Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konfiguráció beárazás


Aneurysm

Recommended Posts

gulu1968

Köszi mindenkinek a segitséget!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adani

Szerintetek ez a gép mennyit érhet?

 

 

 

 

AMD Phenom II X2 560 Processzor 3.60 GHz 4 Gb RAM, ATI Radeon HD 5700 Series, 600 GB vinyó

LG W2252S 22" LCD monitor

 

Olyan 50-60 ezer körül saccolom

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha jó minőségű a táp, akkor 60-at megér, egyébként csak 50. De jól saccoltad.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kari91

Sziasztok :)

 

Az asztali gépem eladásán gondolkodom, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyit ér a következő konfiguráció:

Processzor: AMD FX-6100 3,3 GHz

Alaplap: AsRock 970 Extreme3

Memória: Kingston HyperX Blue 2x2GB DDR3 1600Mhz CL9

Videokártya: Sapphire Radeon HD6850 GDDR5 1GB PCI-E

Merevlemez: WD Caviar Blue 320GB 7200rpm SataII

Tápegység: FSP 500-60APN

DVD író:Samsung SH-S222

Gépház: CoolerMaster Elite 370 RC-370

 

A segítséget előre is köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
lovejoy27

SziasztoK! Szeretném megtudni,hogy mennyit ér a pc-m.A választ előre is köszönöm.

 

CPU intel celeron G1620 2,70 GHz

 

RAM 2GB dupla csatorna DDR3 665 MHz

 

Alaplap Asustek computer INC. H61M-A

 

VGA Syscmaster Intel HD Graphics

 

HDD 298 GB Samsung HM321H Sata

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez így újonnan ~35 ezerbe kerülne. Használtan (táptól függően) 20-25ezret kaphatsz érte.

Link to comment
Share on other sites

lovejoy27
Destroy-man' timestamp='1446487634' post='471238']

Ez így újonnan ~35 ezerbe kerülne. Használtan (táptól függően) 20-25ezret kaphatsz érte.

Köszi szépen!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Adani

Sziasztok!

Erről a konfigról mit gondoltok?

 

ASUS P6X58D-E alaplap

INTEL Core i7-930 2.83Ghz 1366 BOX CPU

KINGMAX TinyBGA 6144Mb DDR3 1333Mhz HS TRIKIT

COOLERMASTER RC-534-SWNA Centurion Silver (erősen használt már, hiányzik pár takarólemez)

Chieftech 500W táp

 

A konfig már majdnem 8 éves így egyben, van a procin egy új hűtő, ill. még van egy 160 GB-os HDD, amit bele tudok tenni.

 

Mennyit érhet kb. ez így egyben?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát, nem tudom. Ez gyanúsan az a kategória, hogy eladni nincs értelme, mert csak valami jelképes összeget lehetne kérni érte, és senki nem fogja megvenni, mert miért venné? Megvenni nem érdemes, mert előző mondat második fele.

 

A procit 35 euróért árulják az Amazonon használtan. Ház, táp teljesen értéktelen, az alaplap is idén 8 éves, kvázi az is értéktelen. A 6 giga DDR3 RAM, hát, azt meg kell nézni a használt piacon, mennyiért megy. Nem tudom.

 

Tedd el inkább emlékbe.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Megtartani sem érdemes, mert minek? Emlékbe? Csinálj róla egy fényképet inkább. Próbáld meg nem egyben, hanem alkatrészenként eladni. Valakinek lehet, hogy pont olyan proci vagy alaplap vagy memória kell. Memória hirdetéshez mindenképp írj pontos típusszámot, hátha valakinek dual channelhez kell pár.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nagyon hasonló konfigom van nekem is (Gigabyte EX58-UD5, i7-920, 6 GB OCZ Gold DDR3, Sapphire HD4890 Vapor-X, Cooler Master M520, OCZ Vertex 4 128 GB SSD, 3 db WD: 1 TB Black, 1 TB Green, 2 TB Red, mindez egy Thermaltake Soprano FX házban), az enyém kilencéves idén. Én még az USB3 és SATA3 előtti időkben építettem (tehát az alaplapomon ilyenek nincsenek), és már jó néhány évvel ezelőtt szemben találtam magam ezzel a dilemmával: adjam el vagy tartsam meg? Felmértem, hogy mit kapnék érte, és már akkor – hangsúlyozom, hogy több évvel ezelőtt – is olyan 80 ezer forint környékére jött csupán ki az összeg a merevlemezek nélkül (azokkal együtt picit több, de nem sokkal), aminél a gép használati értéke egyértelműen jóval többet jelentett nekem akkor még, így hát megtartottam.

 

Hogy ma mi a helyzet? Jó kérdés. Ahogy a többiek írják, talán ha valaki épp ilyen alaplapot / procit keres (nincs olyan nagy esélye, az LGA-1366 az Intel akkori high-end platformja volt, desktopfronton nem is élt túlzottan sokáig), akkor azokért lehet még kapni valamit (a használt X58-as alaplapok árfolyama azért még vagy már nem annyira szar), esetleg a memóriákért is, főleg, hogy mostanában eléggé elszálltak a memóriaárak. Régi házért, tápért ma legfeljebb filléreket lehet kapni (esetemben ez azért is fájó, mert én irtó drágán, valami 45-47 ezerért vettem a házamat, 12 db 3,5"-os HDD is elfér benne, üresen is több mint 20 kiló, de ha meghirdetném, pár ezer forintnál többért a francnak sem kellene).

 

A te gépedet egyben vagy részenként olyan 45 ezer forint környékén el lehetne passzolni szerintem (alaplap kb. 20-25 ezer, proci 5-6 ezer, memória szintén; ház, táp, új processzorhűtő és 160 GB-os HDD együtt olyan 5-15 ezer, attól erősen függően, hogy milyenek). Hogy megtartani vagy ennyiért eladni éri-e meg neked jobban, azt már nyilván maximum te tudhatod.

 

Én ha építenék még asztali gépet, valószínűleg megválnék a sajátomtól. Mivel már nem építek, ezért backup gépnek megtartom (már csak a HDD-k miatt is), illetve a nagy számítási teljesítményt igénylő, hosszadalmasabb feladatokat is inkább ezzel végeztetem, mint a notebookommal. (Bár az újabb szoftvereim egy részében már használom az Intel újabb utasításait – AVX, AVX2 –, szóval az öreg proci sajnos már ilyen szempontból sem nyerő.) Mindenesetre elég ritkán kapcsolom már be. Egykor évi 4000 órát volt üzemben, ez az utóbbi két évben olyan évi 100-120 óra környékére redukálódott.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Lord_KROK
On 3/31/2018 at 3:16 AM, Fujitsu said:

Gigabyte EX58-UD5, i7-920, 6 GB OCZ Gold DDR3, Sapphire HD4890 Vapor-X, Cooler Master M520, OCZ Vertex 4 128 GB SSD, 3 db WD: 1 TB Black, 1 TB Green, 2 TB Red

Ez egy nagyon jó kis gép lehetett úgy 8-9 éve :) Esetleg ha azstaliban fejleszteni akartál volna még pár éve lett volna érdemes megtartani.

Haverom  2017 szeptemberében vett egy ilyesmi backup gépet, egészen pontosan ezt

ASUS P6T
Intel Core I7 975 Extreme (4×3,33GHZ (HT))
8GB DDR3
120GB SSD
1TB HDD
GeForce 750Ti 2GB 
DVD író
400W Chieftec táp

 

320 eurért. Ezeknek már tényleg nincs akkora áruk mint amekkora használati értékük! (bár ez azoknak jók akik mindig is kis pénzből 5-68- évvel a technológia mögött kullogtak, hiszen most hihetetlenül használható gépeket vehetnek relative apróért) 

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
21 hours ago, Lord_KROK said:

Ez egy nagyon jó kis gép lehetett úgy 8-9 éve :)

Az is volt. Augusztusban lesz tíz éve, hogy összeraktam; hét évig napi szinten használtam, évente kb. 4000 órát volt üzemben. Nagyon drága volt, akkoriban minden lóvém elvitte, de az egyik legjobb befektetésem volt; az évek alatt többszörösen visszatermeltem vele az árát.

A legelején meggyűlt a bajom a RAM-modulokkal: egyrészt a Gigabyte alaplapok akkoriban gyárilag, default paraméterek mellett túlhajtották a memóriákat, amitől kapásból instabil volt a rendszerem összerakás után, és jó időbe tellett, mire kiderítettem az okát (a Performance Enhance nevű BIOS-beállítás gyárilag turbo értéken volt, standardra kellett állítani; a rohadás jött volna arra, aki kitalálta). Aztán egy hónapnyi hibátlan működés után tönkrement az eredetileg vásárolt OCZ Platinum 3 x 2 GB-os trikitem, aztán először a gyártó által kompatibilisnek hazudott, valójában inkompatibilis GeIL, utána gyári hibás OCZ Gold memóriakitet vettem csereként helyette. Mikor már kezdtem megőrülni, hogy nem tudok normálisan működő memóriát venni a gépembe, végül a negyedikként kapott OCZ Gold memóriakit már rendben volt, azóta is az van benne. Nem semmi procedúra volt; gariosztályról gariosztályra jártam akkoriban a fél gépemmel, mert a memóriaproblémák miatt egy ponton már elég konkrétan hittem, hogy az alaplapom a szar. De végül kiderült, hogy nem, csak (szokás szerint) egyedülállóan peches voltam.

E kezdeti kálváriák után más probléma nagyon sokáig nem volt vele. Hároméves korában kapta az SSD-t, négyévesen a 2 TB-os WD Redet, ötévesen kicseréltem benne a házhűtő ventilátorokat, mert egyik-másik zörögni-csörögni kezdett, meg a tápban is ventilátort cseréltem.

Négyévesen a videokártya elkezdte azt játszani, hogy egyszer csak kékhalált / szürkehalált okozott, utána a gép bekapcsolása után bármikor fél percen belül elvette a képet (még a BIOS-ban is), helyette fekete képet adott, közben összevissza pörgette a ventilátorát idióta módon – magyarán azt játszotta, hogy totálisan tönkrement. Aztán ha hagytam pihenni 1-2 napig, esetleg kiszereltem, majd vissza, akkor ezután a következő 6 hónapban kifogástalanul működött, akárhogyan és akármivel is terheltem. Nagyjából félévente egyszer ütött be ez a jelenség, 1-2 "pihenőnap" után pedig újabb 6 hónapnyi hibátlan működés következett. Hosszan leveleztem erről a Sapphire kritikán aluli supportjával, persze fogalmuk nem volt, hogy mi lehet ez. Nekem sem: nyilvánvalóan nem túlmelegedés (de biztos, ami biztos, újrapasztáztam a GPU-t Arctic MX4-gyel), nem tápellátási probléma, és a félévenként egyszeri, terheléstől független előfordulás is totálisan felfoghatatlan. Mindenesetre új VGA-ba már nem akartam invesztálni (főleg, hogy már nem játszottam), ez meg végül is ment, csak félévente pár napig kellett nélkülöznöm, mikor menetrendszerűen meggárgyult.

Egyszer aztán beszélgettem erről egy kollégával, aki azt mondta, látott már ehhez hasonlót: valószínűleg valamelyik forrasztás gyengélkedik, és bizonyos ritka csillagegyüttállásnál valami nem érintkezik megfelelően, emiatt összeomlik a kártya, egyébként meg jól működik. Hajlamos vagyok elfogadni ezt a magyarázatot, mert más indokot magam sem tudok elképzelni. Azt javasolta, tegyem be kicsit a sütőbe, de annyira nem érdekelt már a dolog. Az utóbbi pár évben egyébként már nem tapasztaltam, de pár hónapja megint lehalt egyszer. Mivel már szinte egyáltalán nem használom a gépet, igazából nincs nagyon motivációm foglalkozni vele.

21 hours ago, Lord_KROK said:

Esetleg ha azstaliban fejleszteni akartál volna még pár éve lett volna érdemes megtartani.

Az a baj, hogy nemigen lehetett volna már fejleszteni rajta semmit. Pár év alatt egy chipset végzetesen elavul; szóval a platformcserét semmiképpen nem úszhattam volna meg. Már kétéves korában ez volt a dilemma, mikor először elterveztem, hogy SSD-t teszek bele: az alaplap SATA2-es, egy adapterkártya többet árt, mint használ; úgyhogy maradt az a megoldás, hogy SATA2-n használom az SSD-t, rendszermeghajtóként így is elfogadható.

Ha a hét év után továbbra is asztali gépet akartam volna, nem lett volna más megoldás, mint egy teljesen újat építeni. Nekem a két évtizedes számítógépes múltam azt mutatja, hogy az utólagos fejlesztés egy középkategóriás vagy annál komolyabb gépnél szinte sosem reális alternatíva, mert mire eltelik az a 3-5 év, ameddig még elegendő a gép teljesítménye, és fejleszteni kellene, addigra már vagy nem is lehet kapni kompatibilis alkatrészeket, vagy egyáltalán nem érné meg az árát a fejlesztés. Úgyhogy gép építésénél / vásárlásánál is teljesen kár erre bazírozni; a legcélravezetőbb döntés megvenni a lehető legerősebb konfigot, ami a gépre fordítható összegből kifér, aztán 3-7 év múlva kompletten cserélni az egészet. Én azért is húztam ki 7 évig ezzel a géppel, mert ez egy erős felső-középkategória volt akkor, mikor megvettem; a processzor teljesítménye többnyire igazából a mai napig elegendő volna. Ezerszer jobban jártam vele, mint ha az árának a kétharmadáért vettem volna valami mást 2009-ben.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...