Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Abit NF7


Zazu

Recommended Posts

phoenix_art

Megfogadtam feszültségen nem emelek, éppen ezért hagytam a tuningot egyelõre amíg nincs biztosabb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

pindrus

Nahát miért nem? Csak egész nyugodtan, azzal a hûtõvel aminek fentebb leírtam a tipusát. Azt a hûtõt 3200+ Athlonokra tervezték, ennyi feszkó emeléshez még véletlenül sem kell víz. Az enyém is azzal ment, és megy is immáron vagy 2. éve.

Link to comment
Share on other sites

phoenix_art

Én úgy tudom hogy a 3200 barton és a 2500 barton is azonos feszültségen üzemel, akkor miért írtad hogy emeljek, meg te magad is ezt írtad: "Szóval nem emeltem feszkót, de 11x200-ra beállítottam"???

Link to comment
Share on other sites

pindrus

Azért írtam, mert lásd @romoria hozzászólását. Ha máskép nem megy az nem árt neki ha emelsz egy kis feszkót. Persze csak módjával. Lásd a prohardver fórumát is. Én nem emeltem mert nem volt rá szükségem, 11x200-on stabil a mai napig is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
johhny

Sziasztok!

 

Nekem az a problémám lépett fel hogy a számítógép naon belassul. Akárhányszuor újrarakom az Xp-t mindig szarakodik a gép, sokat tölt egy egyszerû képet is másodpercekig tölt be, egy program percekig is tölthet. Ha elindította akkor nagyon lassan fut, és ha többet is futatok egy idõ után valamelyíken a processzor elkezd görcsölten dolgozni, de vajon miért??? Amikor elindul az Xp a Nod32 egy jó 2-3 percig tölt! De másnál nem csak azoknak akiknek olyan alaplapja van mint nekem!

 

A konfigom: Abit nf7, Semprom 2600+, 512 mega ram samsung,

 

Mi a problem??? Elegem van belõle hogy a gép oylan mint egy p3-as gép!!! :S

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Vincsesztert, RAMot tesztelted? Friss driverek fel vannak rakva mindenhez?

Link to comment
Share on other sites

johhny

Igen és a memóriának és a vinyónak semmi baja, de a proci görcsösen dolgozik mindenen! Nem lehet h a proci kínlódik vmiért? Egy biosfrissítés nem segítene? Ja a driverekkel semmi baj, kipróbáltam más driverekkel. Mikor felrakom az xp-t a gép már akkor is csiga :S Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nincs véletlen lesarkazva a proci?

Link to comment
Share on other sites

johhny

NINCS!!!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Akkor egy BIOS frissítést meg kéne próbálni...

Link to comment
Share on other sites

KáeL

Sziasztok!

 

Hasonló problémám van, mint johhny-nak, csak picit összetettebb.

 

 

A gépem: Abit NF-7 v2.0; Athlon XP 2600+ (T-bred); 512 mega memória, radeon 9600pro. ( 3 éves minden.)

 

Ott kezdõdtek a gondok, hogy pár hónapja belassult az egész gép, illetve számtalan hibaüzenettel bombázott minden program. Na meg elszállt az egyik vinyóm (ez persze lehet más miatt volt.).

Gondoltam egyet, újra feltelepítettem az xp-t, szûz vinyóra. Már itt gondjaim voltak, ugyanis kegyetlen lassan történt meg mindez. Csiga tempóban, de túlestem rajta. Aztán feltelepítettem a friss drivereket. Igen ám, csak újabb probléma adódott, mivel ha bekapcsolom a gépet, úgy 5 percbe telik míg belép a windowsba, addig nézhetem a fekete képernyõt. De ez még a jobbik eset, ugyanis, kb minden 2. indításnál le is fagy a számítógép, néha a windows elõtt, néha már a windowsban. Ha bejutok be az op.rendszerbe, szerencsére akkor sincsen vége a kínlódásnak, mivel a processzor mindig 70-100%-on pörög, független attól, hogy futtatok-e bármit vagy sem. Próbálkoztam azzal is, hogy a feladatkezelõben lelövök mindent, de akkor sem javul a helyzet. Üresjáratban is az elõbb megadott intervallumon belül mozog a processzor kihasználtsága. Természetesen ennek következménye, hogy ha elindítok valamit, az nagyon lassan töltõdik be.

 

Semmi nincs tuningolva.

 

Nagyjából ennyi a gondom.

Valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnék, illetve, hogy mi lehet rossz?

 

Köszönet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bogee

Sziasztok!

Kaptam egy memoriát kiprobálásra, és betettem a gépembe...valami elfüstölt, bakelit szaggal lett tele a szoba..azóta ha bekapcsolom a gépem csak sípol, megszakításokkal... Melyik egység ment ki? Légyszi ha lehet sürgösen válaszoljatok, mert a gép nagyon fontos lenne... Üdv.:Andor

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Pontosan hogyan sípol? Hosszúkat, rövideket, végtelenül? Milyen BIOS-od van? Szerintem egyébként a táp lesz az...

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ha szaggatottan, de egyforma hosszúkat sípol, akkor az memória hiba :!:

Kb. fél órája raktam össze egy gépet használt alkatrészekbõl a kollégámnak, és pont Abit NF7 volt az alaplap, és pont ugyanez volt a hiba!

Link to comment
Share on other sites

bogee

Szaggatottam sípol, nem hallgat el. A táp megy, mert a dvd, winchester, helyzetfény, ventillátorok bekapcsolnak. Akkor memoria? Ha tudtok még valamit, megköszönöm a segítséget, így is hálás vagyok. Proci nem lehet?

Link to comment
Share on other sites

bogee

Megmértem: 5-6 másodpercenként egy- egy hosszút sípol a gép!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
\Dragon/

Hello

A segítségeteket szeretném kérni.

A configom: Abit nf7-s; amd +2000; Gf 4 440; 512mb elixir ram; maxtor 80 Gb.

Játék közben gondolt egyet a gép és leállt. És onnantól minden bekapcsolás után 0 és 15 perc között valamikor megint leállt. Azt hittem valamilen vírus, de formáztam a vinyót és ugyanugy megált. A windows telepítése közben és még a biosban is ugyanezt csinálta. Már mindent megpróbáltam: Kicseréltem a vinyót a tápot a ramot, csak a procit nem tudtam de semmi változás. Vettem egy ati 9600pro-t de azzal is ugyanez van. Már csak az alaplapra tudok gondolni. Remélem csak valami bios frissítés kell, és ha az akkor mondjátok már meg hogy, hogyan lehet windows nélkül frissíteni.

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

kori

Szerintem nálad túlmelegszik a proci, és ez okozza a problémát. Nézd meg, hogy megfelelõen illeszkedik a hûtõborda a processzorra és van-e közte szilikon hõvezetõ paszta! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
badday

Sziasztok,

 

Alaplap Abit NF7, a gép tegnap óta nem hajlandó elindulni... Eddig (3-4 éves) semmi baja nem volt. Bekapcsoló gomb megnyomása után Power LED vilagít, tápellátó alaplapi LED világít, de indulaskor nem megy még a BIOS-ig sem.

 

Reset, és tok jól beindul, mûködés kozben ezek utan semmilyen hiba nem tanusít. BIOS reset már volt, a probléma bekapcsoláskor ugyanúgy jelentkezik (mondju 3x 5-bõl).

 

Mi lehet a gond?

 

Azt is észrevettem, hogy nem megy a NBridge venti. Ennek allandoan mennie kellene, vagy hõterhelés függõ (mûködés közben nincs érezhetõ forrósága az ICnek)? Okozhatja ez az indulási problémát?

 

Elõre is köszi:

 

Barnabas

 

A fórumon légy szíves használj ékezeteket! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nagy valószínûséggel ez a venti okozhatja. Akár meg is sülhetett a lapkakészlet. (Bár mivel egyébként mûködik, ezért nem hiszem...) Elõször ezt kéne orvosolni egy új ventivel, vagy komplett új bordával, ventivel, és újrazsírozással.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Tom1000

Sziasztok!

 

Kaptam egy ABIT NF7 tipusú alaplapot, üzembehelyezném csak a telepítõ CD-t nem találom.

 

XP- rendszer alá menne, részben mûködik is, csak az integrált hang és LAN meg még egy pár dolog nem.

 

Tud valaki segíteni honnan gyûjthetõk be a hozzávaló telepítõprogik!!

 

Az Abit oldalán én nem találtam semmit.

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Tom1000

Hali!

 

A lan továbbra sem működik!!!!!!!!!!

 

az xp eszközkezelőnél pedig ez a helyzet:

 

 

egyéb eszközök: sárga kérdőjellel

 

Ethernet-vezérlő

PCI egyszerű kommunikációs vezérlő

SM buszvezérlő

Link to comment
Share on other sites

janowolf

Szia!

 

Ha jól rémlik ez egy nforce2-es alaplap. -->nvidia ForceWare driver (velem már előfordult, hogy az alaplapgyártó /ASUS/ honlapjáról letöltött driverrel nem ment a gép, csak a chipgyártó honlapjáról letöltöttel)

 

Üdv

 

JanowolF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
meszes55

Hali!

Amennyiben keresel még telepitõt a Vaterán az alaplapok között van egy ilyen telepitõ lemez.

Üdv : Teri

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...