Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vörös szem


Pötyi

Recommended Posts

Pötyi

Vörös szem eltüntetésére tud valaki NORMÁLIS programot?

Eddig amit úgy ahogy használni tudtam, az a Nikon fényképezõ mellé adott Picture Projekt, de azzal az a gond, hogy csak az "ordító" piros szemeket tünteti el (azt viszont automatikusan felismeri és jól megcsinálja), viszont a nem annyira feltûnõket nem, valamint csomó képet zároltnak érzékel és nem tudom miért (nem írásvédettek).

Olyan program lenne jó, amelyik elsõ körben megcsinálja automatikusan, majd a nem egyértelmûeknél hagyja kijelölni a szemet (és környékét), de azon belül már maga elvégzi (normálisan)

A leghülyébb megoldást az IrfanView-ban láttam (amúgy kiváló program), használhatatlan!

Kösz!

Pötyi

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Én egy kicsit tartok a "teljesen automatikus" dolgoktól, ezért nem is használok ilyent, de itt egy elég korrekt tesztet találsz az indexesektõl ezekrõl a programokról.

Link to comment
Share on other sites

Pötyi

Köszi!

Elolvasva a tesztet egy a véleményünk a teszt írójával (bár õ dícséri a Nikon Picture Projektjét, ami nálam nem a legjobban mûködött):

erre a pici feladatra, amire nagy igény lenne nincs normális, pláne ingyenes program (legalábbis sem õk, sem én nem találtunk)

 

Javaslat a PC WORLD-nek: ti is nézzetek körül, ti mégiscsak jobban értetek hozzá és egy rövidke tesztet, cikket megérne az újságban, biztos sokakat érintene!

 

Pötyi

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ötlet nem rossz, de egyrészt a PC World nem igazán ír trial verziókról, ezekbõl pedig nem mindig lehet teljeset szerezni, másrészt szerencsére a jelenlegi gépemmel nem igazán készülnek piros szemek :), így jó tesztábrákat is valahonnan vadászni kellene.

Arról nem is beszélve, hogy egy nagyon hasonló teszt nem is lenne teljesen etikus az index cikke után.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ha esetleg ingyenes progit kerestek és cserébe hajlandók vagytok elviselni, hogy nem automatikusan keresi meg a vörös szemet, akkor ajánlom Doug Cox oldalát a More Software résznél: Link. A program nagyon egyszerû, de legalább nem kell "mûszemekkel" operálni, mint pl. a PSP-ben.

Link to comment
Share on other sites

Pötyi

Köszi minden segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
mazda6diesel

:szia:

 

Photoshop CS2-õm van és állítólag ebben benne van a vörösszem eltávolító is. Hol van ez mert én nem találom?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ha csak a vörös szem korrigálásra van szükséged, próbáld ki a HP Image Zone Express ingyenes programot. Nagyon egyszerû a kezelése és ingyenes.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Alapbeállítások mellett a baloldalon látható menüsor "spot healing brush tool, healing brush tool, patch tool vagy red eye tool" gombja (bal oszlop negyedik). Ha jobb gombbal rákattintasz, akkor választhatsz. Sok gomb jobb alsó sarkában egy-egy nyilat látsz, ez azt jelenti, hogy több funkciót lehet vele elérni...

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Tökéletes! Nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...