Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 98 SE Boot Cd, lehetséges ?


Pozoki

Recommended Posts

Pozoki

Sziasztok, 3 éve telepítgetek windows 98-akat.

 

Mindik meggyült a bajom a flopykal, és megfogant a fejemben, miért ne lehetne

úgy megoldani mint az xp-t, egy CD és kész!

Tudtok ezügyben segítkezni?

(Ha lehetséges, menüt hogy csináljak? Pl: 1:XP 2:Win98 SE 3:Win95) :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Többmenetes CD írást kell csinálnod. Ezt a Nero-val megteheted.

Kiválasztod hogy mit akarsz írni: Boot-CD

Az elsõ menetben beolvastatod a boot-floppy tartalmát és a második menetben pedig "gyökérben" a 98SE telepítõjének a file-jait.

 

(Remélem sikerült érthetõen fogalmaznom, mert az északás mûszak után kicsit álmos vagyok.)

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Boot menüre gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ez azt csinálja hogy nem kell a floppy-t betenned. A floppy tartalma a cd-rõl fog indulni (sokkal gyorsabban). ;)

Link to comment
Share on other sites

Pozoki

kösz!

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

Ha tudsz angolul, akkor itt részletes leírást találsz:

http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=53392

Windows 98 Seven Years Later

Van három változat: az egyik csak a csupasz op.rendszert telepíti, a másik néhány frissítést is, a harmadikban pedig pár tucat hasznos program küzül választhatsz.

Nem próbáltam ki, de mûködöképesnek tûnik.

 

Ma bukkantam rá egy ingyenes programra: http://www.winiso.com/product.htm

Ha jól értem, akkor 100 Mega alá taposott WIN98 folderbõl és egy valahonnan (akár a fenti msfn szálból) levadászott boot image-dzsel megírhatod a CD-t.

Kihagyhatod például az egész tour könyvtárat vagy a cabinet file-okat a WIN98_65.cab-tól kezdve és a 23-ast, 24-est. A két utóbbiban chm helpek vannak és telepítés közben hiányolja õket a setup program, de tovább lehet pöckölni a telepítést, ha a "fájl kihagyása" gombra kattintasz.

Ha haladóbb vagy, akkor kipakolhatod a Precopy2.cab fileból az msinfo.inf filet és kiszedheted a copy section-bõl a chm-eket, így a hibaüzenetektõl is megszabadulsz. Ha még haladóbb vagy, akkor matahatod a setuppp.inf-et is.

Ha ügyelsz a több cabineten átnyúló archív fájlokra, akkor megteheted azt is, hogy WinZip-pel kidakolod belõlük a számodra szükséges file-okat és CabPack-kal készítesz karcsúbb kabineteket. A precopy cabineteket hiába pakoltam át, nem tudtam becsapni a telepítõt, de a magasabb sorszámú WIN98_xx.cab fájloknál már simán becuppantotta az újratömörített cab-jaimat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...