Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videószerkesztési gondok


czpetike

Recommended Posts

suvi
Hello!

 

Melyik programmal tudom összefüzni a Divx filmet a .sub vagy .srt felirattal ugy, hogy asztali lejátszóban is le lehessen játszani!

Az aztali lejátszónál és általában mindenütt, ugyan abban a könyvtárban ugyanazzal a névvel kell szerepeltetni a képet és a feliratot, természetesen a kiterjesztés kölömbözik csak. Ekkor a lejátszó szoftveresen összefûzi és a képen rajta lessz a szöveg. Az azonos név a lényeges!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VINIKOR

Movie Makernél a wmv szerkesztés veszteséges újratömörítés? Eddig mentéskór a "Legjobb minõség a számítógépen való lejátszáshoz" beállítást választottam. A korábbi és a kész video között csak a hangnál látok változást, 48kHz-rõl 44kHz-re, de a képtulajdonságoknál nem.

Hogyan lehetne wmv-t veszteség nélkül szerkeszteni? A wmv netrõl letöltött 900 kbps videó.

Link to comment
Share on other sites

egonizaljunk

TMPGEnc-el kivágtam a reklámokat egy filmbõl, de folyamatosan elcsúszik a hang.

Az elején még jó, de a végén már legalább 2 másodpercet csúszik.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Aneurysm

Van egy DVD-m, aminek az elsõ 5 perce alatt fél, a maradék 1 órában pedig egy egész mp-cel csúszik el a hang. Hogyan tudom ezt korrigálni?

Link to comment
Share on other sites

suvi

1.:Ha a hiba a felvételnél keletkezett, akkor az egész DVD írást újra kell kezdeni. Léteznek videószerkesztõ programok, egy ilyenbe be kell importálni a DVD-t és a hangsávot hozzáhúzni a képhez. Ez elég macerás, ha szerencsés vagy akkor scak egyes helyeken kell eltologatni, vagy a sebességen változtatni. na nem akkor sok sok apró ponton el kell vágni a hangsávot és újra szinkronba tenni.

2.:Ha csak lejátszásnál jelentkezik akkor próbáld meg egy DVD lejázszóban lejátszani.

Edited by suvi
Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Magával a DVD-vel van a gond. Valószínûleg rosszul lett összevágva. Melyik programot tudod ajánlani? Lehetõleg olyat amelyiknél van valamiféle "elõnézet", hogy egybõl tudjam mennyivel kell csúsztatni.

A dolgot bonyolítja hogy nem konstans a hangelcsúszás mértéke.

Link to comment
Share on other sites

suvi

Az ULEAD videószerkesztõk általában engedik, hogy DVD lemezképet importáljál, ha esetleg nem, akkor az ingyenes XMPEG -et javaslom. ha már sikerült a DVD anyagot mpeg-be visszaírni, akkor az ULEAD Media stúdió már elég ahoz hogy a hangot több helyen elvágjad és szinkronba tegyed, ebben két monitor ablak is van, (nem a VIDEO STÚDIÓ). Ezek után már csak idõ kérdése, hogy a jeleneteket szinkronba tegyed. A bonyolultabb vágóprogramok nem kezelik korrekten az mpeg anyagokat, ezért nem ajánlom a premiert. A végén az egész anyagot újra kell renderelni, majd DVD-re írni. Készülj fel rá, hogy elég hosszadalmas munka lesz. Elõtte persze a kódekeket ellenõrizd, hogy mi okozta a hibát, mert ha túl sok kódek van fenn összeakadnak és ettõl lassul le a feldolgozás. A képméret 720x576 legyen 25 fr/sec PAL. A settinget alaposan nézd át mert általában alapesetben mindig NTSC-re van állítva, ez okozza a legtöbb galibát!

Link to comment
Share on other sites

mike22

HOgy tudok .mov fájlokat átkonvertálni avi-ba, vagy mpeg-be? Fényképezõn felvett videóból szeretnék egy klippet összeállítani. A mov-ot nem lehet betenni movie maker-be?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A MOV az Quicktime formátum. Szóval egy ilyen konvertert keress. Már van pár ingyenes a piacon, nézz körül. (Most nincs nálam a program, a nevét fejbõl nem tudom).

Link to comment
Share on other sites

Omega32
HOgy tudok .mov fájlokat átkonvertálni avi-ba, vagy mpeg-be? Fényképezõn felvett videóból szeretnék egy klippet összeállítani. A mov-ot nem lehet betenni movie maker-be?

Pl. Converter

A program shareware, nekem tökéletesen bejött, de nézz körül a FileForumon!

Link to comment
Share on other sites

mike22

Köszönöm OMega32! :istenvagy::kocc:

Link to comment
Share on other sites

Hókuszpók

Sziasztok!

 

Olyan probléma merült fel hogy Neor Vision Expressel szerkesztettem egy Dvd-t és elõtte semmi baj nem volt vele de miután megszerkesztettem akadozik! Ötlete van valakinek hogy mitõl lehet?

 

Köszi

 

Hókuszpók

Link to comment
Share on other sites

suvi

Nézd meg nem lett -e NTSC? Mindig probléma szokott lenni, hogy alapértelmezésben ilyet csinál!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KoPe.hu

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek: van egy 9 MB nagyságú *.wmv fájlom. Sajnos nem tudom a barátomnak elküldeni, mert csak 5 MB méretû fájt postázhatok. Hogyan vághatnék le a fájlból, vagy hogyan menthetném kicsit tömörebb formátumba (most 259 Kb/s sûrû) ? Tudtok valami egyszerû megoldást? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem vagyok biztos, hogy lehet, de ha a DivX megeszi a wmv formátumot, akkor konvertáld át divx-be.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

van egy 9 MB nagyságú *.wmv fájlom. Sajnos nem tudom a barátomnak elküldeni, mert csak 5 MB méretû fájt postázhatok

 

http://www.yourfilelink.com

 

Töltsd fel ide az egész 9MB-ot és a linket küld el a barátodnak. Õ meg szépen letölti magának. :) Nem kell kínlódni a konvertálással. :ötlet: MSN-en is átküldhetted volna. ;)

Link to comment
Share on other sites

KoPe.hu

Már töltöm is fel a fájlomat a your file link-re, - kicsit lassan megy, de remélem sikerül. Köszi Chabi, pont ilyen frappáns valamire gondoltam! :oké:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
MikoKriszty

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy csomó ogg. és ogm. formátumú videóm, 2 hanggal és 2 felirattal. Ezeket szeretném átkonvertálni wmv.-ba. Melyik programot javasoljátok? Ezzel a programmal be tudom majd állítani a hangot/feliratot (konvertálás előtt)? Vagy esetleg tudtok mondani egy (ingyen letölthető) videószerkesztőt amely dolgozik ogm-mel?

Előre is köszönöm,

MikoKriszty

Link to comment
Share on other sites

[root]

Van egy nagyon hatékony és egyszerű és kissé öntelt vidokonvertáló: Super. Úgy tudom, hogy az oggot kezeli (de az nem hangformátum?). Feliratokat viszont azt hiszem nem tud beágyazni, de nekem úgy rémlik, hogy a júniusi, vagy a mostani PCW-ben van egy ennél jobb program, ami tud olyat is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MikoKriszty
:) Köszönöm szépen!
Link to comment
Share on other sites

MikoKriszty

Rosszat mondtam: ogm fájljaim vannak, a super nem tud mit kezdeni velük. Van olyan program, ami tudja konvertálni az ogm-et? :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
olli

DVD Rebuilder Pro 1.10.7 és CCE SP2 Release-t telepítettem, egy próba DVD-t konvertáltam. A képpel nincs gond, de a hang eltünt, a hang /2.0 ac3/ stream üres. A feltelepült ffdshow, vagy AviSynth 2.5 okozhat problémát ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
StrawLayer

üdv! én egy mkv konvertálót keresnék tudna nekem ajánlani valaki? vagy valami olyan codecket amivel betom hivni movieba. kösz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Noumen

Létszives segítsetek!

 

Egy olyan programot keresek, amivel tudnék az OGM filelomba szinkront behelyezni!

 

// van VirtualDuBModom, de ott a következõ hibaüzenetet adja ki, több helyütt:

IPB kép

mi lehet a baja? :hááát: //

 

elõre is thx.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...