Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Meddig újraírható egy CD/DVD-RW?


h.arpad

Recommended Posts

h.arpad

Sziasztok!

 

Nem is gondom van ezzel, csupán megfordult a fejemben. Tegyük fel, hogy nem sérül a felülete sehol, ami miatt ki kéne dobni; csak épp annyira, amennyire a meghajtótól a legóvatosabb behelyezés/kivétel után? Szerinetek? Tõlem sokan kérdezték, bevallom, a nagyságrendet sem tudom. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Márka föggõ.

Egy noname akár 10-20 újraírás után is felmodhatja. Jobb márkák 60-100 újraírást is kibírnak én az egyik újraírhatómmal most kb.: 70 újraírásnál járok és tökéletesen mûködik. (Verbatim)

De igazából nem lehet általánosítani, mert csak a szerencsén és a használaton múlik mikor lesz halott.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem szerintem, hanem a gyártók szerint akár 1000-szer is újraírhatóak. Eddig még nem sikerült eljutnom, de ha elromlottak újraírható lemezeim, azok más okra visszavezethetõ hiba miatt romlottak el.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A DVD-RAM pedig 100.000-szer írható újra, de ezt csak a tokban lévõkre garantálják. Viszont figyelembe kell venni, hogy az is újraírás, ha szerkesztjük, módosítjuk a rajta lévõ anyagot, tehát egyes részei - fõleg az eleje - sokkal többször van írva, mint pl. a vége.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Márka föggõ.

Egy noname akár 10-20 újraírás után is felmodhatja. Jobb márkák 60-100 újraírást is kibírnak én az egyik újraírhatómmal most kb.: 70 újraírásnál járok és tökéletesen mûködik. (Verbatim)

Én csak annyit vettem észre hogy amíg LG-vel írtam addig nekem is kb 20 újraírás után kezdett olvashatatlanná válni a Verbatim vagy TDK. Amióta Pioneer-rel írok 50-60 írásnál tartok és semmi gond.

 

Szerintem ez nem csak lemezmárka függõ, hanem az is számít hogy mivel írod meg. :hááát:

 

(ez az én véleményem)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez igaz!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Én LG 4163B-vel írok Sony +RW-t, Sony -RW-t (Ritek), TDK +-RW-t, Fujifilm -RW-t (Verbatim). A minuszosokat DVD felvevõben is nyúzom, és van amelyik már 100-200x lett írva és semmi baja. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nekem még a legrégebbi CD-RW-m is bírja, az kb. 50-szer volt eddig újraírva. Van még egy pár RW-m, de azokat nem írom ennyiszer újra.

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Én csak annyit vettem észre hogy amíg LG-vel írtam addig nekem is kb 20 újraírás után kezdett olvashatatlanná válni a Verbatim vagy TDK. Amióta Pioneer-rel írok 50-60 írásnál tartok és semmi gond.

 

Szerintem ez nem csak lemezmárka függõ, hanem az is számít hogy mivel írod meg.  :hááát:

 

(ez az én véleményem)

Nekem is LG-m van (sajnos). De attól függetlenül teljes mértékben igazad van. Akkor milyen lenne valami jobb íróval? :hmm:

És már csak ritkán írok CD-RW-t, mert van 6 DVD+RW-m az 1 CD-RW-vel szemben. És ezért nem szoktam Cd-t keresgetni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...