Jump to content
GSForum - Segélyvonal

saját webszerver kicsit bonyolítva

freeboy3
 Share

Recommended Posts

freeboy3

hy!

Lenne egy nagy próblémám:

Laptopon fut egy apache szerver, amin jáccogatok a php-vel. Ez mind szép és jó.

A szerverre akkor is rá tudok menni böngészõvel, ha az apache-nak a loalhostot vagy a gép saját ipjét: 192.168.0.202 adom meg......

Eddig oké is....

Most jön a bibi: gondoltam megosztom a világgal a webszerverem, és a rajta lépõ lapokat:

1. regeltem egy dns-t... legyen most: akarmi.tx.hu és megadtam neki a fix ipm(ami a szolgáltatótól jön): 87.242.5.xxx

2. apache portja: 80, routeren port fowardingoltam a laptop ipjével így:

public ip: 87.242.xxx.xxx public port 80 privat 80 privat ip: 192.168.0.202

most az én elgondolásom szerint már be kellett volna jönnie az oldalamnak, ha a böngészõbe a 87.242.5.xxx-es ipt vagy a dnst irom...

de nem így lett.

Ha direktbe kötöm a netet a laptopra, apache-nak a 87.242.xxx.xxx-es ip-t vagy dnst adom meg, akkor tökéletes minden.

Mi lehet a gond?

Légy szíves HELP!

Kösz!

arpsoft

Szerintem azzal lesz a gond, hogy a router beállító panelje is a 80-as porton szeretne tartózkodni.

Próbáld meg a 8080-as portot átforwardolni a 80-as belsõ protra és a domain:8080 formában behozni a weblapodat.

Egyébként mit mond a böngészõd, amikor meg akarod nyitni az oldalt?

freeboy3

az oldal nem jelenitheto meg rizsa jon be.....

Kösz, probalkozok

kerdes: apache-nak az jo, h 192.168.0.202 ip van megadva? nem kene neki is megadni a szolgalatotol kapott ipt?

arpsoft

Nem.

Greene

Az apache nem a loopbacket használja? :pislog:

arpsoft

Ami ugye azon a gépen amin az apache fut megegyezik a tényleges ip címmel.

Mindegy, hogy a loopback-re hivatkozol vagy a címre.

Greene

Jah igen, azon a gépen a loopback is, másik gépekrõl pedig csak az ethX ip-je. :hátpersze:

freeboy3

a 8080-ra a portátírás nem jött össze.....

egyéb ötlet?

freeboy3

nah összejött :D

Már az elején is jó volt, csak valamiért én a 87.242...... ip-t ha beírom a böngészõbe, nem jelenít meg semmit, bejön az oldal nem található rész...

de másnak bejön...

Kösz a segítségeket!

• 7 months later...
blackdragon

Hello mindenkinek!

Van egy hasonlo problemam: osszehoztam egy webszervert, mivel valakivel megosztok ezt-azt. Regisztraltam egy domen nevet is, es hozzarendeltem az IP-met. A gond az, hogy amikor el akarjak erni a szervert a domennevvel az nem megy, de ha az IP-t irjak be akkor bejon az oldal.

Mi a megoldas?

Elore is koszonom

arpsoft

A domain-t hogyan kötötted össze az ip-vel?

blackdragon

Hát a webszerver progijában volt egy olyan opció, hogy IP Address, fölötte pedig meg van adva a domain nev. Az IP-hez pedig beírtam az IP-t.IPB kép

arpsoft

Na ez nem az. Az ip-t a domain névvel már regisztráláskor össze kell kötni. Magyarul, valahol keresel egy regisztrátort, aki bejegyezteti a domain nevet. Neki már azt is le kell adnia, hogy hová fog mutatni az a név, különben nincs mit bejegyezni. Gondolom nem valamilyen ingyenes domaint foglaltál magadnak.

blackdragon

Hát amikor regisztráltam a domain nevet, akkor valóban kérte az IP-t, és meg is adtam neki.

arpsoft

Most éppen nem érhetõ el az oldalad sem ip-vel sem a domain névvel. Egyébként egész más az ip-d, mint amit megadtál a rendszernek. Még csak nem is hasonlít.