Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bios

Gomba
 Share

Recommended Posts

Gomba

A biosom jelszót kér tõlem, pedig más nem használja a gépet én pedig nem tettem rá kódot! Az esetleges kódokat, amit azóta bárhol meg adtam kípróbáltam!

Mit tegyek, hogy be tudjak jutni?

A segítséget elõre is köszönöm,

Kira Dániel

Shia-ko

Egy CMOS reset segíteni fog.

Adani

Esetleg próbálkozhatsz alapértelmezett jelszzóval is. Egyszer egy Award biosnál, az award_sw jelszó nálam mûködött.

Sebi

Továbbá:

AWARD BIOS: AWARD_SW, AWARD SW, AWARD?SW, AWARD

AMI BIOS: AMI, BIOS, PASSWORD, HEWITT RAND, , AMI?SW, AMI_SW, LKWPETER, A.M.I.

@ Adani: :bocsánat::hukk:

Aneurysm

ezek után mi értelme van a password opciónak? ;)

Adani

Nem mindenhol mûködik, és elvileg ezeket a master jelszavakat nem arra tervezték, hogy a fél világ tudni fogja. Az új BIOS-oknál már nem nagyon mûködnek, az a gép, amin nekem mûködött egy P1-es gép volt.

Sebi
ezek után mi értelme van a password opciónak? ;)

Szerintem semmi. Shia-ko javaslata mindet feloldja. ;)

Bishop

Szevasztok !

Konfig: ABIT BE6-II v1.1 PIII-500 20 GByte HDD 256 Mbyte SDRAM

Az Award BIOS beállításával kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

Mi az a High Priority PCI

Fast writes : Csak az NVIDIA kártyák esetén kell ez?

A Transalation method-ot az összes mostani winyónál LBA-ra kell állítani?

Ha a BIOS-ból hiányzik a SMART monitoring engedélyezése, akkor az alaplap nem tudja kiolvasni a SMART táblát a winyóból?

A SMBIOS/DMI 2.3 or later compliant BIOS is recommended. Check for a BIOS update. - mondja a SISoft Sandra -> A BIOS-ból a legújabb van fennt nekem ! A BIOS frissítéskor a SMBIOS is frissül, vagy külön kell frissíteni?

BIOS can be shadowed so check whether it is. - Szintén Sandra figyelmeztetés, de mit jelent?

Symbios SCSI BIOS : Nincs SCSI eszközöm . Letiltsam?

Graphics Windows Size: Ez milyen legyen?

PCI/VGA Palette Snoop: Ezt csak MPEG kártya esetén kell engedélyezni, vagy egyéb esetekben is?

System BIOS Cacheable/Video BIOS Cacheable/Video BIOS shadowing/Shadowing Address Ranges (xxxxx-xxxxx Shadow) : Azt olvastam a megahardver oldalán, hogy

ezeket a beállításokat tiltani kell, ha Windows-használ az ember, viszont máshol meg azt, hogy engedélyezni kell ! Most akkor melyik legyen?

A Power Managment Setupban ugye nem kelle engedélyezni semmit, ha a Windows energiagazdálkodását használom ?

A CMOS-t gondoltam, hogy lementem,hogy ha elállítok valamit a BIOS-ban, vissza tudjam állítani azt a konfigot, amivel mûködött, de nem tudom, hogy milyen CMOS mentõ programot használjak. Bármilyen CMOS mentõ program jó, vagy meg kell néznem, hogy támogatja-e az én gépemben lévõ CMOS-t ?

Meg lehet állapítani a memória-reportból, hogy milyen RAS/CAS késleltetést kell beállítani a BIOS-ban, vagy csak sok-sok tesztelés után mondható meg, hogy nem bírja a memória. A memóriák adatai:

[ 128 MB PC133 SDRAM ]

Memória modul tulajdonságai:

Sorozatszám Nincs

Modul mérete 128 MB (1 rows, 4 banks)

Modul típusa Unbuffered

Memória típusa SDRAM

Memória sebessége PC133 (133 MHz)

Modul szélessége 64 bit

Modul feszültsége LVTTL

Hiba felismerési módszer Nincs

Frissítési gyakoriság Normál (15.625 us), Self-Refresh

Legmagasabb CAS késleltetés 3.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

Memória modul jellemzõi:

Early RAS# Precharge Nincs támogatva

Auto-Precharge Támogatva

Precharge All Támogatva

Write1/Read Burst Támogatva

Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva

Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva

On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva

Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva

Registered DQMB Inputs Nincs támogatva

Differential Clock Input Nincs támogatva

Redundant Row Address Nincs támogatva

[ 16MX64E-133.8MX8 ]

Memória modul tulajdonságai:

Modul neve 16MX64E-133.8MX8

Sorozatszám 001021C3h

Modul mérete 128 MB (2 rows, 4 banks)

Modul típusa Unbuffered

Memória típusa SDRAM

Memória sebessége PC133 (133 MHz)

Modul szélessége 64 bit

Modul feszültsége LVTTL

Hiba felismerési módszer Nincs

Frissítési gyakoriság Normál (15.625 us), Self-Refresh

Legmagasabb CAS késleltetés 3.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

2. legmagasabb CAS késleltetés 2.0 (10.0 ns @ 100 MHz)

Memória modul jellemzõi:

Early RAS# Precharge Nincs támogatva

Auto-Precharge Támogatva

Precharge All Támogatva

Write1/Read Burst Támogatva

Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva

Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva

On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva

Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva

Registered DQMB Inputs Nincs támogatva

Differential Clock Input Nincs támogatva

Redundant Row Address Nincs támogatva

Feltételezem, hogy a CAS-t 3-ra kell állítani az adatok alapján, de nem vagyok menne biztos. Elõre is köszömöm a segítségeteket !

eremit

Van-e konkrét problémád?

Bishop

Igen, sajnos elég sok problémám van a géppel, és ezért lenne jó, ha tudnám mit jelentenek ezek az opciók a BIOS-ban, ill. mire érdemes állítanom õket.

Az egyik legnagyobb problémám, hogy elég gyakran lemerevedik a Windows, és 5-30 másodpercig nem lehet semmit csinálni, aztán minden megy tovább, mint ha mi sem történt volna. Aztán elég sokszor elõfordul, hogy ha sok ha sok alkalmazás van megnyitva, akkor "nem válaszolnak", és egyenként be kell zárnom õket feladatkezelõvel, de olykor csak a reset segít. Aztán jópár esetben elõfordult már, hogy a winyó érdekes hangokat adott ki magából, rányomtam egy disk doctort, és talált egy pár bad sectort. Nyomtam egy FORMAT-ot, de a formázás után a bad sectorok eltûntek. Aztán egy ideig okés volt, és megint elõjött a dolog. Ezúttal ráeresztettem a Maxtor Powermax-nak a diagnosztikáját, de nem talált semmit. Érdekes módon ezt egy másik winyóval is eljátszotta. Mostanában szerencsére nem volt nagyobb gondom vele, de néha még mindíg elõfordul, hogy olvasás közben lefagy a rendszer a winyó tovább kerepel a LED-je meg tovább világít. Mondjuk emögött az is állhat, hogy egy az alaplapon egy HPT366 merevlemez vezélõ van, amit virtuális SCSI-ként kezel a windows, és kételyeim vannak a termék megbizhatóságával kapcsolatban :S

A harmadik és egyben legnagyobb problámám a sebesség. Valami eszméletlen tetûlassú a cucc ! Pedig régebben normális sebessége volt, csak aztán frissítettem a illesztõprogramokat, tettem bele modemet, hálókártyát, frissítettem a BIOS-t.

Amúgy Windows98SE van a gépemen, és nem használok olyan programot, ami okot adna ilyen mértékû belassulásra !

Szóval számtalan oka lehet annak, hogy ilyeneket csinál a gép, és a kizárásos alapotn történõ hibameghatározás igen hosszú folyamat, de ha sikerül megtudnom, hogy jól van-e beállítva a BIOS, legalább ezt ki lehet zárni.

Egyébként mielõtt írtam a fórumra, az összes létezõ BIOS leírást letöltöttem, ami magyarul van, így csak azt a pár dolgot kérdezem, amit nem találtam meg.

Szóval ha valaki esetleg tud olyan oldalt, ahol vannak részletes BIOS leírások, olyan CMOS mentõ/visszaolvasó programok, amelyek az említett konfighoz van, akkor azt megköszönném !

Gomba

Köszönöm szépen mindenkinek!

Kira Dniel