Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Könyvek topicja


Garono

Recommended Posts

Garono

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, hogy megnyitom. Biztosan sokan szerettek olvasni. Mint én :) . Milyen mûfajokat szeretsz? Melyik a kedvenc könyved? Ki a kedvenc szereplõd? Melyik szereplõt utálod a legjobban (értsd ellenszenves)?

Én leginkább a krimiket szeretem, de a jó fantasyk is tetszenek, esetleg sci-fi könyvek. Kedvenc könyvem: A sátán kutyája, és a Félelem völgye. Mindkettõ Sherlock Holmes könyv. Az elsõ elég félelmetes, fõleg amikor Watson és Henry a lépvidékre merészkednek éjjel és jujj... (nem mondom tovább, olvassátok el :) ) A félelem völgyében pedig olyan jó fordulat van, hogy majdnem hanyattestem (szerencsére az ágyban olvastam :) )

Ja és ebbõl következõen Sir Arthur Conan Doyle a kedvenc íróm :) .

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Az én legszívesebben a PCWORLD magazint olvasom. :olé:

Gondolom itt azt senki nem ismeri. :muhaha:

Link to comment
Share on other sites

Garono
Az mióta könyv? :D
Link to comment
Share on other sites

Bencce

Én szeretem Tolkient, Tom Clancy-t meg néha az üzleti dolgokkal kapcsolatos könyveket. Már régóta el akarom olvasni A Düne-t, de amikor belenéztem a filmbe az valami elképesztõ hülyeség volt. A Frank Herbert köny is ilyen?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Mikszáth Kálmántól mindent elolvastam, ami a kezem ügyébe került. Óriási!

 

A könnyedebb mûfajból sok Stephen Kinget, Agatha Christiet, Ed McBaint (olvassátok el a Lidércnyomást!! <Long Time No See>) stb. olvastam.

 

A Harry Potter könyvek is nagyon jónak bizonyultak! Sõt: IPB kép.

 

A folytatás ... hosszú lenne!

 

Megjegyzés

Ez a topic szerintem szépirodalmi könyvek olvasásáról szól, és nem poénkodásról!

Akinek inge, vegye magára!

Link to comment
Share on other sites

Garono

Én is láttam a filmet, de sajna nem olvastam a könyveket, szóval nem tudom összehasonlítani a filmel. (A Dûnére értem)

Dan Brown-tól olvasta már valaki a Megtévesztés fokát? Milyen? Mert a Da Vinci-kód pozitív kritikákat kapott. És Matthew Pearl-tõl a Dante-kört valaki? Azt szeretném a közeljövõben megvenni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Amiket nagyon szeretek: Winnetou, A kis herceg, Tolkien, Harry Potter, Karinthy F. (pl.: tanárúr kérem) Pálutcai fiúk, Jules Verne, Galaxis utikalauz, A legendás hacker ( :D )

 

Gondolom hallottatok már 'A Nagy könyv' akcióról.. Jó dolog, mert olvasásra sarkallja az embereket... de azt is tudjátok ugye, hogy elõre megvan a nyertes... :!:

 

Jah és ami még kimaradt: P. Howard( alias: Rejtõ Jenõ) és Jack London: A vadon szava

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hejj kihagytam a legnagyobb kedvencemet: Bulgakov: Mester és a Maragarita!!! De egyébként minden Bulgakov könyvet imádok, hihetetlen a stílusa! A M. és M.-ban pedig az elsõ fejezetet akárhányszor el tudnám olvasni (Amikor a padon a két író beszélget és megjelenik az ördög)

 

A Davinci kódot kicsit felháborítónak tartom de ez szigorúan magánvélemény...

Link to comment
Share on other sites

Garono
Sok helyen olvastam, hogy felháborító, meg sérti a vallásokat, de szerintem nagyon jó könyv lehet. Fõleg az új Megtévesztés foka lehet még jobb!
Link to comment
Share on other sites

tomykav

George Orwell 1984 c. könyvét ajánlom mindenkinek. Szerintem óriási könyv.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Orwell a legnagyobb. A 20. század 100 legjobb könyvének elsõ 3 helyezettje a következõképpen néz ki:

1.: Tolkien - Gyûrûk ura

2.: Orwell - 1984

3.: Orwell - Állatfarm

 

A Da Vinci kódot olvasom, de az elején tartok. Szeretem a vallásellenes dolgokat. :)

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Szólj ha végeztél. Nekem 3 napba telt, mire végigolvastam (pedig gyors olvasó vagyok)

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Indul a bakterház

:fetreng:

 

Aki nem olvasta, annak feltétlenül ajánlom, aki olvasta,.... annak is. :D

Link to comment
Share on other sites

eremit

Szuper!!! IPB képIPB kép

Link to comment
Share on other sites

intruder

Annak azért örülök, hogy egy ilyen fórumon szóba jött az olvasás. Ne mondja senki a számítógép felé húzó fiatalokra hogy "csak a számítógép megy, bezzeg az olvasás" ;)

Most pedig jól ideírok egy közhelyet, miszerint mindig az a kedvenc könyvem amit olvasok. Nincs is nagyon téma amit kiemelnék, mindenevô vagok. Na jó Danielle Steel-t talán nem, de amúgy mindent olvasok amihez kedvem van. Van hogy több könyvet olvasok egyszerre. Mert mindig más az ember hangulata, és vannak nagy lélegzetvétel? m?vek. Most épp Asimov robot univerzumának az elsô kötetét olvasom Kornis Mihály, Vigasztalások könyvével párhuzamosan. Mivel Asimov novellái nem alkotnak annyira szoros láncot hogy az ember elfelejtené a sztorit 2 nap alatt, Kornis Mihály könyve pedig inkább jó tanácsokkal lát el, így az sem egy összefüggô folyam. Szépen megférnek egymás mellett :):megölel:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Jelenleg Sienkiewicz: Özönvíz.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Mark Helprin: Téli Mese

Kurucz Gyula: Nohát meséljünk

Zsoldos Péter: Ellenpont, A feladat, A Viking visszatér, Távoli tûz

Moldova György összes riportkönyve és szatírája

Meg még pár száz könyv.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Akkor én is leírom a jelenlegieket:

Bojár Gábor: Graphi-sztori (Graphisoft meg az ArchiCAD története)

J.R.R. Tolkien: The Silmarilion

E.Maria Remarque: Zeit zu leben und Zeit zu sterben (bár ezt már fél éve de valahogy mindig más jut a kezembe és ezzel meg nem foglalkozok :()

 

Ja és hogy ne csak angolul olvassak Tolkient béha németül a Gyûrûk urát (bár még csak az elsõ felénél vagyok :)) meg magyarul a függeléket is olvasgatom :)

Link to comment
Share on other sites

Gergoagore

Én nem olvastam a Da Vinci Kód-ot de anyukám igen és azt mondta nagyon jó.

Én úgy vagyok vele hogy ez egy könyv és minden könyv egy kitalált történet és mindent el kell képzelni. Nem tudom miért kritizálják annyian hisz ez csak egy könyv amit el kell képzelni.

Szerintem...

Link to comment
Share on other sites

google
George Orwell 1984 c. könyvét ajánlom mindenkinek. Szerintem óriási könyv.

Ehhez nem tudok elégszer csatlakozni! Azt hiszem, háromszor olvastam (eddig :D ). Az Állatfarmot kétszer. A két könyv témája valamelyest hasonló, de a feldolgozása és a megközelítése teljesen más. Hihetetlenül jó regények.

 

Ja, és a filmen felbuzdulva nemrég elolvastam a Világok harcát (H. G. Wells). Azt kell mondanom, összehasonlíthatatlanul jobb a könyv, vaskos mondanivalója van. Nekem nagyon tetszett még úgy is, hogy rohamléptekben, másfél nap alatt kellett "kivégeznem".

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nekem két kedvenc könyvem van, KERTÉSZ IMRE: SORSTALANSÁG, illetve JAMES H. COBB: POKOLI SZTÁRDA, mindkettõt ajánlom mindenkinek, bár kétlem, hogy lenne olyan ember, akit az elsõt nem ismeri! :D

Link to comment
Share on other sites

eremit

Bernard Malamud: A segéd (The Assistant)

William Golding: A Legyek Ura (Lord of the Flies)

Borisz Vasziljev: A hajnalok itt csendesek (A zori zgyesz tyihije <talán>)

 

Nagyon jó mind a három könyv. Ajánlom mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Stephen King: Cujo

Robin Cook: Mutáció

Link to comment
Share on other sites

warynski

Nem sorrendben, de megpróbálom a számomra legértékesebb 10 könyvet felsorolni.

 

Joseph Heller - A 22-es csapdája (mindenkinek kötelezõ olvasmány)

Stefan Zweig - Sakknovella

John Irving - Garp szerint a világ

John Steinbeck - Édentõl keletre (és az összes Steinbeck)

Boris Vian - Tajtékos napok

Friedrich Dürenmatt - Az ígéret

Ottlik Géza - Iskola a határon

Ken Kesey - Száll a kakukk fészkére

Örkény István - Egyperces novellák

Mihail Bulgakov - A mester és Margarita

 

Most látom, hogy ez már 10 könyv és még, rengeteg "legjobb" lenne. Ez így elég reménytelen. Na mindegy. :pislog:

 

Ja, azt még muszáj ideírnom, hogy minden Malamud regény és novella, de különösen az Ezüstkorona!

Link to comment
Share on other sites

eremit

Hú, milyen tupa vagyok! Kihagytam minden idõk legnagyobb regényét. Köszi warynski!

 

Ottlik Géza: Iskola a határon IPB kép Kötelezõ olvasmány mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...