Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videodigitalizáló


fl.hu

Recommended Posts

fl.hu

Szia!

Szeretnék tanácsot kérni vásárláshoz. Egy videodigitalizálot szeretnék venni, amivel videóról dvdt szeretnék készíteni. A videón csak SCART csatlakozó van, a videokártyám VIVOs, de nem szeretnék átalakítót (veszteség). A depón körülnéztem, de nekem nem nyújtót kimerítõ választ, igaz nem értek hozzá. Ha valakinek tanácsa, javaslata, véleménye van, megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ha a videokártyád bemenetét akarod használni, akkor mindenképpen kell egy SCART átalakító (a legjobb, ami ki- és bemenetes), amelyiken van három RCA (Video és hang) és egy S-Video.

Ezt az átalakítót nem úszod meg, ha nincs más kimenet a videón, ugyanis az összes digitalizáló ezeket a csatlakozásokat ismeri. Ha kicsit profibb szinten akarsz videóról másolni, akkor külön kártyát vegyél, olcsóbbnak ott a Pinnacle Studio 500 és 700 PCI-os változata, ha pedig komolyan is gondolod, akkor a Canopus ADVC termékeit ajánlom, mint az 55-ös, vagy a legdrágább 300-ast.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Egyébként itt az "átalakítás" nem jár veszteséggel, mert nem alakít át semmit a jelen, legfeljebb a csatlakozón, ugyanis a scart-on rajta van az s-video jel, tehát csak ki kell vezetni, mert ugye scart csatis videókártyát még nem láttunk. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kovács Gyula (MiniDisk)

Én kinéztem magamnak ezt: Pinnacle Studio Plus 700-PCI

 

Ezzel mindösszesen azt szeretném megtenni, hogy VHS-rõl a filmeket bedigitalizálni mindenféle hangcsúszás és egyéb nélkül. Ezzel megtehetem? Jó ez erre? A bedigitalizált állományból VCD-t, vagy DVD-t szeretnék készíteni. Menü, és minden nélkül, (egyelõre) egyszerû "autostartos" megoldással.

 

A gép 2.4GHz P4 1GB rammal

 

Minimális rendszerkövetelmény:

 

·        Windows XP

 

·        Intel Pentium vagy AMD Athlon 1.4MHz ill. nagyobb kapacitású processzor (2.4GB aj.)

 

·        512 MB RAM (1GB RAM ajánlott)

 

·        DirectX 9 vagy nagyobb verzió számú kompatibilis videokártya (ATI Radeon ill.Nvidia Geforce 3 ill. magasabb 256MB)

 

·        DirectX 9 vagy nagyobb verzió számú kompatibilis hangkártya (Creative Audigy vagy M-Audio ajánlott)

 

·        1GB merev lemez kapacitás a szoftver telepítéséhez + 3GB a bonusz DVD-hez

 

·        CD-ROM drive

 

·        Szabad PCI slot

 

·        Opcionális:CD-R(W) író Video-CD és S-VCD* készítéshez ill. DVD-/+R(W) író DVD* készítéshez; hangkártya Surround Sound kimenettel.

 

Igazából ezek miatt érdeklõdöm, ugyanis nekem csak az egyszerû alaplapi hangkártyám van ...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A 700-as kártyán ugyan van hangbemenet külön, de tudtommal nincs rajta se Audio Lock, se TBC... Szóval azok már kicsit komolyabb cuccok...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ööö mi az az AudioLOCK? A TBC-nél gondolom nem a tüdõbajra gondolsz. :D Szóval valami olyat vennék, ami TÉNYLEG hazsnálható, és nem kell utólag bûvészkednem. A 700-as meg még a pénztárcám türésmezejében van. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Nem szoktad olvasni a digitalizálókról szóló cikkeket? :hááát:

Például a mostani lapban ott a Canopus ADVC 300-as... Na abban van TBC, és szûrõk is. Ezért drága.

Hogy mi az a TBC, kiderül a cikkbõl! ;)

A TBC egy fejlettebbb audio lock. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Nem szoktad olvasni a digitalizálókról szóló cikkeket?

Nem szoktam, mert mostanáig semmi szükségem nem volt rájuk. Most van rá szükségem, és el is olvasom! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Athos

ADS külsõ digitalizálóit nézegetem. Tudtok valami véleményt mondani errõl a márkáról? Eddig nagyon negatívakat nem találtam. A lényeg, hogy VHS kazettáim egy részét szeretném átírni DVD-re.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Van egy digizõ egysége, ami állítólag szûrõs és szinkronlockos, de nem ismerem személyesen, Zimi tesztelte anno, de nem volt elragadtatva tõle... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Mit tudsz ajánlani, ami szintén hardveresen tömörít és audio lockos? Lehetõleg ne 100 000-es nagyságrendben.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Akkor még is csak jó az ADS? Korábban azt írtad... idézem:

Zimi tesztelte anno, de nem volt elragadtatva tőle...
Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ezért mondtam: papíron az adatai szerint jó és olcsó is. de gyakorlatban személy szerint nem ismerem. És csak szóbeszédre tudok hagyatkozni. Hardveres, szûrõs, szinkronlockos MPEG kártyát meg nem tudom, más létezik-e, mert általában a szûrõ, a lock inkább DV kártyákban vannak, és ott is a drágábbakban.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na ez egy szép és kívánnivaló TBC, lévén full frames, és itt az európai oldala is:

http://www.datavideo.info/products/tbc1000.htm

 

Elvileg ők a magyar disztribútorok, de nem láttam náluk:

http://www.studiotech.hu/

 

Az angol oldalon 295 font + Áfa árom van, tehát barátok közt is úgy 150 ezer forint minimum...

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Egyik cimborám használja egy Pinnacle DC1000-rel.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A Pinnacle DC1000 sem volt egy olcsó darab, emlékeim szerint... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

eBay-rõl szerezte használtan.

Link to comment
Share on other sites

argyelanzs

Sziasztok!Szerintetek a pinnacle usb 700 as jo vétel 41000 ft-ért? A pinnacle 10-es szoftver már jó? Ki javították már a hibáit? Vhs-c-t szeretnék kiirni dvd-re. Ha ez nem olyan jó akkor tudnátok valami jót ajánlani?

 

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ezért mondtam: papíron az adatai szerint jó és olcsó is. de gyakorlatban személy szerint nem ismerem. És csak szóbeszédre tudok hagyatkozni. Hardveres, szûrõs, szinkronlockos MPEG kártyát meg nem tudom, más létezik-e, mert általában a szûrõ, a lock inkább DV kártyákban vannak, és ott is a drágábbakban.

Oké! Lehet megveszem, aztán reménykedek benne, hogy lehet vele normálisan digitalizálni. :) Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

De ha mégse tetszik, szerintem nem marad a nyakadon. Biztos lesz, aki megveszi tõled. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Vanek úr

Sziasztok!

 

Ismeri valaki a Dazzle digitalizálót? Eddig amit olvastam róla, elég kevés, állítólag régebben az otthoni digitalizálásra megfelelõ volt.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A Dazzle a Pinnacle belépõ szintû digitalizálója. Semmi extra, csak egy átalakító. :)

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Valaki tud valami véleményt mondani az ADS Instant DVD+MP3-ról?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...