Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mobil-szolgáltatók


ProFiler

Recommended Posts

Timer

Persze, igazad van, de Õk is megtehették volna, hogy kiemelik kicsit a "félállapotban" lévõ szolgáltatást, és nem suvasztják be az "aktív szolgáltatások" megjelölésû rublikába (érzõdik az irónia, ugye?). Meg az sem jött volna rosszul, ha szabályos kilépés mellett (nem böngészó kilövés, hanem rendes kilépés gomb!) elengednek egy enyhe figyelmeztetést. Ha lenne pénzem ügyvédre, ezért tutira felnyomnám õket a Fogyasztóvédõknél. Különösen, mert ez már nem az elsõ "vitatható" dolog velük kapcsolatban. Mindegy, a dolog lezárva, a számlát kifizetem (mi mást tudnék tenni), de már megvettem a vodafone-os SIM kártyát, holnap lejár a hûségszerzõdés, és már rebbenek is tovább. Azért a fogyasztóvédelmen még elgondolkozok...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Csaba_1

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok ha rossz helyen kérdezem!

 

Szeretnék mms-t küldeni, de nem tudom, hogy kell-e fizetni annak aki megkapja. Aki kapja annak most nincs pénz a kártyáján :(

 

Megfogja kapni így is? Ja és 30-asra küldöm és én is az vagyok.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak a feladó fizet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
andras10

Üdv. a Fórumozóknak !

 

Véletlen találtam rá erra a témakörre. Van néminemû hozzászólnivalóm, ami a tegnapi állapotot ( 2008. III. 23. ) tükrözi és a három szolgáltató térerejérõl szól.

 

A helyszín : román területen, Nagyvárad egyik külvárosa, légvonalban 11 km-re Ártándtól, ahol tudvalévõleg mindhárom szolgáltatónak van adótornya.

Technikai környezet :

- Nokia 2110i ( igen, a jó öreg, külsõ antennabemenettel is rendelkezõ, 11 éves, csak a 900 MHz tartományban mûködõ készülék, a kimenõ sugárzási teljesítményét a függetlenítéskor a maximálisra állították be, a gyári minimum helyett )

- a talajszinttõl kb. 6 m magasan, a padláson, irányított Carant YAGI antenna, 15 dB nyereséggel, kb. 10-11 m vezetékhossz a telefonig.

- Nokia XRH-3 antenna csatlakoztató kábel a telefon aljába, a külsö antennabemenetre dugva

 

Mindeddig Vodával vergõdtünk, ami sajnos arról híres a mi esetünkben, hogy mivel erõsen vételhatáros a távolság miatt, hol volt térerõ, hol nem. Ha volt térerõ, akkor is a bejövõ hang sokszor szakadozva hallatszott, amíg a telefon által kisugárzott hang a hívott félnél hibátlanul volt hallható.

A Vodás kapcsolattal legtöbbször csak hajnalban, illetve este lehetett beszélni, amikor tudvalévõleg a rádióhullámok terjedése valamivel jobb, mint nappal. De az idõjárástól is sok minden függött.

 

Tegnap vettem a fáradságot és kissé meggyötörtem a rendszert : kézi adókereséseket végeztem kb. 15-20-szor, a következõ eredménnyel :

- Pannon GSM - mind a 20-szor megtalálta

- Vodafone : az esetek kb. negyedében

- T-Mobile : egyszer sem

 

Ha betettem a Pannonos kártyát a telefonba, szinte másodpercek alatt rajta felépítette a vonalat ( az 5 fokozatú skálán 4-es térerõvel ).

A Vodánál ez már korántsem volt elmondható: a kijelzõ némán, térerõ nélkül vergõdött és legfeljebb csak többszöri ki-be kapcsolás után ment rá, de akkor is teljesen bizonytalanul.

T-Mobilos kártyám nem volt, de mint írtam, a keresés egyszer sem találta meg, annak ellenére, hogy Ártándon az õ adótornyuk a legmagasabb.

 

Amíg még létezett a Westel 450-es szolgáltatása, olyan telefont is használtak a rokonok, akkor még nem irányított, hanem csak körantennánk volt, a szolgáltatás ott sem mûködött mindig, sokszor szakadozott.

 

A döntésünk annyi, hogy elõfizetünk a Pannon szolgáltatására és a Vodát visszaadjuk.

Amikor kocsival megyünk befele román területre, a Pannon térereje kb. 8-9 km-ig kézben tartott telefonnal is létezik, a Vodáé elõbb elhal.

A rokonoknál a kézben tartott telefon csak a domboldalban mûködik már, a talajszinttõl 10-20 m-rel feljebb.

Õk még sík területen laknak, csak telepített antennával lehet telefonozni hazai hálózatot használva.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
jbl

Tetszett a hozzászólásod köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...