.

csutomi

Üdv! Nekem is van egy kis gondom a kamerával. Szoftveresen úgy tûnik, hogy minden rendben van, csak az a gond, hogy nagyon életlen a kép. Mitõl lehet ez? (A kamera neve TwinkleCam) Tud valaki segíteni?

ProFiler

Kézzel nem tudod beállítani a fókuszt? Tiszta a lencse?

Ciao.

csutomi

Nem tudom, hogy lehet-e rajta állítani valamit (igazából nem az enyém), de pontosan így néz ki:

IPB kép

Abban reménykedek, hogy valaki esetleg ismeri ezt a típust.

ProFiler

Ismerem, ezt használtam 1 évig. Csak tekerni kell a lencse körül azt a kék gyûrût és már be is állíthatja a fókuszt.

Ciao.

• 2 weeks later...
web

@dryeti

Ezzel a problémával én is találkoztam a media player classic ban és nagyon egyszerû beállítást kell csinálni, a menüben be kell állítani azt, hogy mirõl kap képet, pl videó kártya tv tuner és van benne egy kapocsló, hogy láss képet vagy nem. Én nem tudom megmutatni, hogy hogy kell mert a webkamerám nem tudja mgnyitni, azaz nem ajánlja fel.

• 8 months later...
VINIKOR

A Logitech QuickCam Chat kamerám van. Folyamatosan kapok egy ilyen tűzfalüzenetet:

IPB kép

Másnak is van ilyen? Hogy lehet kiiktatni? Hiába tiltom le újra és újra előjön. Netes játék is megáll miatta.

Van egy Update Setting menü (Link), ahol az utolsó beállítás tűnne logikusnak, de ez sem szünteti meg ezt a kimenő kapcsolódási kisérletet.

• 1 month later...
buci015

Hellósztok! Vettem egy digitális fényképezõt, ami tud videófelvételt rögzíteni és a boltban is azt mondták, hogy használható webkameraként. Csak nekem nem megy! Valahogy a gép nem ismeri fel.

Ha tudtok segíteni légyszi írjatok! Elõre is köszi!

Laali

Mi a pontos típusa ? WindowsXP-n lenne használva ? A CD-n amit adtak vele milyen programok vannak ?

nagyjani

Csatlakoztasd USB-n, tedd felvétel üzemmódra, és a messenger video beállító varázslójával nézd meg, hogy látja e. Nem hiszem, hogy kellene hozzá külön szoftver.

• 3 weeks later...
pb1022

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Canyon CN WCAM21-es webkamerát, és a következõ a probléma vele:

Betelepítem, minden szuper kb. 5 percig, aztán lefagy a gép is, a kamera is, se kép se hang.

Már mindent kipróbáltam amit tudtam, de ezt folyton eljátsza velem.

Ha valaki tudna valami megoldást jó lenne.

Elõre is köszi!

• 2 months later...
B_Norbi

Hello! A segítségeteket szeretném kérni: Windows Vista RC1 oprendszer alatt szeretnék Genius VideoCam Look webkamerát telepíteni. A gép eljut odáig, hogy települ a felismerés és a mikrofon drive, a kamera része viszont nem. Ha a messengerben be szeretném állítani a kamerát, akkor ott is csak a mikrofonok között látszik. Próbáltam már telepíteni a drivert CD-rõl, anélkül, és a Vista már a Windows update oldalon is keresett. Mit csináljak, hogy végre elinduljon a webkamerám???

ProFiler

Várni kell Vistához való driverre.

Ciao.

• 5 weeks later...
Demetra

Sziasztoik! Akkor mi a gond, ha pl. állandóan akad a kép és a hangot se hallani :S Mert az egyik barátnõmnek vannak ilyen bajai :pislog:

Már amúgy régóta meg akartam tudakolni hogy mi lehetne a gond, de valahogy mindig elfelejtettem megkérdezni. :upsz:

ProFiler

A meghajtóprogramját kellene frissíteni.

Ciao.