Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konfiguráció összeszerelés


mazda6diesel

Recommended Posts

mazda6diesel

:szia:

 

Van egy ASUS A8N-E alaplap és egy s939 Athlon 64 prockó.

 

1. A tápegységrõl a fõtápcsatlakozón és a processzor tápcsatlakozón kívül kell még vmit az alaplapra kötni?

 

2. A processzor bekötése az jó úgy, hogy beillesztem a procit a helyére, a tetejét bekenem hõvezetõ pasztával, majd rápattintom a hûtõt és a hûtõ vezetékét bedugom a "cpu fan" connectorba?

Link to comment
Share on other sites

titusz1

1. nem

2. igen rendben van

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Shiwer

És ha összeszereltem egy gépet utána kell Valami BIOS-t vagy valamit állítani rajta, feltenni valamit, vagy egybõl mehet a formázás, és Windows?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Majd kiderül, hogy kell-e. Általában elég jól felismeri a BIOS a hardvereket. Azt azért nem árt ellenőrizni, hogy a processzort jól ismerte-e fel. Nehogy esetleg alacsonyabb órajelen menjen. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Domino

Lazításként egy kis témaváltás. Talán túl nagyot is váltok, lehet hogy off lesz. De szerintem ide is tartozik: írtátok, hogy próbáljam ki magam a dolgokat. Rendben. Szoftveresen ezzel egyet is értek, mert ott sok mindent lehet korrigálni. Viszont hardvernél is ez a véleményetek? Érdemes próbálkozni egy számítógép-összeszereléssel (teljesen darabokból, mint pl.: alaplap, processzor), minimális tapasztalattal? Vagy honnan lehet ilyen terű tapasztalatot szerezni?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat, és önbizalom. :) Nem nagy ügy, nekem sem mutatta meg senki, adja magát.

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

" Domino " 1 kérdés kezdésnek: Saját célra szeretnél összerakni gépet vagy másoknak?

 

1. Keressél egy üzeletet, ha szerencséd van az eladók segitenek összeválogatni az alkatrészeket, kompatibilitási szempontból ( némelyik alkatrészek "nem" szeretik egymást ).

 

2. Vegyél egy mély levegőt, némi kézügyességgel összelehet rakni a gépet (elvileg semmit nem lehet forditva berakni a helyére).

 

3. Inditás előtt átnézni mindent érinkezési szempontból. Let's Go!

Link to comment
Share on other sites

Domino

Igen, saját célra szeretnék összerakni egy gépet.

A hardware elemek összeválogatásához valamit konyítok, az nem lehet nagy gond (maximum tápegység, mert nem ismerem). Esetleg majd innen is megkérek valakit, legyen szíves, és elleneőrizze le nekem.

Amit be tudok kötni:

-Optikai meghajtó

-Merevlemez

-Hajlékonylemez meghajtó

-Talán még az USB csatlakozó

-RAM.

Amit nem:

-Processzor (LGA 775[már rengeteg helyről hallottam, hogy hozzáértők is elszúrták a proci tűit behelyezésnél])

-Processzorhűtő, és más hűtők tápcsatlakoztatása

-Alaplap házbaillesztése, és tápra csatlakoztatása

-Gépházon lévő: kikapcsoló, és újraindító gombok

-Előlapi jack csatlakozó

-PCI kártyák (Vagy azokat csak bedogom , becsavarozom a hátlapon és kész?)

- Azt hiszem az SLI-s vagy a CrossFire videókártyák bekötéséhez - 2 vagy 1 kártyás használatához - más-más alaplapi (bár azt hiszem, ez lehet alaplapfüggö is) beállítás kell(vagy BIOS beállítás, ami megintcsak nem az erősségem, bár ehhez már találtam az oldalon leírást.)

 

Indítás előtt átnézni? Igen, hasznos lehet, de ha valamivel kapcsolatban tévedtem, akkor nem valószínű hogy észre fogom venni a hibámat. Végsősoron már kezdek felbátorodni, csak amint látjátok, sok a fehér folt az összeszerelésnél. Remélem tényleg majd "adja magát". Köszönöm a bátorítást.

 

Ja! És bármilyen segítséget nagyon szívesen elfogadok, ne fogjátok vissza magatokat!

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Az alaplapot elõször berakod aaz alaplaptálcára "és a lyukon átnézve" belövöd az alsó tartócsavarok helyét. Ezután behajtod a csavarokat a megfelelõ helyre. Attól függ megkora a házad, de én javaslom, hogy az elõlapi USB és hangkivezetéseket még az elöt kösd rá a lapra mielött beteszed, mert ott bent már viszonylag kicsi a hely. Ezeknek a helyes bekötését az alaplap kézikönyve szépen leírja. Ha ezzel megvagy becsavarozhatod az alaplapot. Elötte ne felejtsd el a hátsó csatlakozók takaró lemezét kicserélni a tiédre. A PCI kártyák ugyan vannak, ahogyan mondod.

A procihûtõt a foglalathoz legközelebb esõ 3-as MOLEXre kössd. Ha olyan fajta az alaplapod akkor ilyenbõl több is van rajta azokra kötheted a többi házhûtõt.

Mivel a proci elég drága dolog, annak a behelyezésénél bizonytalan vagy akkor kérj segítséget valaki hozzáértõtõl. Nagyából most ennyi fontos jutott az eszembe :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Domino

Köszönöm szépen.

Újabb hiányosságomra találtál.

3-as MOLEX?

Milyen tápcdsatlakozó nevek vannak, és ezek hogy néznek ki, és mit látnak el árammal?

Amit tudok (lehet hogy rosszul):

-alaplapra egy 20 vagy 24 tűs csatlakozó van, nevét nem tudom

-és ami az ATA winchesterekbe megy, azt felismerem. (SATA és SATA2 winyók is ilyenből táplálkoznak?)

Ennyit tudok.

De a többi csatlakozó neve is érdekelne.

És a hűtőventillátort mire kell csatlakoztatni?

 

Köszönöm az eddigi segítséget, Baludada!

Link to comment
Share on other sites

Baludada

IPB kép Ez a 3-as MOLEX ez direkt a ventiknek van.

IPB kép Ilyen a SATA. Vannak olyan vincsik, amik SATA-sak, de 4es Molexen kapnak áramot. Vannak amik SATA+sata tápkábal és van, amelyik mindkettőt támogatja.

Link to comment
Share on other sites

Domino

WOW! Nagyon-nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Semmi, ezért van a fórum! Ha esetleg bármi kérdésed van írj és amiben tudok segítek. :)

Link to comment
Share on other sites

Domino

Az ilyet nagyon jó tudni. Köszönöm szépen!

Élni fogok a lehetõséggel. :)

Link to comment
Share on other sites

Koplacsek

Szeretnék össze rakni egy gépet, kb 100k-ból, nagyon nem tudom mi érne meg. :(

Tudnátok segiteni :?:

bill+egér+hangfal maradt a (h)õskorból 8)

 

Ennek van megfelelõ topikja! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ez a topik a gépösszeszerelés segítségére van. A Te topikjaid is megvannak: Alaplap-vásárlás, Processzor-vásárlás, Grafikuskártya-vásárlás... és így tovább. :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Vannak amik SATA+sata tápkábal és van, amelyik mindkettõt támogatja.

 

Hy!

Na akkor végre megtudtam, hogy mi ez a fekete valami, mert ilyenem nekem is van...

Azt akarom kérdezni, hogy mi értelme a SATA tápcsatlakozónak? Miben jobb, mint a MOLEX?

Link to comment
Share on other sites

kirihome

Nos a Sata csatlakózónak köze sincs a Molex-hez...a Molex 3 tűs alaplapi csatlakozó olyanra kötik rá a hűtőket,míg a sata csatlakozó általában azzal kompatibilis sata merevlemezeken van....De azt még énse tudom,hogy mi a különbség a Sata és a sima Winyó között

? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A 3 tûs is MOLEX, de a flopy meghajtónak is MOLEX castija van, sõt, az IDE eszközökön is MOLEX van. A MOLEX egy gyártó.

A SATA-PATA különbség az adatátvitel módjában van. Egyébként kis kereséssel több infót is találhatsz a fórumon.

Link to comment
Share on other sites

Domino

LGA-775ös foglalatba való processzor beépítésérõl van valakiek tapasztalata, és hasznos információja a mûvelet "Hogyan"-járól?

Link to comment
Share on other sites

kopeda

ÉN a legújabb gépemet alkatrészenként vettem, de a procit+hûtõt megkértem rakják rá a lapra, így vittem haza, és az alaplap leírásval simán összedobtam a gépet. Lehet még a memóriát érdemes berakatni. Bár én már raktam be ezeket is gépbe, így biztosabb a dolog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sz.jános

Asus A8R-MVP alaplapon lévõ Front panel audio connector-t hová lehet még kivezetni, mert az elõlapra nem lehet, mivel az Antec 3000B ház elején csak USB kivezetések vannak?!? Sehová?

(Viszont LED-bõl van négy is az elõlapon... ;) )

 

:)

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Akkor sehova. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Domino

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy egy alaplapon mit, hol és hogyan kell/lehet jumperelni?

A ki/be kapcsoló gombot hova kell kötni? Hogy néz ki?

És: Lehet valahogy hõmérséklet-érzékelõt beépíteni a gépbe, a meglévõkön kívül?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tomplayer

A bekapcsológombokat általában az alaplapon lévõ kis tûk (olyan mint a jumper) alatt írás van, de nagyon kicsi betükkel. Valahol az alaplapon, általába lentebb az elem körül van olyan jumper, hogy az van alá írva hogy POWER abba kell a bekapcsolás vezetéket (a vezeték végén lévõ kis mûanyagdugaszra is rá kell lennie irva, hogy POWER vagy POWER SW ilyesmi) bedugni, mellette kell lennie olyannak, hogy RESET az az újraindítás. A vezetékre megint csak rá van írva (bár mondjuk általába ez a gépház típusától is függ, van egy-két olyan amelyikre nincs rá írva a vezeték végén lévõ kis mûanyagdugóra a dolgok, de ez ritka) ezt is dugd be, illetve van még az alaplapon olyan, hogy HDD LED vagy HD LED. Ez a tûs csatlakozó (általában ezek mindegyike (POWER/RESET/HDD LED) KÉTtûsek, de ez nem mindig igaz, az alaplaptól függ) is a POWER illetve RESET-nél ide is csatlakoztasd a megfelelõ vezetéket. A HDD LED az egy kis led lámpa, amely a gépházon van (pontosan 2 van rajta a zöld szinnel világító a müködésjelzõ, ha bekapcsolod a gépet akkor ennek állandóan, folyamatosan világítania kell, illetve a másik (általában narancssárga színû) a HDD LED ami a gép mûködése közben a HDD azaz winchester/merevlemez (ahogy jobban tetszik) kihasználtságát mutatja). Ez inkább a gép bekapcsolásakor szokott majdnem folyamatosan villogni mivel hogy akkor az oprendszert illetve a progikat, adatokat és beállításokat tölti be. Vagy ha elindítol egy zenét vagy szövegszerkesztõ progit az induláskor is elkezd kicsit villogni mivel akkor a HDD dolgozik. Nagyából ennyi.

A Jumperelés-t azt általába gyári, tehát alapállapoton kell hagyni. Nem minden alaplapon ugyanazok a jumperek találhatók meg, de egy pár példát modok: van pl.: olyan jumper, hogy /PS2 USB/ általában a PS2-es portok környékén. Ezzel az egered/billetyûzeted állíthatod USB-re ha olyan van, vagy fordítva. Illetve mondok egy nagyon fontos jumpert: Az alaplapok többségén van úgynevezett CLEAR CMOS nevü kis jumper, (általában az elem körül) amelynek feladata a BIOS nullázása/alapértékbe való állítása. Lényege, hogy ha a BIOS-t úgy elállítottad, hogy már el sem indul a gép akkor ezzel a jumperrek állíthatod vissza. Ez a jumper 2 vagy 3 tûs is lehet.

2 tûs esetében: megfogod veszel egy olyan dugót magadhoz amellyel pl.: a vinyót vagy a CD/DVD meghajtót teszed master/sleave/esetleg cable select-re és azt a kis dugót rádugod a 2 tûs CLEAR CMOS jumperre, úgyhagyod vagy két percíg aztán vissza leveszed róla. Közben a gép legyen KIKAPCSOLVA és LEGYEN ÁRAM ALATT, mert ha nincs akkor nem történík meg a BIOS nullázása.

3 tûs esetében: a kis dugót megfogod és leveszed a CLEAR CMOS jumberrõl, alapértékbe az 1. és 2. lábon van rajta, ezt átdugod a 2. és 3. lábra. Ezt is úgyhagyod pár percíg majd mehet vissza az 1. és 2. lábra. Ezzel az úgynevezett "voodoo" mûvelettel lenulláztad, tehát alapbeállításokra állítottad a BIOS-t. De azért CSAK ÓVATOSAN és finoman a szereléssel :) , lehetõleg semmit se eröltess a gépbe ami nem megy, mert súlyos anyagi következményei lehetnek! Csak figyelmesen. Sok szerencsét.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...