Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SuSE Linux


ProFiler

Recommended Posts

Pjotr

Jelenleg nem Linuxozok, de ha lesz rá idõm, telepítek egy Suse-t, és elmesélem. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem nem idõ kérdése, rögtön elsõ félévben volt linuxos tárgy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én anno õs idõkben egy suse live CD-vel kezdtem linuxos tapasztalataimat. (P1-es idõszak)

 

Amikor linux-al kezdtem komolyan foglalkozni, akkor az ubuntu nagyon bejövõs lett. De tetszik a suse is, szóval ki fogom próbálni egyszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ridso

Sziasztok. Lenne egy problémám a SUSE 11.1 x86os oprendszerben. Beállítottam a vnc elérést. A krdc fajta progit használom linuxon. Oda-vissza minden irányban működik a dolog. Látom a linuxos éa windowsos képernyőket mindkét oldalon egyaránt. De ha linuxra be akarok jelentkezni vnc-n winből akkor a linux rendszer addig nem engedi be a windowsos bejelentkezőt amíg ott meg nem erősítem, hogy bejöhet-e a gép vagy nem.

Kérdés: linuxon ezt a megerősítő üzenetet nem tudom kikapcsolni valahogy, hogy egyszerűen csak megjelenjen a kép és lehessen dolgozni tovább?

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Ridso

Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni.

A témában említett oprendszert telepítettem KDE-vel. Gondoltam létrehozok egy több felhasználós szamba megosztást. Itt kezdõdtek a gondok. Létrehoztam a megosztást, megadtam a netbios nevet a munkacsoport is pipa. Viszont ha yast2ben új felhasználót veszek fel és be akarok egy windowsos hálózati meghajtót mountolni egy felvett felhasználóval, akkor abszolút nem enged be. Egy felhasználómmal kipróbáltam, hogy külön létrehoztam a yastban és konzolban a smbpasswd -a paranccsal a samba felhasználókhoz felvettem. így már beengedett. Régen mandrivát használtam ott nem volt ilyen gondom. Valaki nem tudná leírni, hogy esetleg hogyan tudnám egyszerûbben felvenni a samba felhasználókat?

A következõ gond pedig az, hogy csak azt a bizonyos 1 felhasználót engedte felvenni a samba. Ha pl másikat akarok felvenni a paranccsal akkor a jelszó megadás után nem történik semmi.

Segítségetek megköszönném. :upsz:

 

Miért is nem felelt meg a SuSE topikja? <KGigi>

 

RIDSO MERT: Szeretem a feltûnést :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
icebolt93

Sziasztok!

Az egyik ismerõsöm vette egy laptopot.

SUSE Linux Enterprise van rajta.

FEl szeretném telepíteni a Windows XP-t a gépre, de nem akarja elindítani a telepítõ lemezt.

Beállítottam a BIOS-ban ,hogy a CD-ROM-ról bootoljon.

Aztán átformoztam a merevlemezt NTFS-re és msot a Linux sem indul el.

Csak a grub jön be, amikor bekapcsolom a gépet.

Hogy lehetne megoldani ,hogy felrakjam innen a Windows XP-t?

Mindenféle aprancsot próbáltam, de smemi nem mûködött...

Sürgõs lenne...

Elõre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: icebolt :

 

:(

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Le kellene ellenõrizni, hogy jó-e az XP telepítõlemez, meg hogy bootos-e.

Másik gépen, illetve ezen a gépen más boot CD/DVD bebootol-e.

 

Ha jó, akkor elõbb a helyreállító konzolt indítva a fixmbr parancsot add ki, utána indíthatod a telepítést. Javaslom törölni és létrehozni a partíciót a telepítõvel, majd NTFS-re formázni.

Még az kérdés, hogy SATA-e a vinyó, mert akkor kell a SATA driver floppyról vagy beleintegrálva a telepítõbe.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Milyen géprõl van szó? Egyáltalán van XP-s driver minden alkatrészhez? A mostani gépek nem minden esetben kompatibilisek az XP-vel. Ettõl függetlenül még be kell bootolnia, ha eredeti a CD, vagy szabályosan lett kiírva MSDN ISO-ból.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...