Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Az "öreg" optikai korongok tesztelése


nyekk

Recommended Posts

nyekk

Sziasztok!

Egy olyan progit keresnék, amivel 2-3 éves fõképp dvd-videó lemezeim állapotát tudnám átnézetni,annélkül, hogy 300 filmet meg keljen néznem.Mondjuk van közte pár adat dvd is.

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Pl. az ehavi újság mellékletén található Nero CD/DVD Speedet. Ha valahol nagyon leesik az olvasási sebesség, akkor kezdhetsz aggódni és mentést készíteni.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Köszi!

Ez is egy megoldás,de én olyasmire gondoltam,ami kiírja, hogy ez és ez a szektor nem olvasható, vagy valami ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Van egy ilyen program, de hiába ismert, sajnos a tesztje nálam nem voilt megbízható.. Hol itt, hol ott mutatott ki hibás részeket, mindig máshol. Ráadásul minkét meghajtómmal próbáltam. Szóval ezért nem írom ide a nevét...

Link to comment
Share on other sites

atzs

Az OEM Nero Expresszben van ilyen. Ugyanazokra a lemezekre jellemzõen ugyanazt adta, tehát én bízom benne.

Pontos nevet nem tudok mondani, mert csak az otthoni gépemen van fent. Azt hiszem, ez a meghajtótesztelõ segédprogram, és abban van egy Lemezminõség ellenõrzés menüpont.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
diablo

@ nyekk

Az optikai lemezek ellenõrzésére legjobb módszer a másolás. pl: Total Cominak a

veblapjáról lekapod a disc scan nevü kis plugit és az szépen leloggolja a hibákat másolás közben. Ha valahol gyengül vagy megál az adatátvitel allor már gond van.

ami még jó az a néró CD/DVD Speed-je bár ez sem 100%-os de elég gyors és loggol is.

De fölösleges tudni melyik szekror a hibás (de ha kell akkor van 1 kis DOS-os felületellenörzõm, ami 99%-os) hiszen ha rossz a szeki rossz a fájl is :!:

 

de ha már meg van a gond akkor töltsd le a CDRoller nevü kis progit, ami(bár elég lassan de biztozan) képes leszedni a sérült fileokat, amit aztán újra kiírhatsz!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem is a legegyszerûbb a TC-s másolás. Nálam még olyan is volt, hogy Isobusterrel másoltam a sérült CD-t, amin Divx film volt, és mikor sérült szektort talált akkor feltöltötte 0-val, és ment tovább. Kb. 10 sérült szektor volt, a filmet átmásolta és olvasható maradt (!!). Sõt, végignéztem teljesen semmi hibát ( kockásodás) nem vettem észre, a Virtualdub is hibátlannak mondta.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
diablo

Na ja nullákkal feltöltve de sajna ez csak a filmeknél megy. Ezért javallom nindenkinek tartsa tisztán és sértetlenül lemezeit ha pedig ez nem lehetséges gyakrabban készítsen biztonsági mentést róluk.

 

:!:

Link to comment
Share on other sites

Richy

Zenénél se nagyon nagy gond.

Adatnál meg még addig jó, ha legalább a CRC még megy :D Ha már az se, akkor már régen rossz :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
nyekk

Köszi szépen a tanácsokat srácok, a TC-s plugint kipróbálom.Vagyis azt hiszem zösszeset....

Link to comment
Share on other sites

nyekk

A disc scan nevü beépülõre rákerestem a TC oldalán, de nem adott ki találatot.

Nem más neve van? Jó lenne pontosan tudni, mert olyan sok beépülõ között soha nem fogom megtalálni.

Köszi! :S

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én a DVDInfoPro nevezetû szoftvert használom erre a célra már évek óta és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Ismerõs a neve.... :hááát:

Hogy juthatok hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...