Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videószerkesztési gondok


czpetike

Recommended Posts

czpetike

Real Media, DivX és Xvid fileokat szeretnék egyéb, kodeket nem igénylõ formátumokra konvertálni, de az általam kipróbált programok, akadozó és feltûnõen rossz minõségû eredményt produkáltak. Tudtok javasolni valamit?

Link to comment
Share on other sites

google
...kodeket nem igénylõ formátumokra

Azok milyenek? :pislog:

 

Gondolom arra gondolsz, amit alapból tartalmaz pl. a Windows.

A helyedben behúznám egy Ulead Videostudioba és készítenék belõle egy mpg-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
VINIKOR

Internetrõl felvett streamokból szerenék filmeket készíteni több részbõl összefûzve, áttünésekkel, feliratokkal. Nero Vision expressel próbálkoztam, de a gondom az, hogy pl. egy 20 perces és 240MB WMV filmbõl MPEG2-ben 820MB-os fájl lesz. Milyen módon lehetne WMV-t szerkeszteni úgy, hogy megõrizze az eredeti méretet? Maradhatna a WMV formátum is, mert csak PC-n nézném a filmeket.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Esetleg próbáld meg a Movie Makerrel. Akkor wmv marad.

 

Nálam egy 2 Mb-os wmv fájlból 21 Mb-os mpg lett. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

google

Ha már méretrõl beszélünk, akkor egy 4 gigás tömörítetlen aviból mpg-ben 180, wmv-ben 80 megás fájl lett tömörítés után. Minõségre nagyjából egyforma.

Biztosan nem konvertálnám át, ha maradhatna wmv-ben, hiszen csak rombolja a minõséget.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Most arra gondolta, hogy a videó felbontása nem lett-e megváltoztatva? Nálam a wmv 400*220 volt, az mpg pedig 720*480. Ezért nagyobb a mérete. Mindenre oda kell figyelni!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Most próbálgatom a Camtasia v3.0.1-et úgy néz ki, hogy WMV-ben is el tudja menteni a filmeket. Na mindjárt meglátjuk. :szemöldök:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Mekkora a videód felbontása?

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Az eredeti WMV 480x360 és ~900Kb/s-es videó. Movie Makerrel sikerül megoldani a szerkesztést konvert nélkül. Az 1,7Mb/s-os Helyi hállózatra szánt video beállítással. 1,5Mb/s-nél már érezhetõ hang és képromlás.

Link to comment
Share on other sites

suvi

Nem esett szó itt soha arról, hogy a Movi Maker alapból, még a magyar nyelvû is NTSC rendszerû fileket hoz létre. Sokkal kedvezõbb ha átkódolásnál megmaradunk az eredeti PAL struktúránál. Itt méretbeli, meg képkocka szám -beli külömbségek vannak. Ha az ingyenes Windovs Media kódolót használod ott eléggé elrejtve de minden további nélkül át kell állítani PAL-ba a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Ha jól látom Média Kódolónál az Eszközök --> Beállításoknál van a NTSC és PAL átállítás. Itt azt írja ki, hogy az NTSC 29,97/30 képkocka a PAL 25 képkocka. Akkor most melyik eredményez jobb képminõséget?

De a Movie Makerban is lehet Helyi hállózatra szánt videó (PAL) -ban elmenteni a WMV-t. Miért kell a Média Kódolóval átkódolni?

Érdekes, hogy a GSpot nem mutatja a WMV-k tulajdonságait. Mivel lehetne megnézni, hogy egy WMV fájl PAL vagy NTSC?

Link to comment
Share on other sites

suvi

Mindenképpen és minden esetben csak a PAL-t használd, én csak a Média kódolót szoktam használni, de ha a MOVIE Makerben is megtaláltad ezt az opciót akkor ezt használd. A képméret beállítása mindenképpen egésszámú hányadosa legyen az eredeti képméretnek, amibõl kódolni akarsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
warynski

Lehet, hogy volt már róla szó, de nem találom sehol.

Szóval milyen programmal lehet a legegyszerûbben a TV tuner kártyával mpg formátumban rögzített filmbõl a reklámokat kivágni?

Elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

warynski

Köszi!

Bár én úgy látom, hogy ez a program AVI file-t tud mpeg 1/2-be konvertálni.

Lehet, hogy arra is jó, amire nekem kellene, de nem igazán látom, hogyan kellene használnom...

Help-je nemigen van, és a site-ja sem jön be. :(

Link to comment
Share on other sites

tzoli
Lehet, hogy volt már róla szó, de nem találom sehol.

Szóval milyen programmal lehet a legegyszerûbben a TV tuner kártyával mpg formátumban rögzített filmbõl a reklámokat kivágni?

Elõre is kösz!

VirtualDub.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A Virtualdub-bal is meg tudod vágni az MPG formátumú filmet, de a végeredményhez újra kell konvertálnod a video részeket, mert a virtualdub nem tud MPG-be menteni csak aviba. Ha nem szeretnél feleslegesen konvertálni, akkor ajánlom a figylemedbe a Tsumani Mpeg programot amivel kovertálás nélkül tudsz MPG1(2) formátumot vágni. :ötlet:

 

Vágás benne: File / MPEG Tools / Merge & Cut

 

;)

Link to comment
Share on other sites

warynski

Nagyon köszi, de esetleg egy linket nem tudnál adni hozzá? Kerestem a Google-al, a download.com-on de nem találom.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Köszi szépen! :)

Link to comment
Share on other sites

warynski

Igen, most már látom, hogy ua. a progi, de legalább, most már tudom, hogy hogyan kell vágni vele.

Link to comment
Share on other sites

Attila1981

Hello!

 

Melyik programmal tudom összefüzni a Divx filmet a .sub vagy .srt felirattal ugy, hogy asztali lejátszóban is le lehessen játszani!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...