Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Misztikus hang probléma Win98se alatt


sorbit4

Recommended Posts

sorbit4

2 hónapja váltottam Foxconn 760GXK8MC-S (SiS760GX chipset-es) alaplapra. Win98se-t és WinXP-t használok. A hang ment mindkét rendszer alatt, de most a Win98se (idõnként még használom a régi DOS-os progik miatt) alatt valami megváltozott, mert nem megy.

 

Több napig nem használtam, elötte kisérleteztem a win98se-vel mert boot-nál

ha bent hagyom a pendrive -ot, akkor lefagyott (a régi alaplapon ilyen gond nem volt).

 

- Letöltöttem a legújabb Win98se és IE update-ket

- Installáltam az Orange USB2.0 drivert.

- Néhány BIOS állítással próbálkoztam.

 

Mikor tegnap újra használtam a Win98se-t észleltem hogy nincs hang.

Egyébként minden mûködik. A Rendszer tulajdonságaiban, az eszköz kezelõn

a Hang video és játékvezérlõknél mutatja az eszközt (Integrált SoundMax Digital Audio), és nincs ütközés.

 

A Vezélõpult, Multimédiában sem a Felvételnél sem a Lejátszásnál nincs kiválasztható eszköz és ki van szürkítva (a Midi lapon sincs). A DirectX (DX9c van)

diagnosztikában sem a hangot (Direct sound), sem a zenét (Direct music) nem lehet tesztelni. A gombok le vannak tiltva. :mérges:

 

A diver uninstal/reinstal sem segít (pedig instalkor felismeri a multimedi PCI eszközt :Sír: ). A drivert a gyári CD-rõl használom (és eddig ment is). A BIOS-t

visszaállítottam az eredeti állapotba. Hogyan lehetne újra hagot adni a Win98se-nek a rendszer (és az installált programok) újrainstallálása nélkül? :Sír:

 

Elõre is köszi a tanácsokat.

 

Tgábor

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Hát nem tudom... :hááát: Próbáltad már újratelepíteni a Direct X-et? A képet lehet tesztelni vele?

:!: kicsit részletesebb renszerkonfig.-ót tudnál adni. Pl. videókártya...

Próbálkozz egy korábbi (mondjuk 7) Direct X-el...

Link to comment
Share on other sites

sorbit4
Hát nem tudom... :hááát: Próbáltad már újratelepíteni a Direct X-et? A képet lehet tesztelni vele?

:!: kicsit részletesebb renszerkonfig.-ót tudnál adni. Pl. videókártya...

Próbálkozz egy korábbi (mondjuk 7) Direct X-el...

Természetesen a Direkt draw és a Direkt 3D teszt megy. Egyébként alaplapi

video Mirage2 van (754-es Sempron 2500+, 200GB HDD, GSA4082 DVD író, T482448 Plextor CD író). A két rendszer (98se és XP) külön partición van.

Egy furcsaságot találtam:

Msinfo32-vel kiiratva a Multimédiát, a Kernel System Renderert nem listázza, viszont a Sound Max. driver elemeinek felsorolása végén két programnál a

fájl méret és dátumra kékkel azt írja hogy nincs installálva, pedig megtalálhatók a Win mefelelõ könyvtáraiban.

Tulajdonképpen amikor észrevettem hogy nincs hang, akkor még DX8.1 volt

rajta, de mivel az install CD-n javasolták a DX9c felrakását, azért tettem fel, de

változást nem hozott. Most átmásoltam (csak a Win98-at) egy kissebb HDD-re

és azon kisérletezem, mert nem akarok az éles rendszeren (HDD-n) még nagyobb bajt csinálni.

Az az érzésem hogy valahogy a hangkezeléshez tartozó Win98-as részt kéne

újrainstallálni, csak nem tudom hogy lehet-e ezt külön.

 

Tgábor

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Próbálj meg újabb drivert a hangkártyához. Lehet, hogy a drivered nem kompatibilis a DirectX 9c-vel vagy régebbi DirectX-et. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

sorbit4

Nincs új audio driver a Foxconnchannel honlapján az alaplaphoz, ugyanaz van mint az alaplaphoz adott CD-n. Mint írtam ezzel eredetileg ment is (csak akkor még DX8.1 volt és nem volt kavarás a W98se-vel). A CD-n rajta van a DX9c amit a driverek installja-kor felajánl, hogy felrakja, ezért most feltettem. Átmásoltam egy másik winchesterre a Win98se-t kisérletezésre.

Most addig jutott a dolog (Microsoft -os sound install-okkal) hogy a (Vezérlõpult) Multimédiában már a Felvétel részen megjelent a Sound Max, viszont a Lejátszásnál és a MIDI -ben semmi sincs (pedig a lejátszás kéne elsõsorban). Kifogytam az ötletekbõl.

 

Tgabor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...