Jump to content
GSForum - Segélyvonal

F.E.A.R.


urughai

Recommended Posts

urughai

Részemrõl nagyon frankó! Egy párszor megijedtem. No meg a grafika, nekem bejött! Igaz, a második(?) pályán elakadtam (jött, akit nem lehet(?) elpusztítani).

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

urughai

Na mégsem akadtam el, vagyis rájöttem, hogyan lehet túljutni a nehezén! :fal: Meg persze nem a második pálya, hanem az elsõ pálya, második küldetése. :upsz:

 

Most látom, milyen népszerû ez a topik! Csak így tovább!

:olé: :hukk:

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Talán azért, mert máshol már szó van a játékról. ;)

Link to comment
Share on other sites

urughai

A keresõ 2 db témát dobott ki; ezt meg ezt. :Sír: Mindkét helyen nagyon kevés szó esik magáról a játékról... méltánytalanul! :S

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

kori

Nekem már a gépemen van de, a videókártyám rendetlenkedik és nemtudok vele játszani, de mással sem. Talán decemberben meglepem magam egy új videókarival.. ;):( Nagy játéknak igérkezik, magyarítása is van. :)

Link to comment
Share on other sites

urughai

Ami igaz, az igaz: kell hozzá vas rendesen, de megéri! :igen: Hol a magyarítás? Kíváncsi volnék rá! :hááát:

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

kori

Bocs tévedtem. Megnéztem a magyarítások portálon, még sak készülõben van. :upsz:Itt nyomon követheted.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

csibe283

Meglepõdtem, hogy 1024x768-on medium grafikával (800x600 az eredeti medium, azon tökéletes) és maximum computer beállítással alig akad valamit :) Nagyon szép a grafikája szerintem, megvan a játék feelingje is, meg minden. Ahhoz képest, hogy azt hallottam, valami vadító bika gépen szaggatott, meglepõdtem, hogy nekem egész szépen megy. Bár lehet az a bizonyos ismerõs max felbontással meg mindennel próbált játszani. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Te milyen gépen próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Azért ha az AA-t és egyéb ilyen finomságokat maxra húzol (árnyékok pl.), akkor már 100 hogy néha beröccen . ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bencce

Nekem az az újdonságom a FEAR-rel, hogy úgy megdolgozta a videókártyát, hogy a táp nem bírta :)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hihetetlen a játék, aki szereti a FPS-eket mindenképp próbálja ki! Ilyen AI-t még egy játékban sem láttam. Az ellenfél elmenekül, fedezéket keres, hordók felett átugrik majd vetõdik, közben megy a rádiózás ezerrel. Egészen eszméletlen. Nem jön be az a taktika, hogy beállunk a fal mögé, lelõjjük az elsp embert, a többi meg értünk fut és ahogy a sarokra ér lesorozzuk. Összehangoltan támadnak, ha lehet több helyrõl, a gránátokat is olyan taktikákkal dobálják... Tényleg eszméletlen!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mazda6diesel

:szia:

 

Olyan problémám van, hogy lefutattam a játék tesztprogiját és a következõ eredményeket kaptam:

0-25 fps 1%

25-50 fps 45 %

50- fps 55 %

 

Namármost, amikor 50 fps fölé állítom a cuccot akkor rettentõen rossz játszani vele, szaggat meg minden. Miért van ez?

A konfig:

Athlon 3200+ s939

Asus A8N-E

Nvidia 6600 GT 128 Mb

2X512 Kingston.

 

A régi Socket A-s konfigommal 9800pro kártyával is jobban lehetett vele játszani mint most :mérges:

Link to comment
Share on other sites

kori

Néhány napja készítették el a végleges magyarosítást. Megtalálható az elõzõ hozzászólásomnál lévõ linken. :)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hogy érted, hogy 50 Fps felé állítod a játékot? Nekem ugyanolyan konfigom van mint neked, csak 3Ghz P4-es. Próbáltál több beállítást is? Videókártyádba tápkábel? (Csak mert nálam van h iszonyat beszaggat, mert a kártya nem kap elég feszt.)

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

PCI X-es videokariba tápkábel? Hova? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

r-chee

A F.E.A.R. tényleg eszméletlenül jól sikerült a következõ szempontokból: MI, látvány, a fegyverek is klasszak.

 

Az elugráló katonák szuperek, fõleg ha utána elmennek kerülõbe, és hátbatámadnak :)

A grafikai kidolgozottság eszméletlen: falak, épületek, tárgyak (találtam az egyik pályán

egy francia-kulcsot, amit közelebrrõl szemügyre véve csak néztem, mint a moziban: ki volt dolgozva állatira, még a jelölések, sorszámok is rajt voltak; pedig egy láda mellett

hevert a földön....).

A víziók szintén cool-ak, a tûz-és robbanáseffektekkel egyetemben.

 

A game sztorija viszont siralmas, a vége csapnivaló (igaz, vicces a helikopterre felmászó kislány :D), s ugyanúgy a végefelé a fekete ködszerûségbõl elölbukkanó, átlátszó "démonok" is erõltetettre sikerültek, vagyis csak vannak.

 

A játékban elõforduló, félig láthatatlan nindzsaszerûségeket egy rugással el lehet intézni (fegyverrel nem igen..).

 

Én személy szerint a játék folyamán egy fikarcnyi félelmet nem éreztem, még csak meg sem ijedtem semmitõl :szemöldök:. Ezt még egy 10 éves is végigtolná röhögve. Erõl jut eszembe: én két hétig játszottam vele, napi 1-2 órát, de tesóm másfél nap alatt végigtolta. Na, ugyanezt a DOOM3-mal próbálná meg valaki...

 

.....Írták ugyebár, hogy a F.E.A.R. a DOOM3 és a HL2 kihívója lesz. Öhm...hát a látványtól és az MI-tõl eltekintve a mellékutcába sem ér......Talán a második része....

Link to comment
Share on other sites

Bencce

@Bazs: Nem tudtam hogy olyan a karid, nem vágtam fejbõl az alaplapod. Egyébként olvastam olyat, hogy néha elfelejt 2D-bõl 3D-be váltani a kari, és nem 500Mhz-en fog menni hanem játék közben is 300-on. Esetleg nézd meg pl: Rivatunerrel lehet ezeket az értékeket nézni.

 

R-che: Hát nem tudom én eléggé beijedtem egy két résznél. Persze kinek mi a para. Pl. a Black Water nevû pálya elsõ 5 perce nekem eléggé az volt. Sztori meg igazából az FPS-eknek soha nem vol jó. Leszámítva a Max Payne-t de az nem ez a kategória. A grafika egyébként szerintem is valami hihetetlen.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

R-chee: Ha jól emlékszem Doom3-t megjelenés után 20 órával végigtolták :P

 

Nekem annyira nem jön be ez a F.E.A.R.. Igaz nem játszottam vele 1 óránál többet, de nem látok benne semmi különlegeset. Egy FPS a sok közül: sötét raktárban mászkálsz és lõnöd kell aki szembejön. Vagy lehet hogy van benne valami egyedi és én nem vettem észre mert alig játszottam még vele.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Egyfolytában ugyanazok a katonák jönnek szembe, ráadásul mindig elõre lehet tudni, mikor jön valaki (pl. rádióbeszélgetések, flusztráló hangok stb.). Általában könnyû õket elintézni, még kezdõknek is. Unalmas. Amúgy a game ára már lement 7000 HUF-ra...Ennél még a GTA San Andreas is többe kerül, meg jobb is, igaz, elüt a két mûfaj, de akkoris...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
EvilBl@de

Én nem hasonlítanám össze a GTA-val, de ami igaz az igaz, a FEAR unalmas de egy szépen kidolgozott FPS. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sugarbabylove

Hát azért azt nem mondanám, hogy unalmas. Jó...lehetett volna jobb is...de majd jön valamikor a kiegészítõje :D

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Leteszteltem az új (bár már nem annyira) kártyámmal is (HIS Radeon X850 Pro) és 1024x768-on is szépen megy. Túl sokat igaz nem játszottam vele, mert FPS-bõl utoljára a CoD volt az, ami lekötött, de azért szép képet produkált. :) Doom3-mal az volt a bajom, hogy túl sötét a képe, itt azért világosabb, ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Hiába a sok csili-vili a FEAR-ben, az eljén még egész jó, aztán dögunalom...

 

Doom3-mal az volt a bajom, hogy túl sötét a képe, itt azért világosabb, ha jól emlékszem.

Azért sötét, hogy féljél, mikor este játszol vele :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
RedBoy

Sziasztok!

Én most töltöttem le a Demót... (kicsit megkésve) Gyerekek! Ledöbbenten ülök a gépem elõtt. :o Engem nagyon magával ragadott. Akkor ijedtem meg igazán, amikor egy létrán akartam lemászni. Pont fordult a karakterem a létra felé, amikor elõttem egy kislány állt. :o Azt hittem meghalok! Nagyon brutál volt. (Az járt a fejemben hogy hogyan követett ilyen hangtalanul. Nem mondanám, hogy egy besz***-ri alak vagyok, de ez nekem sok(k) volt) Aztán amikor leérkeztem a földre, jött a következõ meglepi. Egy zombiforma emberrel néztem farkasszemet. Doom3-as reflexszel rátenyereltem az egér tûzgombjára, mire az alak ködé vált. Itt szerintem az egeket verte a pulzusom...

A jövõ héten szaladok és megveszem... Ennyire az utóbbi idõben egy játék sem tüzelt fel...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...