Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Outlook Express 2002-ből, a Windows XP része


cukki

Recommended Posts

arpsoft

Néézél körül az Eszközök menü->Beállítások->biztonság fülén.

Ott lehet beállítani a digitális azonosítóval kapcsolatos dolgokat.

 

A digitális azonosító egy olyan kódsor, ami lehetõvé teszi az üzenet kódolását, és a sértetlenség vizsgálatát. Olyan, mint régen a viaszos levélpecsét volt. Ha nem stimmel valami a levéllel, mert mondjuk megváltozott a tartalma, akkor a visszafejtéskor a túloldalon kiderül a turpisság.

Ha nem használsz ilyen azonosítót (a többség ilyen), akkor nincs kódolás, nincs védelem. Ha valaki beletúr menet közben a levélbe, akkor az nem fog kiderülni.

 

Azt, hogy miért nem került be az elküldött üzenetek közé nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

shaynee-jay
Néézél körül az Eszközök menü->Beállítások->biztonság fülén.

Ott lehet beállítani a digitális azonosítóval kapcsolatos dolgokat.

 

A digitális azonosító egy olyan kódsor, ami lehetõvé teszi az üzenet kódolását, és a sértetlenség vizsgálatát. Olyan, mint régen a viaszos levélpecsét volt. Ha nem stimmel valami a levéllel, mert mondjuk megváltozott a tartalma, akkor a visszafejtéskor a túloldalon kiderül a turpisság.

Ha nem használsz ilyen azonosítót (a többség ilyen), akkor nincs kódolás, nincs védelem. Ha valaki beletúr menet közben a levélbe, akkor az nem fog kiderülni.

 

Azt, hogy miért nem került be az elküldött üzenetek közé nem tudom.

Köszönöm a választ :)

És...esetleg küldhetnék neked egy emailt hogymegnézd hogy nekem van e ilyen digi-azonositom?

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy most a Beérkezett mappában van vagy 200 hozzászólás értesítés, de lassan már nem látom át. Hogyan tudnám egyszerre törölni õket? Mindegyiknek ua a témája, feladója. Ezekre kellene keresni.

Link to comment
Share on other sites

zico

Nézet-aktuális nézet-üzenetek csoportosítása témakörök szerint?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Vagy egyszerûen rá kell kattintani a keresett oszlop fejlécére, és máris sorba vannak rakva a levelek.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Óh, kösz szépen!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Amoca

Sziasztok!

 

Remélem valaki tud segíteni a problémámom.

Outlook Express-t használok és elég terjedelmes a levelezésem, persze mindez több száz mappát jelent.

Legutóbb elkezdett tömöríteni az OE és sikeresen szétfagyott az egész gép, ami egészen a gép újrabootolásához vezetett. Azóta viszont sikeresen eltûntek a mailjeim...vagyis a .dbx fájlokban látom, hogy van a fájlnak nagysága, de sajna az OE nem jeleníti meg a leveleket. Pontosabban szelektív tûntek el a mappákból a levelek. Van olyan mappa amibõl minden eltûnt és van olyan mappa amiben viszont megmaradtak.

A Fájl/Importálás menü nem mûködik, ezzel nem teszi vissza.

Van vkinek Valami egyéb ötlete?

 

Elõre is köszi

Ami

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Van egy csomó szoftver, ami erre szakosodott.

Keressél arra, hogy "dbx repair".

Sajnos általában fizetõs progik, de szerintem valahogy meg tudod majd oldani velük a problémádat. ;)

Link to comment
Share on other sites

bogee

Sziasztok! Le szeretném menteni az üzeneteimet az Outlook expressben.... mikétn tegyem? :) elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mármint egyesével, vagy az összeset egybe, hogy aztán majd később visszarakhassad őket?

Link to comment
Share on other sites

bogee

Az összeset, hogy majd visszategyem! Van mozilla thunderbirem is, ott is szeretném ugyanezt megtenni! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az OE-ben: Eszközök->Beállítások->Karbantartás->tárolómappa. Itt kiírja azt a könyvtárat, ahová a leveleidet teszi. Errõl kell másolatot készíteni. TB-ben nem vagyok annyira otthon.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Thunderbird: C:\Documents and Settings\Név\Application Data\Thunderbird\Profiles\0ide2ye5.default\Mail mappában van minden.

 

De egyszerübb a C:\Documents and Settings\Név\Application Data\Thunderbird mappát lementeni, és akkor az összes beállítás, fiók, szabályok, levelek, kiterjesztések, stb. megmarad, és visszaállíthatóak.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Humberto

Üdv!

Problémám akadt az Outlook Express-szel!

Eddig a bejövő leveleket a NOD32, a spemeket a Spamihilator program végezte.

 

Ma kaptam egy levelet amiben felszólítottak, hogy a levelező kiszolgálót mail.axelero.hu-ról változtassam meg mail.t-online.hu-ra, de a POP3 és SMTP címeket is át kellett írni.

 

Ezek után a Spamihilator már nem szűri a leveleket. Ha újra lefuttatom a telepítőt, akkor működne, csak hogy átállítja az Outlook Express beállításait mégpedig úgy, hogy a bejövő levelek kiszolglója "mail.t-online.hu"-ról "lockhost" ra változik, a jelszó meg xxxx helyett mail.t-online.huxxxx:995 lesz ( 995 a POP3 ). Így az Outlook nem hajlandó letölteni a leveleket. És azt vettem észre, hogy a beállítások módosítása után a NOD32 sem szűri a leveleket.

 

Most mit csináljak?

(Újratelepítettem a Spamihilatort, semmi nem változott.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Foxy

Helló! Nem tudjátok az outlook expressben is van olyan korlát, mint az outlookban? (Ha eléri a 2 Gb-os méretet a személyes mappa akkor annyi és befagy) A leveleket vissza tudtam hozni (levág a 2G feletti rész, aztán javít...), de a címlista is kellene. Van valami ötletetek? Előre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Igen van. A címlistát viszont nem ott tárolja az OE, hanem egy wab fájlban, melynek helye XP alatt: \documents and settings\userneve\application data\microsoft\address book\

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem-kérésem, hogy most Sophos Antivírus-t használok és nem Nortont és az Outlook Expressben nem találok olyat, hogy ez kéretlen, vagy nem kéretlen levél.

Ezt hol keressem??? A Sophos-ban??

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Egyáltalán tud ilyet? Mármint levélszemetet szûrni?

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Állítólag igen.

Link to comment
Share on other sites

Ferenc111

Helló

 

Nekem az a problémám van az outlook expressel, hogy mikor elkezdem letölteni a leveleimet akor megakad az egyik levélnél és nem tudja azt és az utána következõket letölteni. Mit tegyek?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Valamilyen telnet programmal jelentkezzél be a mailservered 110-es portjára.

Add meg a felhasználónevedet és a jelszavadat, aztán add ki a következő parancsot:

dele n

ahol n annak levélnek a sorszáma, amit nem tudsz letölteni.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Reklámok ellen az Üzenetszabályokkal próbálok védekezni. (Most fedeztem, fel, hogy létezik).

- Levelezési szabálynál melyik beállítást érdemesebb választani: Törlés vagy Törlés a kiszolgálóról?

- A Ne töltse le a kiszolgálóról funkciónál kapok valamilyen értesítést a levélrõl?

- Blokkolt feladó funkcióra miért van külön szükség? A Levelezési szabálynál is le tudok tiltani e-mail cím alapján.

 

El lehet menteni a létrehozott szabályokat?

 

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

1. Törlés a kiszolgálóról. Bár, ha egy figyelmetlen beállítás miatt töröl, akkor az eleveszik végleg.

2. OE-ben nem, de ha használsz pl. PopTray-t, abban megjelenik.

3. Nem kell a szabályokkal szórakozni, hogy ha x a feladó, akkor mit csináljon a levéllel, itt elég csak a feladót beállítani, és törli a levelet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
repcsi

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a vipmail nem töltődik le az Outlook Express-be. Akárhogy állítom be nem jönnek a levelek, sőt, ez jelenik meg. A beállítás pop3.vipmail.hu, smtp.tvnet.hu jelszó tárólása kipipálva. Miért nem tölti le? A vipmail oldalán megvannak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
daniel1989

Szevasztok segítõ szellemû fórumosok :)

 

OE 6-om van. Be van állítva az outlookba minden felhasználó, jelszó, POP3 címek ...minden, ez mûködött is kb 2 évig, probléma mentesen, azonban most behalt. :(

Amikor elindítom, beadja az ablakot, hogy csatlakozni akar a szerverhez (kapcsolódva vagyok az internethez, ennyire nem vagyok botfülû a gépekhez :) ), hogy leszedje a leveleket, de felugrik az ablak, h ellenõrizzem a jelszót, felhasználónevet. Minden jó, tehát gépelési hibáról nem lehet szó, de mégse fogadja el, aszongya h nem lehet elküldeni a felhasználónevet és a jelszót a szerverhez. Ha freemail.hu-n nézen meg az íméljeimet, ott minden okés, ott meg tudom õket nézni, viszont outlook nem szedi le.

Azt mindamellett megjegyzem, h nemrégiben volt egy vírus támadásom, és azóta nem mûködik.

 

Kérdésem: Hogyan lehet ezt a hibát kiküszöbölni VAGY hogy lehet az egész Outlookot újratelepíteni úgy, h semmilyen információt ne hagyjon maga után.

 

Elõre is köszönöm válaszotokat :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...