Jump to content
GSForum - Segélyvonal

sound forge 8.0 munkálatok


nyekk

Recommended Posts

nyekk

Sziasztok!

Van egy audió cd deckem, amivel egy kafa buli egy discoban rögzítve lett.

Aztán begrabbeltem a gépre EAC-al, tömörítetlen wav-ba.Ezek most ugye 700-800 MB-os fileokban csücsülnek a vinyómon.

Aztán sikerült egy sound forge 8.0 -t,beszereznem.

Ezzel a progival kellene letrackelnem, meg a bakelit apró, alig hallható pattogásait eltávolítanom. Legnagyobb ellenségem az angol kezelõfelület. Tehát ha valaki ismeri a progit, legyenszives írja meg , mely parancsokkal lehet ezt végbe vinni.

Ja és nem akarom tömöríteni semmivel sem, csak ha már kiírtam újra cd-re.

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Tehát ha valaki ismeri a progit, legyenszives írja meg , mely parancsokkal lehet ezt végbe vinni.

Szerintem nem kérsz könnyû dolgot. Ott van a NERO teljesen magyarul (mármint van magyarítás) http://www.nero.com/ , amíg neked kell, addig jó a próbaverzió. Rámész a :nyíl: Nero Wave Editorra, és zajt, kattogást, stb. el tudsz távolítani vele. Az a baj a programmal, amit választottál, hogy valószínû kevesebben ismerik, másrészt nyûg lemásolni és megírni mit hogyan kell... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

focus puller

@nyekk

 

A bakelit lemezek pattogásainak, recsegéseinek eltávolítására használd a Wave Repair-t vagy a Cool Edit 96-ot! (Sajnos mindkettõ angol nyelvû, de könnybben kezelhetõ -ilyen szempontból- mint a Sound Forge)

A Wave Repair-ben: File>Open WAV file>Noise Reduction>Get Fingerprint>Reduce Noise (with Undo)

Csak "finoman" bánj a "Reduce Noise" beállításainak értékeivel, mert könnyen torzul a zene! Persze ez a fajta, kismértékû torzulás jobban elviselhetõ, mint a recsegés, pattogás... (kisebb pattogás->kisebb torzulás, nagyobb pattogás, recsegés->nagyobb torzulás) Próbálkozz vele! Addig finomítgass a beállításokon, amíg számodra "élvezhetõ" végeredményt nem kapsz!

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Sound Forge 8.0

 

Bakelit pattogások: "Tools -> Audio Restoration" A "Preview" gombal tudod hallgatni és a csúszkákon állíts kedvedre.

 

Track -> Állj rá a villogó kurzorral a track végére és "Special - Insert Marker". Mikor végeztél az összessel, egyesével jelöld ki és mentsd le mind. "File - Save As..."

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Csodás!

Hálás köszönetem.

Még valami talán. Néhány helyen kicsit feltolták a dj-k a potmetert, és eléggé megugrik a kivezérlés, sõt egy kicsit be is torzít. Ezen is lehet segíteni? Például Process - Normalize? Vagy Effects - Wave Hammer?

 

Ezzel a progival is letömizhetem mp3-ba nem? Vagy ha Eac - lame tömörítés kombinációt használok az jobb? (Szerintem ugyanaz.)

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

focus puller

@nyekk

Ahogy mondod: a Process->Normalize funkcióval tudod normalizálni az audiót. Arra vigyázz, hogy a piros sávba már ne érjen a kivezérlésjelzõ, tehát max. -3 - (-6)dB között legyen!

És igen, tudsz a SF-ban mp3-ba tömöríteni, de ha 8.0-ásod van, akkor az csak 20 audiót enged ingyért menteni! Aztán regisztrálnod kell az mp3 plug-in-t... :(

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ez így van ahogy focus puller mondta. ;) De a 7.0 is csak ennyit engedett. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Esetleg el tudom úgy mp3-ba menteni, hogy csak egy nagy mp3+cue sheet?

Mert ha most trackekre szétbontom,és kiírom audióba,akkor egy pici szünet mindíg ott lesz.Viszon ha .cue-t csinálok azzal azt hiszem nem!

Link to comment
Share on other sites

nyekk

azt hiszem elõször lebutítom mp3-ba az EAC-cal(vagyis lame-mel), aztán az mp3DirectCut-tal készítek egy .cue fájlt.De ezt csak holnap tudom már kipróbálni.De ahogy néztem ez járható út.

Esetleg ahol túlvezérelték, és már torzított is, azt nem lehet kicsit javítani? Csak mert a normalizálssal csak a max. kivezérlést állítottam alacsonyabbra.De a felvételben attól még benne van a torz hang (alig észrevehetõen).

Vagy túl sokat akarok?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Hogy is került képbe az MP3 - és miért nem WAV?

Én nem hinném, hogy a minõségen javít a normalizálás, sõt ellenkezõleg. Akkor persze segít, ha különbözõ forrásból származó track-eket egy hangszintre szeretnél hozni. De a tömörítés mindenképpen veszteséges, és a WAV-ot is ugyanúgy lehet vágni!

 

Vagy túl sokat akarok?

Az lehetséges. :D

Link to comment
Share on other sites

nyekk

A wav-ra csak addig van szükségem, amíg szerkesztem. A gépen tárolni mp3-ban akarom. Ezért kell az mp3-hoz .cue-t készíteni. Vagy a wav-hoz készített .cue jó az mp3-hoz is? Nem hinném.

Link to comment
Share on other sites

Sebi
azt hiszem elõször lebutítom mp3-ba

Mindig Wav-ba szerkessz.

Esetleg ahol túlvezérelték, és már torzított is, azt nem lehet kicsit javítani?

Csak azt a részt és javítsd ami túlvezérelt és ne az egészet. Próbálkozz a Wave Hammer részével. A "Threshold" a küszöbszint beállító, a "Ratio" az arányszám. Az elõbbit mondjuk -6,0dB, az utóbbit 2,0:1. De próbálkozhatsz más beállításokkal is.

Én a .cue fájlokat mindig kézzel írom a kijelölt "Marker" alapján.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Kézzel?

Hogy kell? Mármint biztos kell valami fejléc, meg biztos mindennek meg van a maga módja és helye nem?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Van a gépeden .cue fájl. Ha van másold át valahova és nyisd meg a Total Commanderrel. F4 Szerkesztés. Akkor valami ilyet kell, hogy láss. A "PERFORMER" az elõadó, "TITLE" a cím és a "FILE" az mp3 neve amit majd lementesz. Kezd el átírni a sorokat. Mindig csak a két macskaköröm közé írj értelemszerûen. A "INDEX 01" mindig a track kezdete, ide azt az idõt írd amit a Sound Forge programban a Markerek ideje volt. A végén lemented az mp3 fájllal azonos nevûre. :)

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Az már csak természetes, hogy semmi sem megy olyan egyszerűen!

Megcsináltam a .cue fileokat, de a winamp egyszerűen nem játsza le, viszont betölti a trackeket!Van valahol ilyen cue plug-in 2.91-es winamphoz?Mert valószínűleg nekem az nem tökéletes,mert már régebben is szórakozott.(ez egy .dll)

A néro meg "A rendező lap betöltése közben hiba jelentkezett" hibaüzit dob ki.

Te mivel szoktad kiírni a .cue-ket?

Link to comment
Share on other sites

nyekk

A .cue megnyitása winamppal megoldódott. Ami nekem volt exe fájl, az csak egy .dll-t csomagolt ki,de most letöltöttem a winamp oldaláról megint egyet, az már kettõt (in_cue.dll és gen_cue.dll ) csomagolt ki.Így már jó.

De a cd-re írása még nem oldódott meg.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Rendesen lejátsza a winamp? Ha igen akkor próbáld meg kiírni egy újraírható lemezre elõször (gyakorlás végett :) ) neroval vagy Feurio 1.67 progival. :ötlet:

Sok sikert, legközelebb már jobban megy. :)

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Sajna a nero-val nem megy az elõbb említett hiba miatt.Addig el sem jutok hogy valamit is írjon,mert be sem tölti a file-t.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

A Feuriót nem próbáltad?

Töltsd fel valahova a .cue képét és linkeld be.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Köszönök mindenkinek mindent! Végre összejött! A harmadik progi (EAC), végre kibökte hogy mi a gond a cue-val! A .cue fileban, track kezdése időnél, a századmásodperc csak 59 ig mehet, különben az előbb említett hibaüzit adja a NERO! Az összeset átírtam 60 alá, ami az fölött volt, és a Nero gyönyörűen írja már a másodikat! Az érdekes az, hogy ha például az EAC-cal így grabbelek(mármint cue sheet-tel), akkor ő is 100-ig számolja és írja a századmásodperceket (merthogy úgy a helyes), de a Nero, a Feurio, és az EAC CD-író része sem fogadja el.

 

Üdv és, KELLEMES ÜNNEPEKET MINDENKINEK!

 

(Nekem nem az, lenyúlták 900 eurómat egy interspar parkolóban, nem kaptam szezonengedélyt osztrákba, nincs munkám, és pénzem se! Ja és a kislányom nem hagy aludni, meg elromlott a tévénk is!)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Gratula. :olé:

Azért ne keseredj el, lesz még rosszabb is. ;):megölel:

:hukk:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
soma65

Sziasztok!

Ha valaki tud, kérem segítsen!

Ha SoundForge 8.0-ban készítek egy wav file-t és kitöltöm a metaadatokat, miért nem látja egy másik médialejátszó (a metaadatokat) pl. media player, winamp stb?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Én úgy tudtam a winamp nem ismer ilyen adatokat. (Az id3 tag-ek más tészta!). Szerintem ezt csak szerkesztőprogik ismerik! Egyébként hol láttál ilyen opciót a Sound Forge-ban?

Link to comment
Share on other sites

soma65

File menü: properties- summary- extended

illetve

Tools: Batch converter- metadata

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...