Jump to content
GSForum - Segélyvonal

5.1 nem mûködik


sanca25

Recommended Posts

Shia-ko

Az utolsó. :S

Link to comment
Share on other sites

web

És mit tegyek föl helyette valami nagy kodek pack csomagot?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

ffdshow.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Vagy ffdshow helyett csak azokat a kodekeket, amiket tényleg használsz. Volt már róluk szó itt a topikban is pár helyen...

Link to comment
Share on other sites

web

Nos akkor az ffdshow kodek csomagot rakjam fel? Lehet, hogy a kodek csomagom miatt van az, hogy nem szól a jobb hátsó hangfalam?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Könnyen megeshet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

web

Az nem lehet, hogy a hangkártya rossz? De adtak a hangfalhoz egy picike kábelt ami szerintem megfordítja a jelet, de ponotssan mire jó? Kép.

Ha a teszt lefutott akkor elvileg nem lehet rossz az alaplapi integrált 5.1 hangkártyám ami egy Abit NF7 alaplapon van.

Felraktam a kódeket, de nem segített rajta.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Van azon a kábelen egy szöveg! Begépelnéd?

Link to comment
Share on other sites

web

Be persze, a szöveget elolvastam, de nem sokat értettem meg belõle, pár szót csak.

If you the mid/high frequency sound of the center channel and the low frequency sound  of the subwoofer are too weak after all the cabels are connected as described in the owner's manual, please connect the converter cable to the orange plug of the 9 pin mini din to 3x3.5(I) stereo audio cable, and the sound quality would, most probably, be improved sharply.

Hát ennyi ami rajta van.

Link to comment
Share on other sites

goodboy
Szerintem nincs már szabadon, de nem túl fontos, úgyhogy veszek egy olyan átalakítót. Bár ez még nem biztos, mert még egy probléma merült fel. Ha összekötöm a tvkártyát és a "fali tv-csatlakozót", iszonyat elkezdenek zúgni a hangszórók. Mostmár kezd egy cseppet elegem lenni ebbõl az 5.1-bõl. :S

Azért kezd el zúgni, mert a hanglapka az 5.1-re van állítva úgy, hogy gondolom a line-inen megy ki a hátsó hangszóróknak a hang, míg a tvtuner meg befele küldi a jeleket a line-inben. Tehát ütköznek mint állat, és erõteljes hertzhatásba torkollik mindez.

Ezt kiküszöbölheted azzal amit már elõttem mondott valaki, hogy a tunerrõl az alapalapi CD-csatlakzóba vezeted a hangot gépen belül. Akkora zajt úgysem csap, mint kint. Így a line-in ténylegesen az 5.1-re használhatod hátsó hangszóró kimenetnek.

Gondolom a mikrofon a sub/center. Ha bedugsz egy mikit mikor be van kapcsolva ez a kényszerített 5.1, akkor az is zúg Valószínûleg. Mm a hangfal :) nem a miki. :D

Link to comment
Share on other sites

bluefish

Hi!

 

Rákötöttem az spdif-re a 5.1-es hangfalamat de csak stereo hangot ad. Tud valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szoftveresen engedélyezve van az 5.1?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

web

Thanks mindenkinek aki megpróbált segíteni és segítet is, megjött a jobb hátsó hangfalamnak a hangja, az ffshow sokat segítet rajta, találtam rajta mixert ahol az 5.1 hangfalredszerre be lehetet állítani +manuálísain is lehet állítani, hogy melyik szoljon. Még 1x köszi nektek mindent. :éljen:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
carrie05

sziasztok, tudna valaki segíteni? 5.1-es Labtec hangfalam van, kb. egy éve vettem és eddig szuperül szólt. újabban nem szól a két hátsó hangfala, kipróbáltam a sound effect manager-ben, és a hangteszten sem szól semmi ebbõl a két hangfalból. tudja valaki, mi lehet az oka? (kb egy hete cseréltek a gépben tápegységet, 400 helyett blue storm 350-eset, ez lehet a problémával bármilyen összefüggésben?)

 

köszi

c

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Zamekov

Sziasztok!

 

Felújítottam a gépemet, azóta a TV kártyámnak nincs hangja.

Az alaplapom egy ASUS P5LD2, amin mûködik az alaplapi hang.

A TV kártyám egy Pinnacle Systems Studio PCTV, aminek egyébként van hangja.

A TV szoftver látja a "hangkártyát", össze is van kábelezve, úgy, ahogy az elõzõ gépen mûködött.

 

Keresgéltem javító drivereket itt-ott, de nem találtam. (Ha egyáltalán ez lenne a baja!)

 

Ha valaki tud, segítsen! Nem szeretnék egy másik hangkártyát még belepakolni!

Minden csak egyszerû sztereó, és arra is van állítva.

 

Elõre is kösz:

Zamekov

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Athos

Összekábelezés alatt gondolom azt is beleértetted, hogy a TV tuner audio kimenetét bekötötted a hangkártya line bemenetére. Általában így szokott lenni, de gondolom nem ritka a digitális hangátviteli is. Ellenõrizted, hogy a line bemenet nincs-e letiltva?

Link to comment
Share on other sites

singleplayer

Hello!

 

Hátha tud valaki segíteni: van egy MSI K9N Neo lapom amin egy integrált Realtek® ALC883.

5.1-ben szeretném használni. De mikor a beállításainál (Audio I/O) az elsõ két hangszóró bármelyik tesztelem a subwoofer is megszólal, a hátsóknál viszont nem szólal meg. És az így a probléma, hogy a subwoofer egyszerre mintha két jelet kapna, kapja a mélyládáét meg az elsõ hangszórókét és így piszkosul elkezd recsegni pl. Winampnál. Ha az elsõ két hangszórót nem használom(kihúzom az RCA-t v. vonalszintû bemenetre állítom az elsõ hangszóró helyett) akkor normálisan szól torzítás nélkül. 5.1-es dvd alatt nem hallom recsegni. De winampot egyáltalán nem lehet hallgatni ha van benne egy kis mély...

 

Lenne valakinek egy jó ötlete?

Köszönöm...

Link to comment
Share on other sites

singleplayer

Szia!

 

Hát igen elég hülyén írtam le bocsi.

2006.szeptemberi driverrel van fent jelenleg de régebbivel is ezt csinálta. A vezérlõpultban 5.1 ként van beállítva. Az audio manager-be 6 chanel = 5.1 szintén. Ott van egy olyan rész hogy Audio I/O , ott van egy kép amin elvannak helyezve a hangfalak, egyenként rákattintva megszólalnak(pont az amelyikre kattintok), de ha a front hangszórókat szólaltatom meg akkor a mélyet is megszólaltatja, pedig szerintem azt ilyenkor nem kellene(régi gépen elõzõ integrált karin ilyet nem vettem észre). Viszont ha a hátsó hangszórókra kattintok, akkor a mély egyáltalán nem szólal meg, centernél se. Ma egész nap azzal szórakoztam, hogy rájöjjek miért van ez.

 

Próbálgattam a kábeleket de szerintem azok tökéletesek, mert ha minden kábelt kihúzok hátulról(subwooferbõl ami ugye egyben van az erõsítõvel), csak a front RCA van bedugva egyetlen darab hangfalkábel sincs benne szóval normális esetben csak akkor kellene hangot adni ha a subwooferre kattinttok, de ha a frontra katt akkor is megszólal a mély!Nem értem miért?

De még sokmindent próbáltam. Pl. 5.1-re van minden állitva, hátul mind minden be van dugva ahogy kell, winamp alatt hallgatok vmit és ha van benne basszus elkezd recsegni a subwoofer, viszont ha ilyenkor annyit csinálok, hogy a Front RCA-t kihúzom, akkor egybõl normálisan szól, de ugye akkor nem szólnak a front hangfalak se. Winamp/Kimenetek/Directsound Output itt 3mat választhatok,

1. Elsõdleges hangillesztõ,

2. Realtek HD Audio output (Certified: yes, emulated: no

Supports sample rates from 8000 Hz to 192000 Hz (continuous)

Hardware memory: N/A

Hardware mixing: supported, 31 free streams (33 max)

Speaker setup: 5.1)

3.Realtek HD Audio 2nd output (Certified: yes, emulated: no

Supports sample rates from 8000 Hz to 192000 Hz (continuous)

Hardware memory: N/A

Hardware mixing: supported, 8 free streams (9 max)

Speaker setup: 5.1)

 

Tehát olyan érzés mintha azért recsegne a Subw. mert egyszerre a front-ot is megakarná szólaltatni meg a Mélyet is.

 

Dvd-k , Powerdvd-be beállítottam settingsben, hogy 5.1 . Nem tudom, hogy tudnám megnézni(?), hogy valósan szól-e 5.1-et. De hallásra erõsen az. És itt nem hallom hogy recsegne, de lehet azért mert itt 5.1-es hangot szólaltat meg és lehet a front és mély hangok egységesebbek. Az mp3-mak meg ugye nem 5.1-esek.

 

Tehát ez a recsegés a probléma + hogy valahogy a front hangszórók nem csak maguk szólalnak meg, hanem a subw.-re is továbbítanak jelet(szerintem), ma össze vissza próbálgattam mindent, mert a gép hátuljában a jack-ekhez az Realtek Audio Manager-el be tudom állítani, hogy melyik jack legyen a front,rear,subw+centen. Most úgy van beállítva ahogy a ház hátulján a fémrészbe be van 'karcolva' hogy melyik színû jackhez milyen tartozik. De a kábeleket is cserélgettem, de mindig recseg a subw. a winamp alatt, ha a front is be van kacsolva.

 

Köszi a tippeket...

Link to comment
Share on other sites

Athos
Szia!

 

Valóban, a TV kártya audio out-ját összekötöttem a line-in bemenettel. A hangkártya szoftver (ASUS Realtek HD Audio) jelzi is, hogy "vonalszintű bemenetet" csatlakoztattam.

Az Audio I/O beállításoknál ez rögzítve is marad.

A keverőn a vonali hangerő nincs némítva. Sajna nincs másik line-in cuccom, amivel kipróbálhatnám a bemeneti jelet.

 

A TV kártya Audio Mixer-én a Device megegyezik a hangkártyával.

A TV playback input hanghullámra van állítva. (máson sem működött)

 

Mivel tudnám kipróbálni - másik számítógép híján - hogy a TV kártyának nem esett-e baja átszerelés közben? (vigyáztam rá, elvileg nem lehetséges)

 

Miből tudnék itthon kicsikarni olyan jelet, amivel kipróbálhantám a line-in bemenetet?

 

Kösz:

Zamekov

 

Azon gondolkozok, hogy a line-in bemenet nem szolgál-e az 5.1-es hangnál az egyik csatorna kimenetére. Igaz, írtad, hogy jelzi a csatlakoztatást, de lehet nem állítja át valami miatt. Egyelőre tanácstalan vagyok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Zamekov

Sziasztok!

 

Egy régi ügyem nyert megoldást!

Az alaplapi hang nem volt hajlandó a TV kártyával együtt dolgozni, konkrétan nem volt hangja.

Egy hangkártya beépítésével megoldódott a probléma.

Ennyit az alaplapi hangról!

 

Sziasztok!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
cicamisk

Bsplayer Pro-ban ffdshow-val nem tudok DVD-t 5.1-ben nézni. A ffdshow-ban azt mondja a MPEG2 dekódolónál, hogy a DVD dekódólásnál (not work yet), ez egy külön kis bejelölhetõ kis kocka.

Netán pont emiatt nem tudja a DVD-t lejátszani? Mit tudok tenni?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mpokoradi

Hello!!

 

Lenne egy kis problémám az 5.1-es hangfal szettel és a winamp-al. Vagyis igazából az mp3-ak al, mivel nem szól vele a mély, de a többi 5 hangszóró igen. A windowsban 5.1-es hangfalszettre van beállítva, a hangszoró tesztelõvel meg lett nézve jól is vannak bekötve és azzal a mély is szól!!!!! Mi ilyenkor a tehendõ?

 

Hangfal szett: Fujitsu-Siemens Soundbird Multichannel 5.1

Hangkártya: Creative Sound Blaster Audigy LS (SE)

 

Asus K8V SE Delux, AMD Sempron 3000+ 64bit, 1GB DDR 400

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
cruelke

Sziasztok! Lenne eg kis problémám. Lehet hogy errõl írtatok az elõzõkben de nem nagyon értettem meg.

Most egy SoundBlaster Audigy 2 SE hangkártyám van

Ozaki Q3 5.1-es hangfallal. Az a problémám lenne hogy a hangkártya driverén amikor kipróbálom a hangfalakat tökéletesen mûködik , de amikor lejátszóban hallgatok zenét ott csak subwoofer + 2 front müködik. Valami Clone dologról beszéltetek légyszíves írjátok le pontosabban vagy ha más a probléma kérlek segítsetek benne.

Szoftveresen 5.1-re van állítva

Úgyis jó ha valaki megkeres MSN-en. cruelke@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
T_boy

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám. Van egy LG LH-T6245 típusú házi-mozi rendszerem. Az ehhez tartozó hangfalakat szeretném a számítógépemmel használni. Az a gond, hogy egy integrált C-Media CMI9739A/9761 @ VIA AC'97 –es hangkártyám van. Kipróbáltam azt, hogy az egyes hangfalakra stereo jack dugót forrasztottam, de sajnos szinte nem is lehet hallani, a hangfalak hangereje egyszerûen szólva halk. Már 1db hangfal is rettentõen halk. Két megoldás látszik elérhetõnek. 1.erõsítõ 2. (esetleg) jobb hangkártya. Sajnos tudásom nem elég alapos ezen a téren. Szerintetek, megoldás lenne egy erõsebb hangkártya?

 

Hangfal specifikációja:

-5x szatellit, 1x mélyláda

-szatellit 25W, mélyláda 60W

-impedancia 6 Ohm, mélyládáé 8 Ohm

 

Remélem ennyi információ elegendõ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
wazzee

Üdvözletem!

 

Van egy Btech BSS-2600 5.1-es hangfalsetem és egy Asus P5GDC Pro-ra integrált 7.1-es hangkártyám Xear 3D Driveral. Problémám a következõ:

összevan kötve minden úgy ahogy kell lefuttatom a tesztet minden ott szól ahol kell viszont ha zenét halgatok/filetnézek/játszok/vagy bármi mást csinálok a mélynyomó az Istenért nem akar megszólalni. Ha máshogy állítom be ugyanazon a csatornán más nem szól (pl ha a mélynyomó/center helyére teszem a left/right-ot akkor a left nem szól) viszont nem lehet kábel és hangfal hiba mert a tesztnél szól. Légyszi adjatok ötleteket hogy tudnám "szórabírni" a mélynyomót.

U.I.: Arra gondoltam hogy a basszus-t kéne feljebb állítani vagy külön a mélynyomót állítani, de basszus szabályzó nincs a progiba ha meg csak a mélynyomót hangosítom az nem elég. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...