Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szinkron optimalizálás

titusz1
 Share

Recommended Posts

titusz1

A címbõl is kiderül, hogy nem találok programot szinkron vágásra. A helyzet az lenne, hogy van egy szinkronom és egy néma képanyagom és össze szeretném õket illeszteni. De nem találtam olyan programot amivel pontosan tudnám szerkeszteni.

A segítségeket elõre is köszönöm. :bocsánat:

olli

Az Adobe Premiere Pro 1.5 pl. kifejezetten megfelel erre acélra, csak drága.

Sebi

Nandub, VirtualDubMod vagy VirtualDub. Mindegyik ingyenes. :ötlet:

De nézz körül >> ITT << ;)

titusz1

Köszönöm a válaszokat. A VirtualDub-al megoldom. Eddig nem is tudtam, hogy képes ilyenre :upsz: én csak arra használom, hogy kimentem a hangot (idézetet) a filmekbõl.

titusz1

További problémák: (VirtualDub)

Nem tudom normálisan beigazítani a hangot a képhez. Hogyan csináljam?

És hogyan vágjak ki egy részletet a hangból ami nem kell? (közvetlenül a VirtulDubból)

Igazából nem ez a legmegfelelõbb szoftver a problémámra. (van valakinek más javaslata?)

Sebi
Igazából nem ez a legmegfelelõbb szoftver a problémámra. (van valakinek más javaslata?)

:hmm: Te tudod. :upsz::bocsánat:

olli

Nos, a profi program azt is jelenti, hogy kevesebb õsz hajszál. Egyébként mi a videó anyag, ha publikus? Jó megoldás az is, ha meglevõ más nyelvû audióhoz szinkronizálod a hangot.

titusz1

@Sebi: Azért Kösz. Viszont nagyon hasznos dolgok vannak azon az oldalon amit belinkeltél.

@olli: Na ezt a õsz hajszál problémát szeretném kikerülni. Egyébként egy amerikai TV csatornáról felvett film (sorozat) aminek egy magyar TV-bõl meg van a szinkronja. És én ezt az a kettõt szeretném összehozni. Eddig egyébként a PowerDirectorral próbáltam alávágni a hangot, de azzal nem tudtam rendesen beigazítani és egy idõ után késett. Úgy gondolom lenni kell egy programnak amivel ezt a problémát ki tudom küszöbölni. Akár a hang lassításával vagy gyorsításával (a változást nem érzékelhetõ mértékben) is bizonyos helyeken.

Halasi Miklós

Szerintem meg mindegy mi a film címe, ettõl nem oldódik meg a probléma. ;)

Gond lehet még, hogy a kép NTSC, a hang meg PAL szabványú. Így evidens, hogy csúszik a hang.

A megfelelõ NTSC-PAL konverziót csak egy drága program, a Canopus Procoder tudja elvégezni. Mivel elég a képet, így ez nem is lenne olyan vészes, inkább a program ára húzós... Ha már van PAL képed és hangod, utána már egybe kell illeszteni, és mentheted.

A belinkelt leírás viszont nagyon jó!!

titusz1

Szerintem is mindegy mi a film címe, de ha kell leírom: Charmed season2 / 2 :hááát:

A link valóban nagyon jó. Kösz. A hang egyértelmûen PAL mivel elég csekély tudásom szerint a magyar rendszer PAl szabványú. (ha nem így van javítsatok ki)Közben ezzel ez üggyel elég sokat foglalkoztam. És sikerült a kép alá beszuszakolnom úgy hangot, hogy ne legyen csúszás, ezt az Ulead Video Studio 9-el csináltam és jó is lett. A vágás közben kiderült, hogy (vigyázzat bonyolódik a helyzet :D) a nekem meglévõ hangban vannak bizonyos hibák. Ami abból adódik, hogy ezt a szinkront már egyszer beillesztették egy kép alá és ebbõl adódóan lassítottak, gyorsítottak rajta és kivágtak belõle másodperceket annak érdekében, hogy ne legyen azzal a képpel elcsúszás. De én ezt a problémát sajnos csak utólag fedeztem fel ezért meg kell várnom amíg leadják a TV-ben a részt, hogy felvessek egy normális hangot. De viszont csak megcsináltam nagy nehézségek árán és ezután jött az a probléma, hogy át kell konvertálnom úgy, hogy ne legyen nagyobb az eredeti fájnál és ne is legyen rosszabb minõsége. Ezért mivel nem sikerült a video studioval olyan konvertálást csinálnom ami mûködne és elég alacsony is lenne a mérete. Kimentettem a hangot fájlba és VirtulDub-al összeillesztettem ami úgy néz ki jól is mûködik. De ha valaki megtudná mondani, hogy csináljam azt meg, hogy megadott mértre konvertálja a filmet a lehetõ legjobb minõségben.

A tömörítéshez XVid kodeket alkalmaztam mivel az eredeti film is azzal volt tömörítve (350Mb).

És mit tudnátok ajánlani a hang felvételéhez? (Tv tuner kártyával)

Nincs pénzem Canopus Procoder-re ami jó lenne, de sajnos nekem drága. :hááát:

Ez az angol hanggal beigazítás dolog nagyon tetszik és ki is fogom próbálni, ha végre lesz egy normális hangom.

Sebi

:pislog: Nem igazán értem amit mondasz. Tehát most van egy képanyagod és hozzá egy hangfájlod, de a hangfájl milyen formátumú. :?:

:hmm: És minek tömörítetted át az eredeti képanyagot? Ott a "Video :nyíl: Direct stream copy" funkció, ez arra való, hogy a képanyagot nem konvertálja csak másolja és hozzáfûzi a hangot. A hang csúszásokat pedig a "Audio :nyíl: Interleaving..." opcióval lehet korrigálni. ;)

titusz1

Mondtam, hogy bonyolult a dolog.

De már én is rájöttem,(az elõzõ hozzászólásom után) hogy mire is való a Direct stream copy funkció. És azóta már egyre jobban tisztázódnak le a dolgok csak ezt egy Power Directorosnak elég nehéz megérteni. :D A problémám az volt, hogy minden áron konvertálni akartam. Tegnap megcsináltam (kipróbáltam) azt a módszert ami olli linkjében szerepelt. És nagyon jónak bizonyult. Most már azt is tudom, hogy az Interleaving mire való. De ha az új módszer beválik akkor nem kell állítgatnom semmit egyszerûen csak beillesztem a képre és mehet az összeillesztés. Nagyon sokat sikerült tanulnom az elmúlt egy hétben a videó és a hang összevágásáról ami még messze nem nagy szintû tudás, de én örülök neki. :)

Az egyik része a problémának kipipálva.

A másik része pedig az lenne:

Melyik programmal tudok hangot felvenni?

Ami Tv-tuner kártyával kompatibilis és idõzíteni tudok.

Halasi Miklós

ChrisTV-vel. Ott be tudod állítani, hogy tévébõl csak hangot vegyen fel. Idõzítést is tud.

titusz1

Kösz. :bocsánat:

Probléma kipipálva és a téma részemrõl lezárva.