Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Játékajánló

Greene

Recommended Posts

Greene

Én már végigtoltam, és maradandó élmény. 8);)

Machado

Én a feléig vittem el, ugyanis akkor volt egy elég hosszú gombpüföléses rész a fõszereplõ lakásában, amit normál fokozaton 15.-re se sikerült megcsinálnom, így unistall lett a játék sorsa, amit máig nem is bánok, püföljék a gombokat a konzolosok, ne én. :S

Pige

Focis játék kellene. Melyiket ajánljátok?

Shia-ko

Milyen focisat szeretnél? :hááát:

Így Football manager 2006. :P

Garono

Szerintem "játszahtó" játékra gondolt. :D Én a Pro Evolution Soccer 5-öt ajánlom neked, én nem próbáltam, de mindenki szerint jobb, mint a Fifa sorozat. :hááát:

Pige

Garono ötlete jobban tetszett, köszönöm a segítséget.

Sanzi

Most így hiretlen 6242

De més javítok rajta.

(A zene nagyon idegesítõ. :mérges::gonosz: )

Egerb

A zenét ki lehet kapcsolni. :D

Pige

Ismételten focis játék kellene, de csak cd-s verzió. PIII gépre 1db cd meghajtóval.

Machado

Nemrég próbáltam ki a Commandos Strike Force demoját, ütõs lesz 8)

Játékok, amiket várok: Desperados 2, The Godfather, Commandos Strike Force

Shia-ko
Ismételten focis játék kellene, de csak cd-s verzió.

Football manager 2006. Rajta van a Mac-es verzió is a lemezen. :démonikacaj:

$entinel

FS 2006

Én a gépkövetelményen rottyantottam be

Nem kell!!! mert ha ehhez is használni akar valaki add-on-t akkor igencsak jóval magasabb lesz a gépigény memória terén.

Aki a FS2004-et nyúzza, vagy nyúzta az tudja ha kiegészítõket: repterek, repülõgépek stb. használt vagy használ hozzá akkor memória terén ide is elkell a 2 GB na ehhez jön még hozzá az FS2006-ban, hogy már 3D és grafika terén is hatalmasat fejlõdött, ezért a magas grafikus kártya igény.

:nyíl: És végül a legfontosabb: ez nem játék ez szimulátor :ötlet: amit sokan véresen komolyan vesznek pl. online légitársaságok stb. ahol a valósághoz megszólalásig hasonló szabályok vannak és ezt be is tartatják.

És persze valósághoz teljes mértékben igazodó irányítás,fizika.

:nyíl: Tehát ez nem az a program ami arra készült, hogy valaki megvegye és végigjátssza ugyanis ezt nem lehet mert ennek nincs vége sohasem.

Ez a polgári repülésszimulációról szól, itt nem kell lelõni senkit egyedüli ellenfelünk itt saját magunk azaz a tudásunk ahogyan vezetünk egy gépet vagy oldunk meg váratlan helyzeteket.

Ez az egész a polgári repüléshez hasonló feltételeket teremt lehetõségeket kínál akár egy kétüléses Cessna vezetésére, vagy akár egy 747 Boeinget 300 utassal a fedélzeten, átrepülve akár az egész világot.

Mindezt reális fizika, reális vezethetõség mellet akár online valós idõjárási viszonyok mellett, akár online repülve valós repülés irányítás mellett ehhez persze már nagyfokú rutinra van szükség.

:nyíl: És ehhez jön még a kiegészítõk sokasága amikkel fotorealisztikus tájak, városok, repülõterek várnak ránk.

Plusz jobbnál jobb repülõgéptipusokkal bõvíthetjük a programunkat.

Ezért ehhez szerintem kell egy kis megszállottság, érdeklõdés a repülés iránt.

A gépigényrõl pedig annyit, hogy a világ bármelyik pontjára repülhetünk, bármelyik repülõtérre jól kidolgozott tájak, városok felett.

Már ezt jól megjeleníteni sem kevés munka, ehhez jön még a légi forgalom megjelenítése.

Tehát, hogy mindezeket szépen láthassuk szerintem nem is olyan horribilis ez a gépigény, és a megszállottak valahogy úgy is összehoznak maguknak egy ilyen pc-t amin jól fog futni, hiszen közülük többen akár 1 millió forintnak megfelelõ összeget is képesek kiadni egy cokpitért, hogy még realisztikusabban repülhessenek.

De szerintem azért 7800 GTX-nél gyengébb kártyákkal is menni fog ám memória az viszont sok fog kelleni. :hááát:

Aki nem hiszi nekem a fent leírtakat az nézzen utána néhány rajongói oldalon és megbizonyosodhat róla milyen jó világ is ez 8)

Sanzi
A zenét ki lehet kapcsolni. :D

Óh, tényleg. :hátpersze: Nem figyeltem. :upsz:

Greene

Most jött ki egy új FPS XBOX-ra (is) az EA Gamestõl, a neve Black. Érdekes én tõlük még nem láttam ilyesmit, de hát ugye "challenge everything".

A grafika nagyon jó, kb-ra hozza a Far Cry szintjét. A táj változatos, egyhangúságra nem lehet panasz. A terepobjektumok közül egy-két furcsán szögletes akad, de a füst/fény/hanghatások szinte tökéletesek

Elég nehéznek találtam én még normal fokozaton is (fokozattól függõen szerezhetünk meg egyedi fegyvereket). Két fegyvert vihetünk magunkkal, de nem mi választjuk ki, hogy melyiket. Valószínûleg az elõzõ pályákon megszerzett fegyvert adja. Én most pl. UZI-t kaptam, ami azért jobb mint az AK-47-es mert kicsi, kompakt és nagyon gyors. Csak sajnos SMG lõszerrel megy amibõl kevés van. A 3. pályán van egy mesterlövész, attól el lehet venni a puskát, és RPG gránátvetõt is lehet találni. Természetesen mint minden valamirevaló pisztoly, a fegyverek itt is hátralöknek, a gépfegyverek pedig külön állíthatóak egylövéses, 3 lövéses, és teljesen automata üzemmódba. Ezzel golyót lehet megspórolni.

Az elsõ pálya könnyû volt, 20 perc se kellett hozzá. A második pályát egy órán át játszottam, a harmadikat meg kb. másfél óráig.

A játékmenet elég lineáris, nagyon nem lehet eltévedni, és hamar rájön az ember, hogy minden házba érdemes bemenni. Vannak ugyanis célok amiket teljesíteni kell. 1 elsõdleges, és 3 másodlagos volt a 2.-3. pályán. Ezeket nem nehéz ha az ember odafigyel, fõleg a másodlagosokra.

A fizikája kíváló, a már megszokott módon a könnyebb tárgyakat itt is el lehet mozdítani, persze külön gomb nincs rá mint a HL2-ben. A lövések nyomai látszanak mindenhol, és a katonák közül sokan golyóálló mellényben rohangásznak, ami azt jelenti, hogy vagy fejbelõjük õket, vagy csak felborulnak, és utána próbálnak felkelni. Amúgy támadáskor szétszóródnak, bebújnak fedezékbe, és néha kilõnek, tehát az AI elég jó.

Az átvezetõ videók kíválóak csak én amúgy sem szeretem az ilyeneket úgyhogy csak azért nem hagyom ki mert nem lehet.

Elég jó kis játék, ajánlom mindenkinek. A játékidõ számításaim szerint 30 óra körül van, ami elég jó.

Egerb

Elég jó. Itt találtam róla videót. :oké:

Sanzi

Ajánlom mindenkinek a Swat 4 kiegészítõjét, The Stetchkov Syndicate-ot. A megszokott Swat hangulat! Nekem nagyon bejön.

Sanzi

És ha már ajánlottam valamit, mondok mást is.

A Crashday nevezetû játéktól szeretnék mindenkit jóvá inteni. Amiket kiadtak róla videókat, azok mind mesék. A valódi játék a közelébe se ér. Még szerencse, hogy nem vettem meg, csak letöltöttem. :gonosz: Vegyük, úgy, hogy trial volt.

Irányítás förtelmes, ilyen rossz irányítással talán még nem is találkoztam soha. Az ötlet éppen jó lenne, de csak multian élvezetes. Az a szánalmas, hogy "elvileg" az autók törésére lenne optimalizálva, miközben köze nincs a realisztikus töréshez. A motorháztetõ rég sehol, miközben a szélvédõ polírozva ott virít a helyén. Van olyan játékmód, ahol rakétával, meg gépágyúval kell szétlõni az ellenfelet. Nah, az ezer LOL. Az ellenfelek marha bolondok. De ha te is le akarnád lõni õket, sokszor érthetetlen módon átrepül rajtuk a rakéta. Ez elég érdekes, és idegesítõ. A grafika is elmenne, de azért másnál kiváncsi vagyok, hogy hogy szuperál. 2.6GHZ P4, 1 GB RAM, 6600GT, és maxon ugyanúgy szaggat, mint alapon. Ez (számomra) érthetetlen volt, lehet, hogy driver baja volt, nemtudom, nem is érdekelt, mert szerintem nem ér ennyit a játék, hogy foglalkozzak vele.

Mindent összevetve így 2 órányi játék , és egy shift+delete után, a 10-es skálán olyan max 2.

Ha valaki ráér, inkább Swat 4-ezzen. :D

Sanzi

Fûzzük tovább a Swat történetét. Már a 4. pályán vagyok. És megfogalmazódott bennem újra ugyan azok a kérdések, amelyek anno a sima Swat játszásakor megfogalmazódtak. Problémák, jó dolgok. De szépen sorban.

A megszokott nem überállat Swat grafika, de épp elég. ú

Megszokott rendszer, egy pálya, egy épület, egy tisztítás. Néha elég zavaró, hogy nem tudod ki kicsoda, csak akkor ha már képenlõtt egy AK-val. De ezért olyan jó. Kihívás minden perce. Ha egy túsz véletlenül elesik a harc közben, annyi mehetsz az elehére. És ez a normal! A legnehezebb fokozaton a teroristák kezébõl kell kiédesgetni a fegyvert. Ott szoktak problémák lenni, épp térdel le, tenné le a fegyvert, majd meggondolja magát, tesz egy óvatlan mozdulatot, és máris tele van ólommal. Hát kelett ez neki? Megúszta volna... A túszokat általában meg kell kötözni, az összes teroristát likvidálni (bilincs, vagy golyó).

A fegyverek változatosak, mint minden valamire való játékban itt is felfegyverezhetjük elõre magunkat, és csapatunkat. Van egy két bevált fegyver, de nem próbáltam még ki mindet, de majd átnézem, és leírom ha valakit érdekel.

Játékmenet aránylag egyszerû. De mégis kihívás, mert egy rosz mozdulat, és annyi. Itt nem lehet rohanni és lövöldözni mint a Doom-ban. Más stílus. A fegyverek eléggé húznak, de lehet, hogy ez a reális, csak én más játékokból mást szoktam meg.

Zene elmegy, hangok jók.

Minden pálya eleján kapsz infot az épületrõl, sniperesekkel láthatsz be bizonyos tereket, és ha aktív tüzelhetsz is. Ez egy kicsit idegesítõ is tud lenni, de erre kitrek késõbb.

Legnagyobb problémám, hogy hajlamos vagyok nem minden túszt bilincselni, így ha kész az egész gyakran futhatom át az egészet az elhagyott túsz miatt. De általában törekvéseimet siker koronázza. Másik problémá, mely nem probléma, csak engem idegesít. Amikor indul a pálya, van egy kb 10sec holt rész, amit nem lehet átugrani. De ez ember annyira játszana, és ott kell hallgatni egy nõ rinyálását. Következõ, a sniper részleg. Nagyon hasznos, bizonyos folyosókat elõre látsz. MInden pályán 2 helyet figyelsz, ami alap, tehát nem te határozod meg a helyét. Ha valami mozgást észlel, rögtön riaszt, nak akkor Caps Lock, és Page Up, Zoom, és Shoot. Néha idegesítõ mikor akció közben nyomja, hogy "-Hé, mozgás van!".

Rövden ennyi, még majd a fegyverekrõl írok, csak a sajat önérzetem miatt.

Összevetve jó játék, el lehet vele szöszmötölni. A kiegészítõ semmiben nem új, csak új pálya. Aki szerette a simát, kötelezõ darab. Aki nem, az meg meg fogja szeretni, és azértis megveszi. Jelszó: Csak ésszel!

Pige

P III (max 1,06 GHz-ig tudom húzni) gép 128MB memória! Erre a gépre kellene egy "játszható" focis játék! A gépen csak cd meghajtó van. A fifa 2006 min gépigénye 1,3.

Chabi1

Nem is annyira a proci számít. Jó lesz az a P3 1.06GHz, ha van egy minimum R9550-R9600 videokártya mellette.

Pige

De nincs. A 2006-ot sem tudta elindítani, csak egy kedves üzenet, a Fifa 2006.exe hibát észlelt ezért ...

• 2 weeks later...
Sanzi

Érdeklõdés ide, vagy oda, már akkor is leírom. :D

A Swat 4 kiegészítõt kijátszottam, csak nem tudtam megosztani veltek azt a pár mondatnyi gondolatot, ami megfogalmazódott bennem a játék közben.

A kiegészítõ összesen 7, azaz 7 pályából áll, ami nagyon kevés szerintem. Esetleg nem lehet valahol pályákat letölteni hozzá? Még nem hallottam róla, de hátha valaki tud.

Most a régi Battlefield 1942 két kiegészítõjével játszok, a The Road to Rome-mal, es a Secret Weapons of WW II-val. Ha lesz majd valami gondolat ami megfogalmazódik bennem, akkor leírom. Most talán annyit, hogy aki szerette az alapot, ezt is szeretni fogja.