Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lemezkezelõ

kutics
 Share

Recommended Posts

kutics

A novemberi számban közzétett Paragon Exact Image 7.0 lemezkezelõ programmal készítettem mentést a C: meghajtóról (+ MBR + 0. szektor) egy olyan gépen, amelyen két op. rendszer van telepítve: C:-n WinXP, E:-n WinXP. A mentést azokkal az ajánlásokkal kattintgattam végig, amiket a program javasolt. Ezek után az újraindításnál a boot.ini felajánlja mindkét rendszert, az elsõrõl (C:) minden további nélkül indul, a másodikról nem. Csúnya hibaüzenet: "A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:<...>\system32\hal.dll. telepítse újra a fenti fájlt. A fájl ott van és pont akkora mint a C:- lévõ.

majom

Talán hibás a betûjel a boot.ini-ben?

Tedd be az XP telepítõ CD, ott válaszd a bejelntkezési menüben Helyreállítás, majd add ki a fixboot e: parancsot.

kutics

Kösz a tippet, boot.ini rendben volt, fixboot e: sajnos nem mûködött. Átmásoltam a C:-rõl a hal.dll-t az sem segített.

nagygabor

Talán aktívvá kellene tenni a meghajtót?

Laali

Biztos az E: jelet adja a gép a második WindowsXP-nek ?

Változott esetleg a hardver, mondjuk egy CDROM lett beépítve, másik HDD is van, master-rõl slave lett állítva valamelyik. Ilyenekre tudok tippelni. Ekkor a második Windows eltolódik valamerre, és hiába vannak meg a fájlok, az indítás az E:-n keresi, de a valóságban már a D: vagy F: cimkét kapta.

Mondjuk a TotalCommander milyen cimkén látja a második XP fájljait ?

nagygabor

Nézz rá fdisk-kel.

kutics
Biztos az E: jelet adja a gép a második WindowsXP-nek ?

Változott esetleg a hardver, mondjuk egy CDROM lett beépítve, másik HDD is van, master-rõl slave lett állítva valamelyik. Ilyenekre tudok tippelni. Ekkor a második Windows eltolódik valamerre, és hiába vannak meg a fájlok, az indítás az E:-n keresi, de a valóságban már a D: vagy F: cimkét kapta.

Mondjuk a TotalCommander milyen cimkén látja a második XP fájljait ?

Valószínüleg létrehozott egy újabb (nem látható) particíót a mentéshez, mert (sok próbálkozás után!) a boot.ini-ben az op. rendszer opciók második sorában a (nem induló) partíció számát megnöveltem 1-el (2-rõl 3-ra), ettõl egycsapásra minden megjavult. Kösz a segítséget mindnyájatoknak.

• 4 weeks later...
zalfoldy

Sziasztok!

Kérdésem van.

A Paragon Drive Copy -val teljes merevlemez másolás során ugyanolyan új másolat keletkezik, mint a Norton Ghost - tal?

Miben különbözik az egyik a másiktól használhatóság szempontjából, csak a módszerében?

Üdv - zalfoldy