Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mikrofonos fejhallgató


ocsi

Recommended Posts

ocsi

Úgy döntöttem, hogy esedékes egy mikrofonos fülhallgató vétele, ebben kérném a segítségeteket.

Belenéztem az e-Bolt és az Extrem digital honlapjába és meglepõdve láttam, hogy 1-2-3000Ft ért már lehet látni nagyon sok ilyen olyan noname, meg A4tech, meg Genius fejhallgatókat. A kérdésem az, hogy mit tudtok ezekrõl? Elsõ körben ezeket néztem ki magamnak:

Genius HS-02N mikrofonos fejhallgató

A4 Tech AH630 mikrofonos fejhallgató

A4 Tech AH810 mikrofonos fejhallgató

Coolsound CH870 mikrofonos fejhallgató

Genius HS-04A mikrofonos fejhallgató

 

A Coolsound márkáról én még soha sem hallottam...( bár nem vagyok otthon a hangtechnikában) Mi a véleményetek róla? És ti melyiket választanátok?

Leginkább skypeozáshoz, állandó zenehallgatáshoz kell, nagy mértékú használatra... Szóval nem árt, ha strapabító...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezek játékszerek. Ha igazán jó minõséget akarsz, akkor nézd meg inkább a Sennheisereket, vagy a Logitech termékeit. Bár inkább az elõbbiek az igazán nyerõk.

 

Pl.: PC-130

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nekem most egy Genius van. Hasonló mint Ocsi listáján az elsõ helyezett. Semmi gondom nncs vele, Skype-ra tökéletesen megfelel.

 

Még azt kellene megoldani, hogy ha beszélni akarok ne kelljen a gép mögé másznom, a hangfalat kihúzni, a füllhallgatót bedugni. Van erre egy kapcsolódobozos megoldás?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Létezik Y jack dugó, ami kettéosztja a jelet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Vagyis akkor elvileg mind a kettõ mûködne egyszerre?

 

Végülis az is egy jó megoldás, de én egy olyanra gondoltam, hogy ki lehet vezetni a jelet az asztalra, ahol egy kapcsolóval tudnám kapcsolni éppen melyik legyen aktív.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az már nehezebb. :upsz:

 

Egyébként mi a cégnél Logitech-et és Geniust (HS-04A) használunk. A Geniusok jól bírják, és kényelmesek, csak a mikrofon hajlamos meglazulni, és akkor lötyög az egész.

A Logitech fülese hosszútávon (8 óra) már nem olyan kényelmes, de a mikrofonrésze sokkal jobb mint a Genius-é. Sajnos idõvel hajlamos a vékony kábelezés miatt tönkremenni a kontakt.

A hangerõszabályzó pótmétere a Geniusoknál jobban van megoldva. A Logitech-é nehezen tekerhetõ egy kézzel.

Link to comment
Share on other sites

kori

A lányaimnak vettem egy 1500Ft-os Hama fejhallgatót, SMN közben még beszélgetni is tudnak a barátokkal. Szerintem esztétikus és jó is. Persze tudom, hogy nem HI-FI minõség,de a célnak tökéletesen megfelel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Persze, arra ez is elég. Én is Skype-ra és MSN-re szoktam csak használni.

Edited by Greene
Link to comment
Share on other sites

titusz1
Vagyis akkor elvileg mind a kettõ mûködne egyszerre?

 

Végülis az is egy jó megoldás, de én egy olyanra gondoltam, hogy ki lehet vezetni a jelet az asztalra, ahol egy kapcsolóval tudnám kapcsolni éppen melyik legyen aktív.

A legegyszerûbb megoldás az lenne ha megszakítanád egy 3 állású kapcsolóval a jelet, csak azzal meg az a baj, hogy fennáll a hangminõség romlása.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
DJGABI

Nem tudom mennyibe kerülhetnek ezek, de beszélgetésre egy a "sarki PC bolt"-ban kapható is tökéletesen megfelel 1500Ft-ért :!: Ja mellesleg az Y jack dugókról csak annyit, hogy nekem már 3 van a gépben mert kell 1 a tv-nek az asztali hangszórónak, meg természetesen 1 a mikrofonos fülhallgatónak. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
svejk
Még azt kellene megoldani, hogy ha beszélni akarok ne kelljen a gép mögé másznom, a hangfalat kihúzni, a füllhallgatót bedugni. Van erre egy kapcsolódobozos megoldás?

Szerintem egy USB portos headset a jó. Lehet kapni USB elosztót fejhallgató és mikrofon csatlakozóval is. Együtt így néznek ki.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Csak az a baj, hogy mondjuk a Linux nem hiszem, hogy kernelszinten támogatja. :(

Maga az ötlet jó egyébként, de én maradok a jack dugós megoldásnál. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
elodloic

Aha,csak ha 2-nél több kimenetre akarod osztani,nem Mûködik :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
DZoli

Én kettéosztottam Y elosztóval ,borzalmas rossz lett a minõsége se mély, se magas hang. Logitech X-230 hangfalam, Logitech Precision Gaming Headsetem van, érdekelne más megoldás is

 

IPB kép

 

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...