Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Telefonos kapcsolat kéne


Peredi Zoltán

Recommended Posts

Peredi Zoltán

Gyerekek!

 

Modemes vagyok, és – eddig WIN98 alatt – tökéletesen interneteztem (IE), vagy csak FTP-vel piszkáltam a honlapomat (Total Commander), vagy csak megnéztem a postafiókomat és kigolyóztam onnan a spam-eket (PopTray).

 

Most – új gépen – ráfanyalodtam az XP-re. (Bill Gatyesz azóta rengeteget csuklik.) Az Internet megy, viszont a Total Commander és a PopTray nem indítják el a „Telefonos kapcsolat”-ot, amivel ugyebár felcsatlakozhatnék.

 

Mit lehetne tenni? Például hogyan lehetne elindítani a „Telefonos kapcsolat”-ot önnmagában?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Start menü - Beállítások - Hálózati kapcsolatok

Ha gyorsabban akarod elérni készíts neki parancsikont az asztalon vagy a gyorsindításban. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Köszönöm, ez így tényleg megy. De arra azért kíváncsi lennék, miért nem tudja elindítani a Total Commander meg a TopTray a csatlakozást? Mit jelent az a „Socket Error # 11001 Host not found” hibajelzés? Miért volt hibátlan a csatlakozás Win 98 alatt?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ismét felhívnám a figyelmet, hogy Bill Gates nem tehet a felhasználói ismerethiányról! Ha nem felel meg az XP, ajánlom, egy 98 elötti oprendszer használatát! :démonikacaj:

 

Ha 98 alatt ment, akkor az azért volt, mert a Windows 98 idejében még nem volt annyi betárcsázós kém, -és vírus program. Ha minden program gond nélkül be tudna tárcsázni, megnézhetnéd hó végén a számládat. :!:

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Hinnye, de szigorúak vagyunk! Ahelyett, hogy megírnánk, mi az a "Socket Error # 11001"

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A kapcsolatod tûzfala be van kapcsolva?

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

A kapcsolatom tûzfala? A WinXP tûzfala be van.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Hinnye, de szigorúak vagyunk! Ahelyett, hogy megírnánk, mi az a "Socket Error # 11001"

Ez a hibaüzenet akkor van a PopTrayben, ha nincs kapcsolat, vagy valamiért nem tud a POP3 kiszolgálóhoz csatlkakozni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...